Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 od ics plastik


Recommended Posts

  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wracając do prowadnicy...pech nie pech, poszła, trudno... A jeszcze spytam posiadaczy "dorosłych" emek wam klapka wyrzutu łusek też luźno lata ( tak jakby ledwo ledwo się zamyka) ? Pzdr

 

Tak, wogóle moja replika była bardzo rozklekotana (chyba jakiś pech) bo i kabłąk i lufa i kolba i klapka były luźne. Właściwie wszystkie te problemy łatwo dało się załatwić, poza dziadowską kolbą, która od prowadnicy ma jakieś 1-1,5 mm luzu... Ale co do klapki: topic o klapce

 

W którymś poście nawet umieściłem zdjęcia jak to zrobić, więc do dzieła :-P

 

pozdr

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

to ja mam pytanie, walne prosto z most (nie miałem czasu przeglądać wszystkiego na forum i jeżeli jest odpowiedzi gdzieś to przynajmniej o link proszę)

jaka prowadnicy sprężyny i jaki tłok pasuje do stokowego M4 (oczywiście ICS Universal :D ) i jakiej firmy brać sprężynę żeby ładnie wszystko chodziło interesuje mnie M130-140(jeżeli pociągnie na batce KAN'a 9,6v, bo coś gdzieś czytałem że może być kicha z tego bo.....yyy a nie pamiętam :-F )

 

proszę o wyrozumiałość, nie znam się na tym (jeszcze :D ) i potrzebuje szybkiej.

Link to post
Share on other sites

nie dało się edytować-to musze tu napisać

to co do tych sprężyn to w sumie M120 też mi pasuje :-F

mimo to jednak najbardziej zależy mi na M140 ^^, wiem dużo to fps ale przecież do budynków i do 30m (taki jego zasięg-->)mam shotguna

Edited by marpas93
Link to post
Share on other sites

wszystko jest wyżej... Tłok Deep Fire i prowadnica ICS M4/M16..Spring Systemy,ICS, Guardera -wsio tych lepszych firm..

 

 

M140 powiadasz - pisz do sklepu... a 9,6 Ci m140 nie ruszy

I musisz wymienić wszystko w środku...

 

roszę o wyrozumiałość, nie znam się na tym (jeszcze icon_biggrin.gif )

 

Tak nie znasz się i dać Ci w łapę hmm 500+ fps? Jak się nie mylę... No no... wstaw sobie lepiej M120...

Edited by SkonfU
Link to post
Share on other sites

Na M140 nie będzie miał 500 fpsów. Do założenia i dziąłania takiej sprężyny trzeba wywalić cały GB i powymieniać w nim łożyska, zębatki, wymienić tłok, głowicę, w zasadzie cylinder też by się zdało. Czyli gra nie warta świeczki żeby mieć M4 z około 450-470 fps'ami może.

 

Jak już chcesz to wsadź coś koło M110 i w zupełności wystarczy te 350-370 fpsów spokojni eda rade w 95% przypadkó na ASGejowym polu walki.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Przerobiłem już temat. Kupiłem M4 ICS-a w wersji uniwersal + dodatkowo zestaw "D" bore-up. Po założeniu okazało się, że zasięg wzrósł i to znacznie (nie mam chrono żeby pomierzyć fps-y, ale skuteczny zasięg to prawie 50m). Cóż z tego, skoro ROF spadł tak drastycznie, że mnie to drażniło (na aku 9,6v 1800 mah ICS, podobno to Sanyo). Dokupiłem więc sprężynę M110SP Prometheusa i jeszcze zamieniłem prowadnicę na nie łożyskowaną mosiężną dla dodatkowego zmniejszenia napięcia wstępnego sprężyny (same łożyska z toczniami dają jakieś 5mm grubości). Dodatkowo precka KM Head i efekt jak dla mnie rewelacja - ROF jak w stocku, zasięg skuteczny ok. 45m, i wystarczy. Przez skuteczny zasięg rozumiem możliwość prowadznia celnego ognia w klęczącą postać.

To tyle na razie, jak coś jeszcze wymyślę to dam znać (w planach próby ze sprężyną M120SP i aku 10,8v plus może prowadnica z łożyskami) ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

Przeczytałem temat... ale nie uzyskałem tego co powinienem...

W najblizszym czasie... postanawiam ja zakupic... I tu do was pytanie Jakie wady i zalety tej repliki... bardziej mi chozdi o wady

 

Jak zakupie zamierzam kupic z nia baterie + akumulator... i sie was pytam... Jaka batka ??? bron raczej zostawie w customie... moze kiedys wymienie na m120\m110 sprezyne...

 

Tylko jeszcze nie wiem czy kupic tą repke... czy taniego chinczyka za 400 zł bo bede musiał dozbierac... lecz nie wiem czy warto...

Link to post
Share on other sites

Wada była jedna - pęknięta plastikowa prowadnica sprężyny po kilku tysiącach kulek, usunięta na gwarancji. To raczej fabryczny feler tych prowadnic bo kumplowi też padła. Innych wad brak.

Teraz wszystko śmiga już kilkanaście tysięcy i jest dobrze.

Bateria do stockowego GB 9,6V, ale do sprężyny M120 to już 10,8V inaczej będzie niski ROF.

Body plastikowe absolutnie wystarczające , szkoda kasy na metal, lepiej wydać na dodatkową górną połowę GB np. z M130 8-) na otwarty teren.

Więcej szczęścia nie będziesz potrzebował.

Link to post
Share on other sites

Na M140 nie będzie miał 500 fpsów. Do założenia i dziąłania takiej sprężyny trzeba wywalić cały GB i powymieniać w nim łożyska, zębatki, wymienić tłok, głowicę, w zasadzie cylinder też by się zdało. Czyli gra nie warta świeczki żeby mieć M4 z około 450-470 fps'ami może.

 

 

Bez przesady. Ja mam BU i M130 Guardera oraz tłok alu ICS i mam 465 fps. Co ciekawe, jak był założony stockowy tłok to chrono pokazywało 470-480 fps.

 

PS Co jakiś padają tu pytania jakiej batki użyć do danej sprężyny. Wszystko zależy od firmy i pojemności. Można spokojnie na stocku smigać z 9.6v jak i na M130. Jak miałem jeszcze kiedyś M120 to używałem 9.6v intelecta 1400mah i nigdy nie było problemów. Teraz do M130 wziąłem 9.6v RC Sanyo.

 

Co do tych prowadnic i nieszczęsnych tłoków... Przez rok mój karabin śmigał na M120, wzmocnionej prowadnicy i stockowym tłoku. Żadnej awarii, ale jak rozbierałem niedawno guna, to widać było, że zęby w tłoku zaczynają się ścierać, dlatego do M130 wolałem już zmienić na aluminiowy wzmocniony, chociaż stockowy pewno by pociągnął jeszcze kilka miesięcy.

 

Pozdrawiam, Air.

Link to post
Share on other sites
Ja mam BU i M130 Guardera oraz tłok alu ICS i mam 465 fps.

 

Na całkowicie stockowym GB?? Ile czasu już tego używasz? U mnie stockowy silnik i zębatki nie dawał rady normalnie z M120 męczył się i zdychał. Sam napisałeś że masz BU więc raczej nie jest to stock. A skolei zbudowanie czegoś co postrzela miesiąc chyba mija się z celem? Miałem M120 przez miesiąc nic poza sprężyną nie wymieniłem. Efekt: pęknięty tłok przy zębach.

Link to post
Share on other sites

M130 i BU to świeży zestaw, więc na razie trudno mówić o jakiś negatywnych zmianach w bebechach. Natomiast wcześniej używałem M120 + łożyskowana prowadnica i to wszystko i ładnie śmigało. Po roku lekko starte zęby w tłoku, aczkolwiek wciąż sprawny.

Edited by AirBorne
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...