Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SAS M-7 Classic ( ARSENAL, CA )


Recommended Posts

Witam nie widziałem tematu o tym karabinku więc zakładam. Otóż byłem jednym z pierwszych nabywców tej repliki ( kupiłem w salonie kolter, przedstawiciela bron.pl ). Z początku miałem kupić tego ze stałą kolbą, lecz nie doszedł przed wyjazdem na wakacje, więc wziąłem wersję S ( składana kolba ). Mam kilka pytań co do tego modelu i ogólnie firmy Classic Army. Jestem laikiem to moja pierwsza "lepsza" replika. Chciałbym wiedzieć czy firma CA jest rzeczywiście jedną z najlepszych ? I czy tańsze modele są również tak dobre jak na swoją cenę ?? A co do samej repliczki mam 3 pytanka :

 

- czy warto było w ogóle kupować taką replikę ??

- czy lepsza jest replika AK czy AKS (SA czy SAS) ??

- czy wszystkie karabinki AKS ( także repliki ASG ) mają mało sztywne kolby ?

 

Trzecie pytanie jest dla mnie najważniejsze, ponieważ denerwujące jest że podczas mierzenia kolba "lata na prawo i lewo". Czy jest to normalne ze względu na Radziecką dokładność a raczej jej brak, czy jednak moja replika ma wadę fabryczną ?

Mam na nią gwarancje więc mogę ją zareklamować

 

uuuf troszkę się rozpisałem, ale mam nadzieję że pomożecie :D

 

Z góry pozdrawiam i dziękuję.

Link to post
Share on other sites

- Czy warto było kupować?

>Moim skromnym zdaniem NIE ale 80% ludzi dalej wierzy w CA.

- Czy lepsza jest replika AK czy AKS (SA czy SAS) ??

> To ty z nią będziesz biegał... To twoja decyzja i nikt nie może Ci powiedzieć która była by lepsza dla Ciebie ponieważ nie jest Tobą.

- czy wszystkie karabinki AKS ( także repliki ASG ) mają mało sztywne kolby ?

> Kolba składana do AK np w moim Type 56-1 porusza się lekko góra / dół w pozycji rozłożonej, z mojego punktu widzenia to nie wada. Nie ma czegoś takiego jak odwzorywanie Radzieckiej Niedokładności. Całkiem możliwe iż kolba w tej replice nie należy do dobrych, niemniej musisz się z tym pogodzić.

 

Cena / Jakość raczej wychodzi na niekożyść replik z I Klasy w porównaniu do nowych "Tanich" producentów. Do tej pory tylko jeden producent zachwycił mnie swoim wyrobem a miałem do czego porócnywać (VFC/Inokatsu/CA/DBOY/CYMA) i wart jest każdego grosza jaki na niego wydałem. Zresztą przekonasz się sam i wtedy będziesz mógł napisać dobrze / źle o producencie twojej repliki.

 

Jak narazie to się baw z nią i dbaj o nią, na strzelankach będziesz miał okazję porównać ją z innymi replikami.

Link to post
Share on other sites

Radziecka niedokładność? Nie róbcie se jaj-w "ostrym" AKS/AKMS kolba prawie nie lata, a jak zacznie to można to zlikwidować. I przede wszystkim-mechanizm jest wytrzymały.

W ASG trudno zrobić wytrzymały mechanizm rozkładania kolby, ze względu na obecność GB W "komorze zamkowej"-nie da się włożyć osi zawiasu kolby, dlatego większość dotychczasowych airsoftowych konstrukcji tego typu wcześniej czy później się psuje.

Link to post
Share on other sites

- czy warto było w ogóle kupować taką replikę ??

- czy lepsza jest replika AK czy AKS (SA czy SAS) ??

- czy wszystkie karabinki AKS ( także repliki ASG ) mają mało sztywne kolby ?

 

 

1) Model jaki nabyłeś pochodzi z edycji Sportline lub jest jej odpowiednikiem czyli jest to replika nieco niższych lotów niż reszta oferty Classic Army dostepna w zestawach zawierających akumulator, ładowarke okularki itp. akcesoria które w "dorosłych" modelach nalezy nabyć osobno. Zestaw taki adresowany jest najczęściej do poczatkujących maniaków którzy jeszcze nie wiedza czy chca inwestowac w hobby jakim jest airsoft. O ile nie masz w planach jakiegoś znacznego tunningu i nie przszkadza Tobie body wykonane z polimeru to replika którą nabyłeś przez jakis czas powinna wystarczyć do szczęścia.

2) Jak już napisał SAper111 jest to kwestia gustu. Stała kolba pomieści pojemniejszy akumulator i będzie stabilniejsza, z drugiej składanie kolby przyda się w CQB gdzie małe gabaryty = wygoda.

3) Nie spotkałem jeszcze repliki AK w której składana kolba nie poruszała by sie chociaż odrobine po rozłożeniu. I niestety musze się zgodzić z Kiwi - kolby w wersjach S po jakimś czasie odmawiają posłuszeństwa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...