Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 od ics plastik


Recommended Posts

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tzn ja mam stoka do CQB. A chcę sobie trzasnąć replikę do lasu czyli 400fps to minimum :) i teraz chcę wymienić sprężynę na m120 i do tego jeszcze nei wiem co :)...

 

tu padły propozycje wymiany tłoka i prowadnicy, czytałem że jeszcze do tego łożyska (jakie 6 czy 7mm? )

 

i Osiągamy coś ok 400-420fps

 

ghost18 moja emka ma z 50m zasięgu i wymieniłem gumkę na sylikon systema i precka madbula.

Link to post
Share on other sites

do ics'a możesz spokojnie wrzucić m120, jeśli mają te same gearboxy to nie masz się o co martwić ponieważ są wzmacniane i wytrzymają mocniejsze sprężyny.

ja osobiście założyłem do swojego ics'a sprężynę m120 systemy o nieregularnych zwojach, potem dorzuciłem do tego borka i wszystko śmiga jak należy a już trochę się strzelam z tym zestawem, zużycia części nie ma żadnych, ROF nie spada ponieważ silnik turbo 3000 jak dobrze pamiętam uciągnie sprężynę m160(czy tam m180) bez utraty szybkostrzelności a zębatki wytrzymają chyba m140 8) .

jeśli dorzucisz do tego preckę i dobrą gumeczkę hop-siupa powinieneś osiągnąć coś lekko po wyżej 420fps

Link to post
Share on other sites

Nie mogłem edytować :(

 

Wysłałem Emila z zapytaniem co trzeba zmienić żeby m120 czuła sie bezpieczna :)

Szybka odpowiedz z MadOnion'a:

 

 

Witam,

 

Przy wymianie sprężyny na M120 należy wymienić też następujące elementy:

 

- tłok na wzmocniony (np. ICS http://madonion.eu/Wzmocniony_tlok_ICS__p271.html)

 

- prowadnicę sprężyny (http://madonion.eu/Prowadnica_sprezyny_do_...6_ICS_p353.html)

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

----------

 

No i do tego sprężynę m120 np. ICS za 45zł

Edited by SkonfU
Link to post
Share on other sites

czyli w końcu jakiego koloru jest to body? Na fotkach było szare jak w p&j więc jak jest naprawdę? Czy plastiki są matowe jak w CA? Farba na lufie błyszczy sie czy jest matowa?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :D

Edited by eso
Link to post
Share on other sites

body jest czarne, gdyż jest to nowa seria, te stare miały szare. A co do lufy do nie wiem, ale wydaje mi się że jest matowa jak w G&P... ale to tylko przypuszczenie :) Bo ja w mojej emce mam to szare body, matowa lufę i matowy chwyt :) Z tym pytaniem do MadOnion bo chyba nikt tej repliki jeszcze nie ma

Link to post
Share on other sites

Zasięg stockowego M4A1 to około 45 metrów. Guma HU jest OK nie ma sensu jej wymieniać nawet w zimę daje radę.

Przy wymianie sprężyny na M120 tłok przede wszystkim inajlepiej żeby był "wzmocniony" w okolicach zębów. U mnie pękł w okolicy pierwszego zęba, co prawda trzyma się i dziąła ale fakt że pekł. Wróciłem do stocka i jest nadal ok. Nie wiem jak u innych u mnie po zmianie sprężyny na M120 Hurricane bateria 9,6V nie pozwalała normalnie strzelać.

 

W każdym razie to porzadna replik ajezeli chodzi o bebechy, koszt upgradu znikomy w zasadzie tylko sprężyna i prowadnica plus ewentualnie bateria do m120-130.

 

plastikowe body na 100% jest wystarczająco solidne.

Link to post
Share on other sites

CA sportline jest 2 klasy niżej, nawet nie ma się nad czym zastanawiać...

 

a czy nie ma efektu chwiejnej lufy i czy uszy się nie łamią?

 

Pin łączący połówki korpusu, przechodzi przez cały górny GB. Nawet bez "uszu" całość będzie się trzymać.

 

Z ciekawostek odnośnie lufy, to zdarzyło mi raz na nią nadepnąć...

Naprawdę mnie ciarki przeszły, gdy zobaczyłem jak pod wpływem mojego ciężaru odchyla się o kilka stopni... Szczęście w nieszczęściu, że materiał nie przekroczył granicy sprężystości i powrócił do swojego pierwotnego kształtu. Lufa dalej jest prosta i ani myśli się ruszać. :)

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Kulturalnie, choć TM to nie jest. Replika jest stosunkowo głośna, dla jednych plus, dla innych minus.

 

Aku, do M4A1 polecam Sanyo 9.6V 1700mAh.

Używałem rok na M100, teraz od kilku miesięcy na M120. Reakcja na spuście bardzo dobra, rof także.

Edited by noah
Link to post
Share on other sites

Zainwestowałem w 9,6V 1800mAh KAN ... zobaczymy jak to będzie banglać, z tym że parę osób właśnie tą batkę do tej repliki polecało ( m.in. człowiek z madonion)

 

Co do SL ... coś musi być w tym, że ich cena drastycznie poleciała w dół ( jeszcze nie tak dawno temu kosztowały trochę więcej ;) )

 

A i dla niezdecydowanych... ja wybierałem replikę przez ponad cztery tygodnie, w czasie to którym od kompletnie zielonego człowieka, który wiedział że asg istnieje od kumpla który dostał 1st replike na urodziny i też nie miał o tym bladego pojęcia, doszedł wkońcu do decyzji zakupu ics'a w sumie z dość konkretnych powodów. I bardzo z tego wyboru jestem zadowolony, bo wertując forum naprawdę rzdziej niż rzadko zdażyło mi się jakiekolwiek negatywne opinie czytać o ich emkach. Więc Eso nie walcz sam ze sobą...dobrze wiesz co jest najlepszym wyborem ;)

Edited by Popsuj
Link to post
Share on other sites

Zębatki pociągną i m140, z tym że przy wymianie na 110 tracisz gwarancje na tłok i porwadnice sprężyny, ale prawda jest taka że m110 powinny oba elementy wytrzymać ( opinie zebrane z forum i z 2 sklepów) więc bez obaw przy zakupie poprosiłem żeby od razu mi wymienili na 110 wlaśnie. A jeśli zdarzy się tak że strzeli ci tłok lub prowadnica wymiane i serwis zrobią ci po kosztach części ( przynajmnej w madonion.eu)

Edited by Popsuj
Link to post
Share on other sites

Także i ja zamówiłem, będzie w piątek :) możecie mi dać (znaczy link :D) jakieś pasujące zębatki, ponieważ ja jakiś czas wymienię sprężynę na M120 (jaka będzie do niego najlepsza?, firma) i czy należało by coś jeszcze wymienić żeby mieć jak największy zasięg w nim, ten tłok, prowadnice itp.. co wcześniej było podane w temacie też uwzględniam, czy coś jeszcze trzeba zmieniać?

 

ps. pozdrawiam kolegów posiadaczy ICS :)

, jakieś rady co do użytkowania ? xD

Link to post
Share on other sites

Ehhejeheheee... Pisze w temacie repliki że zębatki wytrzymują do m140...nawet post wyżej jest to w pierwszym zdaniu zawarte!...co do sprężyny, najlepsza to Prometeusza, Systemy, ICS możesz wstawić...

 

i czy należało by coś jeszcze wymienić żeby mieć jak największy zasięg w nim, ten tłok, prowadnice itp

 

yyy czy Ty sądzisz że to da Ci większy zasięg?

wymiana tłoka i prowadnicy da Ci pewność że wytrzymają bez uszczerbku na zdrowiu M120... i zwiększy się prędkość osiągnięcia celu przez kulkę, było już pisane w tym temacie o tym... wystarczy poczytać :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...