Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z JG M4A1 III gen i preclufą Systemy


Recommended Posts

Posiadam replikę taką jak w temacie. Dokupiłem lufę precyzyjną Systema 6,04

 

Pierwszy problem był taki, że po nałożeniu gumki na lufę ledwo udało mi się wcisnąć całość do komory hop-up (pomimo zwilżenia wierzchu gumki silikonem) - ale powiedzmy, że się udało.

 

Drugi problem jest taki: lufa precyzyjną nie chce dać się wcisnąć w swoje miejsce w lufie zewnętrznej :wink: Tak jakby średnica zewnętrzna tej preclufy była za duża dla mojej repliki (udaje mi się wcisnąć ok 1cm i dalej nie da rady - nic nie dzie) - jest to o tyle dziwne, że czytałem, że ludzie wkładali te lufy do M4A1 JG III gen - Ktoś zna rozwiązanie tego problemu? Lufa kosztowała 130 zł i głupio by było gdyby się okazało, że kasa poszła w błoto :strach:

Link to post
Share on other sites

Hm, i jakiej porady oczekujesz? Bo z opisu wynika, że rzeczywiście nie pasuje. Może jakiś kiszasty odlew, jakaś nadlewka albo coś? Zajrzyj do lufy pod światło i sprawdź czy coś tam nie siedzi, nie odstaje, etc. Może uda Ci się to jakoś spiłować. Innego wyjścia nie widzę, chyba że sprzedać replikę i kupić coś porządnego, a lufę tam zaaplikować.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W hk416 JG lufa i gumka systemy mieści się. Ciężko wchodzi, bo te lufy rzeczywiście mają odrobinę większą średnicę, ale wchodzi.

 

Przede wszystkim nałóż konkretnie oleju silikonowego na wejście do lufy zewnętrznej i na gumkę w trakcie nakładania komory.

 

Jeżeli to nie pomorze - spróbuj przyszlifować komorę i lufę zewnętrzną - ale to jest ostateczność.

 

Rzeczywiście może być tak, że akurat Twój egzemplarz jest trochę niewymiarowy. W tej klasie cenowej to się zdarza.

Link to post
Share on other sites

Skręciłeś hopka na ninimum? Dystanser siedzi na swoim miejscu?

 

Szczerze mówiąc to nie spotkałem się jeszcze z takim problemem :?

 

Hop był skręcony na minimum, dystanser ułożony równiutko na swoim miejscu - Problem wyglądał tak jakby średnica ZEWNĘTRZNA lufy precyzyjnej była za duża bo już po nałożeniu samej gumki z trudem udało mi się całość (lufa plus gumka) wsunąć do komory hop-up

A nie ma może tam pod okładziną przednią małego nimbusa zaraz po tym jak lufa zewnętrzna wychodzi z body ? Ja w Mce JG miałem tak że do puki go nie odkręciłem nie mogłem wyjąć lufy

 

Lufa wewnętrzna stockowa wychodzi bez problemu więc nie sądzę by trzeba było tam coś rozkręcać.

 

Przede wszystkim nałóż konkretnie oleju silikonowego na wejście do lufy zewnętrznej i na gumkę w trakcie nakładania komory.

 

Tak już próbowałem - nic to nie dało (w sensie wkładania precki do zewnętrznej lufy) Dalej boję się wpychać bo boję się, że się zaklinuje na amen i się złamie/pognie itp

Pozatym jakieś 1/2 cm precki od strony wylotowej (wierzchnia warstwa od zewnątrz) przez moje zabiegi jest już porysowana a w perspektywie ewentualnej sprzedaży/zamiany ma to znaczenie - oczywiście lufa jest sprawna ale taki wygląd no zewnątrz może odstraszyć

 

Jeżeli to nie pomorze - spróbuj przyszlifować komorę i lufę zewnętrzną - ale to jest ostateczność.

 

Jak wygląda szlifowanie od środka? :strach:

Edited by HustleR
Link to post
Share on other sites

Potrzebne będzie długie dłutko, najlepiej okrągłe - da się, ale w sumie nie wiem czy się opłaca. Szlifowałem tak tłumik płomienia od SPR, bo był krzywy i naciskał na lufę wew.

 

Echh - pachnie mi to już trochę Maggajweryzmem niestety - myślę, że może być z tego więcej szkody niż pożytku.

 

Chyba będę musiał się pozbyć tej lufy...

 

Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc

Edited by HustleR
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...