Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Schneetarn/Wintertarn


Recommended Posts

Było powiedzieć ,że ja Ci to powiedziałem ;-)

Z tego co wiem jest to racja, przynajmniej pamiętam ,że Ronin coś o tym kiedyś pisał.

 

Z tego co sam wiem, to problem stanowi to ,że jeśli coś stanie się kamizelce i musisz się natychmiastowo z niej wypiąć to "maskałata" to poważnie utrudnia.

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

To samo chciałem powiedzieć... tym bardziej ,że pewnie Wintertarn też by się zapalił. ;-)

 

A poza tym , to nie dokładnie jeden ruch więcej. Bo mocować się najpierw trzeba z S95 na Wintertarnie , potem z Wintertanem ,a na końcu z kamizelką. A jak kamizelkę ma się na wierzchu to jest tyle co rozpiąć dwie klamry i pociągnąć chyba za jeden rzep czy dwa.

 

Czyli coś ok. czasu wypięcia się z amerykeńskiej IBA z FSB na wierzchu.

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

Kiedyś ćwiczyłem szybkie zdejmowanie Splittera. Po przećwiczeniu wystarczy odpiąć szybko 2 rzepy, jeden po boku i na piersi. No i zależy, czy ktoś się spina jeszcze w pasie. Co do klamry, to całe szelki schodzą z kamizelką, trzeba tylko rozpiąć główny pas, bo przez nogi nie zejdzie ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

A nie chodziło przypadkiem o poncho? W jego przypadku faktycznie nosi się kamizelkę pod spodem.

 

Ronin

 

mam pytanko. kupiłem pelerynkę (swoją drogą osobiście uważam ją za nieco praktyczniejszą).

zauważyłem, że ma kilka tasiemek (i jakieś strzałki). czy gdzieś jest instrukcja po co to i jak to zawiązać?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Wolfie proponuję nie wypowiadać się na takie tematy bo to bez sensu. Ludzie zamiast pytać najkrótszą drogą to próbują naokoło a i tak nie jesteśmy kompetentnymi osobami do takich odpowiedzi(są nimi sprzedawcy w tychże sklepach).

Zdjęcie może być skądś indziej albo światło tak dobrane, że wygląda to inaczej niż w rzeczywistości.

Napis DEMOBIL wskazywał by na oryginały a plamy jak mówisz.

Dlatego najprostszym sposobem rozwiania wątpliwości jest po prostu kontakt ze sklepem.

Edited by TUZIOL
Link to post
Share on other sites

W wielu przypadkach napis DEMOBIL oznacza, że sprzedawca liczy na niewiedzę ze strony kupującego. Odpowiedzi sklepów mogą też być stronnicze. Dlatego właśnie my, jako "znawcy" i pasjonaci, powinniśmy innym pomagać ;-)

Co nie zmienia faktu, że odpowiedzi na niektóre pytania są już na forum i wystarczy poszukać lub po prostu pomyśleć logicznie ...

Link to post
Share on other sites

Jeśli sprzedawca wprowadza celowo w błąd to już źle świadczy o sklepie a tego pewnie by nie chcieli.

A my jako "znawcy" możemy ludzi niecelowo wprowadzać w błąd, gdyż nie widzimy towaru "na żywo" przez co nie zawsze możemy stwierdzić z czym tak na prawdę mamy do czynienia.

Link to post
Share on other sites

Jeśli sprzedawca wprowadza celowo w błąd to już źle świadczy o sklepie a tego pewnie by nie chcieli.

A my jako "znawcy" możemy ludzi niecelowo wprowadzać w błąd, gdyż nie widzimy towaru "na żywo" przez co nie zawsze możemy stwierdzić z czym tak na prawdę mamy do czynienia.

 

Mail do sklepu poszedł kilka dni temu, czekam cierpliwie na odpowiedź.

 

Pytanie zadałem na forum gdyż sądziłem iż może ktoś kupował spodnie do maskałatu w Rangershopie i podzieli się swoją wiedzą.

Link to post
Share on other sites

Jeśli sprzedawca wprowadza celowo w błąd to już źle świadczy o sklepie a tego pewnie by nie chcieli.

Albo po prostu o niewiedzy sprzedawcy, co jest niestety często spotykane.

 

A my jako "znawcy" możemy ludzi niecelowo wprowadzać w błąd, gdyż nie widzimy towaru "na żywo" przez co nie zawsze możemy stwierdzić z czym tak na prawdę mamy do czynienia.

Możemy jednak przekazać pewną wiedzę praktyczną, która może okazać się potrzebna przy precyzowaniu pytań i prowadzeniu korespondencji mailowej ze sklepem. To logiczne że nawet najlepsze zdjęcia i opisy nie oddadzą prawdziwego wyglądu i cała dyskusja jest teoretyczna :wink:

 

Pytanie zadałem na forum gdyż sądziłem iż może ktoś kupował spodnie do maskałatu w Rangershopie i podzieli się swoją wiedzą.

Właśnie od tego jest forum, jako platforma wymiany doświadczeń i informacji, ale pytanie mogłeś od początku właśnie tak sformułować ;-)
Link to post
Share on other sites

Istnieje również możliwość, że sklep wysyła rzeczy losowo. Mil-tec przemieszany z demobilem.

Taki przypadek był ze spodniami kiedyś na rangershopie. Najpierw wysylali dobre spodnie a potem losowo mil-tec lub Tac gear. Zamieszanie było, gdyż wcześniej ludzie mówili, że mają tam koszerne spodnie a dostali mil-tec.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 months later...

Taka ciekawostka...

 

Zimowe szkolenie z tematu: drużyna w działaniach nieregularnych; pluton rozpoznawczy z 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej 21 Brygady Strzelców Podhalanskich. Dobrze widzę pokro na plecak w schneetarn BW?

 

679.jpg

Edited by mario33
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...