Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Churchill_MD

Użytkownik
 • Content Count

  249
 • Joined

 • Last visited

 1. Mam prośbę o identyfikację płyt balistycznych. Napis z wklejki: Protective plate contoured, Armour, Body, Mark2. 8470-99-977-9889 Z góry dziękuję za pomoc.
 2. Skoro się przypieprzamy do wszystkiego, to wyjaśnij mi, który z Twoich nauczycieli nauczył Cię, że węgiel aktywny WCHŁANIA toksyny? Do czego wchłania? Mała podpowiedź: wiąże? adsorbuje? :twisted:
 3. No przecież wiesz, że nie produkują w proszku ;-) Jeno im się prawie combat gaza została. A dla cywili zostaje w takiej gąbce. Naumieć się obsługi wszelkiego typu hemostatyków można na odpowiednich kursach i szkoleniach.
 4. Krew bryzga na wszystkie strony ;-), ale nie zawsze - zależy od rozmiaru uszkodzenia, poza tym uciskasz. Pytanie jaką tętnicę sobie uszkodził (a w zasadzie: w którym odcinku tę tętnicę szyjną uszkodził)? Najważniejsza odpowiedź: jak nie umiesz, to nie stosujesz QC! Secundo: nie stosujesz QC w proszku, bo chyba już nie ma tego preparatu z dobrą datą ważności ;-) (chyba).
 5. Jeszcze raz zastanów się co piszesz, popraw i będzie ok. W razie potrzeby służę pomocą na privie ;-). Nie uważałeś, kolego, na zajęciach z patofizjologii. Innych proszę o zignorowanie powyższego posta (przynajmniej na razie).
 6. Churchill_MD

  SPECOPS

  Nie moja firma, ale chyba chodzi o jak najszerszy asortyment. Nie chcę robić OT na temat Mechanix'a, ale niektórzy je tam noszą... A być może Hatch'e też się pojawią w ofercie - na zdjęciach mundurów były. EDYTA: to jednak nie chodzi o asortyment - patrz wyżej. Dobra argumentacja ;-). Czasem pozwolę sobie ją wykorzystać w pracy.
 7. Churchill_MD

  SPECOPS

  Nie moja brocha, bo tam nie jadę, ale czy nie brakuje w asortymencie polskiego pustynnego kamuflażu?
 8. Churchill_MD

  SPECOPS

  Heheh... jeszcze sobie coś napiszę, skoro znów dostanie się Kangurowi ;-)
 9. Churchill_MD

  SPECOPS

  Jaeger, czy Ty jesteś jakiś bot czy co? Nie umiesz czytać między wierszami? Nie kumasz ukrytego humoru? Daj se siana... i do tego popij mineralnej.
 10. Churchill_MD

  SPECOPS

  Czy przewidujecie możliwość skośnego mocowania kabury? Czy ładownice i kieszenie na teł ładownicy z przodu są mocowane w systemie molle, czy są przyszyte na stałe? Czy czarny będzie jedynym kolorem?
 11. Hhehehe... Tajemniczy Beholder - nie chce reklamy ;-) Niech będzie. Masz rację - uparłem się na ten worek bez sensu. Brudny talibski koc mi nie przeszkadza. Medevac, jak napisał Arend, przysługuje każdemu, nawet jednemu żołnierzowi. Dziwnych masz znajomych, skoro musi Was aż czterech oberwać, żeby po Was przylecieli/przyjechali i przede wszystkim leczyli, bo Medevac, to również leczenie - dlatego nazywa się MED+EVAC. Chyba, że chodziło Ci rzeczywiście o Evac? To już jak dla mnie jeszcze dziwniejsza sprawa, ale to w koncu Twoi znajomi ;-) Ja też się wyłączam z dyskusji. Jak będz
 12. Odpuszczę tworzenie OT z kontynuacją wzajemnych prztyczków w nos... Postaram się jako tako trzymać tematu. Szybka szmata? szybki ciuch? A może QuikClot - szybki skrzep? Fakt, mam tylko blade pojęcie, ale znam prawidłową nazwę hemostatyku ;-) i wiem, że QuikClota na wyposażeniu amerykańskiej armii już nie ma... Aha... to po to biorę, lekki, mały worek, żeby mieć miejsce na noszenie tej karimaty? Hiihihihi... Wiem, że napisałeś, że można (nie że trzeba) użyć karimaty. Pamiętaj, że nie na każdą akcję się bierze karimatę ;-) Zresztą mało poręczne jest certolenie się z ka
 13. Jest takie fajne powiedzenie z "Dnia świra": 3:40. LINK [Poprawiłem linka, na kierujący od razu na odpowiedni moment filmu ;) F.] Taka sztuczka, żeby się moderatorzy nie zżymali ;-) Wyobraź sobie, że jesteś ranny na polu walki (ciężko) - jak wpływa na Ciebie fakt wkładania Cię do worka na zwłoki? Synuś... Weź se koło i się walnij w czoło!
 14. Churchill_MD

  SPECOPS

  Pytanie brzmiało po co taka poduszka w ASG, a nie ogólnie ;-). To w kwestii wracania do tematu. OT - od tego są moderatorzy, żeby pilnowali regulaminu. Przeczytaj regulamin.
 15. ktoś zapoda orientacyjną mapkę terenu walk?
×
×
 • Create New...