Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Fotki kolimatora z Tajguna


Recommended Posts

Chodzi mi o to jak on właściwie wygląda? Była kiedyś taka dyskusja i podobno nie wygląda dokładnie tak jak na zgięciu tutaj:http://www.tajgun.pl/opis.php?lp=54

Chodzi mi głównie o to czy jest to jednolita rurka czy też ma ona jakieś zgrubienia jak np. ten tutaj:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20973783

Jeśli ktoś ma cyfrówkę to bardzo bym prosił o zdjęcie tego kolimatora z tajguna. Zdjęcie MP5 z zamontowanym tym właśnie celownikiem również bardzo mile widziane.

 

P.S. Przy okazji: czy mała średnica „rurki” tego kolimatora(chyba coś koło 20 mm) nie utrudnia celowania i nie sprawia że jednak trzeba się do dłużej składać?

Link to post
Share on other sites

Hmmm, zastanow sie czy w ogole jest sens kupowania czegos takiego. Zaledwie dwustopniowa kropka(a ta najmocniejsza i tak niezbyt jasno swieci). Do tego ta srednica 20 mm sprawie ze nie tylko sie z tego zle strzela(im mniejsze swiatlo tym gorzej) ale rowniez wyglada to niezbyt ciekawie. Poza tym jak to zamontujesz na mp5?? Wszelkie dostepne szyny sa na 20 mm a montowanie bezposrednio na body moze sie skonczyc nie tylko jego porysowaniem ale nawet zgubieniem kolimatora. Pozbieraj dluzej a na pewno kiedys starczy ci zarowno na szyne(niska kosztuje 90 zl na machinegunie) jak i jakis lepszy kolimator(ot chociazby CA RD40 za 2 setki)

Link to post
Share on other sites

wyglada tak jak na wskazanej aukcji, wiecej o tym kolimatorze poszukaj na forum bo bylo juz dosc duzo o tym wspominane, glownie o wlasnie jego wątpliwym montazu. Mi taki kolimator ulatwial jednak celowanie jednak byl bardzo tandetny, chwial sie, latwo sie rozkalibrowal, duzo mnie nerwow kosztowal wiec poszedl w kraj :P sprzedany :)

Link to post
Share on other sites

Cena kolimatora od CA jak i szyny jest rzeczywiście atrakcyjna. Na razie nie widzę jednak sensu montowania optyki za ok. 300 zł do MP5 za 320(mam sprężynowca). Wole już te kasę odłożyć na elektryka a na razie chcę zobaczyć czym w ogóle te kolimatory smakują.

Do tego ta srednica 20 mm sprawie ze nie tylko sie z tego zle strzela(im mniejsze swiatlo tym gorzej) ale rowniez wyglada to niezbyt ciekawie

To 20 mm to strzeliłem tak na oko ale w ogóle to w kolimatorach coś takiego jak „światło

” nie ma chyba znaczenia/nie używa się takiego pojęcia bo w przeciwieństwie do lunetek nie wpuszczają one światła. Po prostu będę miał trochę mniejsze pole widzenia(chyba). Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Odnośnie nie ciekawego wyglądu: po to właśnie chce zdjęcia żeby się przekonać jak to wygląda.

Poza tym jak to zamontujesz na mp5?? Wszelkie dostepne szyny sa na 20 mm a montowanie bezposrednio na body moze sie skonczyc nie tylko jego porysowaniem ale nawet zgubieniem kolimatora.

Z tego co mi wiadomo to wszyscy(chyba z 10 osób z tego forum) montują te kolimatory po 45 zł bezpośrednio na body swoich mp5 UHC, HFC czy też TM. Poza tym to zastanawiam się nad próbą samodzielnego wykonania montażu niskiego na szynę 11 mm do MP5. Wzorować się będę na zdjęciach tego bajeru z netu.

 

Zjawa: widać pisaliśmy posty w tym samym czasie. Ja o tych kolimatorach przeczytałem wszystko co jest na forum. Nie pytam oto jak działają, jak zamontować itp. Po prostu wszyscy mówili że kolimator z tajguna nie wygląda tak jak na zdjęciu ale nie wyjaśnił na czym dokładnie polega różnica. Wygląda on dokładnie tak jak na podanej przeze mnie aukcji(z tym dziwnym zgrubieniem na końcu)? Jeśli tak to chyba jednak kupie Baizoga bo w tym tajgunowskim kolimatorze zależało mi właśnie na prostym kształcie przypominającym lunetkę 4X20 lub coś podobnego.

Link to post
Share on other sites

Tak - zdjecie na allegro to wlasnie ten kolimator. Kupilem go w Tajgunie jakis czas temu. Co do swiatla - to co masz na mysli piszac "bo w przeciwieństwie do lunetek nie wpuszczają one światła." ? Okreslenie swiatlo czegos dotyczy wszystkich przekrojow, nie wazne czego. (aorty, rury, lunety)

Ja mam ten kolimator na DE z UHC i dziala nienajgorzej. Fakt ze bardzo rzadko mam problem ze znalezieniem plamki, z czym raczej nie powinno byc problemu na broni dlugiej. Za te cene mozna sie powyglupiac jak sadze.

Pozdrawiam

Weq

PS. Ten kolimator ma pewien minus - pokretlo pionu wystaje pod linie szyny - praktycznie nie da sie go wykalibrowac ponizej pewnego poziomu - teoretycznie sie da. Chyba ze Ci wystaje pokretlo poza szyne.

Link to post
Share on other sites
Zjawa: widać pisaliśmy posty w tym samym czasie. Ja o tych kolimatorach przeczytałem wszystko co jest na forum. Nie pytam oto jak działają, jak zamontować itp. Po prostu wszyscy mówili że kolimator z tajguna nie wygląda tak jak na zdjęciu ale nie wyjaśnił na czym dokładnie polega różnica. Wygląda on dokładnie tak jak na podanej przeze mnie aukcji(z tym dziwnym zgrubieniem na końcu)? Jeśli tak to chyba jednak kupie Baizoga bo w tym tajgunowskim kolimatorze zależało mi właśnie na prostym kształcie przypominającym lunetkę 4X20 lub coś podobnego.

Tak, wyglada tak jak na tym zdjeciu. O czytaniu forum napisalem zebys sie dowiedzial ze no on sie chwieje i ludzie go przyklejają dokrecają itp :) Na plamke az tak bym nie narzekal, w celowaniu pomagala zwlaszcza gdy bylo ciemno, bo wtedy to juz wogle nie widac muszki. :) pozdrawiam.

 

a co do montazu to zgadza sie, wszyscy ktorych widzialem z tym kolimatorem montowali go bezposrednio na body i konczylo sie to porysowanym body i chwiejnym kolimatorem :)

Link to post
Share on other sites
Co do swiatla - to co masz na mysli piszac "bo w przeciwieństwie do lunetek nie wpuszczają one światła." ?

Chodziło mi o to że w lunetkach pod określeniem światła lunetki kryje się [poza średnicą obiektywu] ilość wpuszczanego światła(dosłownie) co wpływa [poza większym polem widzenia] na jasność, wyrazistość wyrazistość po części i kontrast obrazu.

Okreslenie swiatlo czegos dotyczy wszystkich przekrojow, nie wazne czego. (aorty, rury, lunety)

Dokładnie i dlatego uważam ze „światło kolimatora” oznacza jedynie średnicę tej rury i poza różnym polem widzenia(tak jak byśmy patrzyli przez rury różnej średnicy) nie ma nic więcej do gadania.

 

Dzięki za odpowiedź! Skoro wygląda tak jak na zdjęciu to jednak go nie kupie. Wole już baizoga lub taką Norconię za 100 zł: http://www.kapiszon.com.pl/index.php?htm=a...ial1=2&dzial2=2

Miałem nadzieję że kolimator z tajguna wygląda właśnie tak ona.

Link to post
Share on other sites

miałem przez jakiś czas ten z allegro - żadna rewelacja i dość delikatny (np nie wiadomo dlaczego zerwały mi się wewnątrz przewody)

 

ten w Tajgunie jest inny - przynajmniej z wyglądu, na obrazku, ale zasada działania i "światlo" :P takie same, czyli małe

 

według mnie już lepiej kupić chiński "telewizorek" baizonga

ta norconia wg mnie jest niewiele lepsza, moze ociupinke solidniejsza? i ma zieloną plamkę :)

Link to post
Share on other sites

Norconia na pewno też nie będzie żadną rewelacją(choć pewnie jest solidniejsza i ma jakąś powłokę antyodblaskową). W porównaniu z tajgunem ma leprzy wygląd-przypomina lunetkę. Odnośnie baizoga: chyba jednak to właśnie on będzie moim nabytkiem. Przypomina on nawet trochę te nowe celowniki holograficzne zakupione przez polskich AT(jest tylko odwrócony). Ogólnie ze względu na skojarzenia z wspomnianym przez Miśka „telewizorkiem” wolałem „lunetko podobny” kolimator z tajguna. Niestety okazało się że w przeciwieństwie do norconi ten z tajguna jest badziewny i pod względem wyglądu ulega baizogowi. Nadal czekam na fotki mp5 z tym kolimatorkiem. Może jednak prezentuje się on lepiej niż mi się wydaje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...