Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Programy o tematyce wojskowej w TV


Recommended Posts

Witam

 

Mam taka prosbe, a mianowicie, zeby zamieszczac tutaj informacje na temat programow o tematyce militarnej w TV. Wiadomo, ze trudno jest przestudiowac program kazdej stacji telewizyjnej w poszukiwaniu programow, reportazy o tematyce militarnej. Dlatego, gdyby ktos sie na jakis ciekawy natknal, na discovery, planete itp. to prosilbym o zamieszczenie wzmianki o tym, mozna anwet w tym poscie.

Co o tym sadzicie ?

 

Z niecierpliwoscia czekam, az powtorza na discovery programy na temat navy seals, ich szkolenia itp. oraz SAS. Kiedy kiedys, byly takie cykle materialow poswieconych jednostka specjalnym, ah, zaluje, ze nie nagralem. :cry:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Informacja dla ludzi rozumiejących dobrze język rosyjski.

 

Na kanale RTR Planeta w nocy z soboty na niedziele wg naszego czasu początek 00:05 zakończenie około 01:00 czteroodcinkowy serial dokumentalny o jednym z najlepszych tajnych oddziałów specjalnych Rosji – Wympieł.

Pierwszy odcinek – „Operacja Tura Bura” o jedynym jak na razie zdobyciu w całości tej bazy w sierpniu 1980 roku.

Drugi odcinek – „Obszcziaga” o walce w Groznym w sierpniu 1996 roku tuz przed zakończeniem pierwszej wojny czeczeńskiej.

Te odcinki już były.

Będą jeszcze dwa.

 

Krótka informacja – są to rekonstrukcje kręcone z udziałem osób które przeżyły, przetykane z wywiadami z tymi osobami.

Drugi odcinek zawierał materiały nakręcone przez czeczeńców z tej samej operacji!

 

Krótko o tym mogę powiedzieć tak: nagrałem na video, żeby nie siedzieć po nocy i móc wrócić to ciekawszych fragmentów. Moja żona która nie popiera moich pasji militarnych gdy oglądałem nie dała się odpędzić, a jak musiała odejść na chwilę zażądała, żeby zatrzymać, bo ona też chce to obejrzeć w całości.

 

Ale oczywiście trzeba oprócz samego rosyjskiego rozumieć trochę więcej terminów militarno–wywiadowczych niż było w szkole.

 

Pozdrawiam

 

Medium.

 

PS. Serial wyprodukowany w roku 2004.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

to stary temat, ale jesli jeszcze kogos interesuje i ma discovery to wlasnie tam leci czesto (dokladnie nie wiem kiedy) cykl "modern warfare"- swietny program, mowia o sprzecie jak czolgi i smiglowce, ale tez o bedziej "osobistych rzeczach" jak systemy wizyjne dla zolnierzy, karabiny z kamerami, elektroniczny kamuflaz itp.. naprawde ciekawy program

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W niedziele na Discovery leciał program - "Bitwa o Bagdad". Niestety przegapilem :( :cry: :x ... moze ktos nagral?

Zaluj!!

Kris3k ma racje obydwa reportarze byly super prawdopodobnie bendzie jeszcze powtorka wiec nic straconego:]

 

Kiedy bedzie powtorka?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

"Mała armia"

TVN Turbo:

Sobota: 09.30, 20.00

Niedziela: 17.30

Poniedziałek: 13.30, 22.00

Wtorek: 15.30, 21.30

Środa: 13.00, 22.30

Czwartek: 10.00, 23.30

Piątek: 10.00, 23.30

 

PS. Premiera nowego odcinku jest albo w sobote albo w niedziele a potem caly tydzien wałkują powtorke....

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Polecam aktualny Raport na TVN24 :) Jak zwykle niezawodny Andrzej Rebacz tym razem wzial sie za temat prywatnych firm ochroniarskich klasy Black Water USA :)

w materiale mozna tez obejzec migawki w ktorych biora udzial ludzie z jednego z warszawskich teamow :)

 

program bardzo fajny, ale... kto zobaczy "wtope" airsoftowcow? ;) (ja znalazlem jedna prawie na pewno, ale jeszcze to zweryfikuje jak jeszcze raz obejze program :))

Link to post
Share on other sites
Polecam aktualny Raport na TVN24 :) Jak zwykle niezawodny Andrzej Rebacz tym razem wzial sie za temat prywatnych firm ochroniarskich klasy Black Water USA :)

w materiale mozna tez obejzec migawki w ktorych biora udzial ludzie z jednego z warszawskich teamow :)

 

Taa, Raport jak zawsze przy tematach okołomilitarnych, bardzo fajny.

A ja wiem, skąd pan Andrzej ma kamizelkę Molle'a :-)

 

program bardzo fajny, ale... kto zobaczy "wtope" airsoftowcow? ;) (ja znalazlem jedna prawie na pewno, ale jeszcze to zweryfikuje jak jeszcze raz obejze program :))

 

Palec na spuście? Ja widziałem raz, albo dwa razy... Kiedy powtórki?

Link to post
Share on other sites
A ja wiem, skąd pan Andrzej ma kamizelkę Molle'a :-)

czyzbys luzyl za wypozyczalnie? :D

 

Palec na spuście? Ja widziałem raz, albo dwa razy...

a nie, gorzej :)

 

Kiedy powtórki?

HGW... TVN24 jest jakis dziwny i program emitowany zwykle nie zgadza sie z programami w gazetach :(

Link to post
Share on other sites

Adam,

uczestniczylem w tej akcji, wiec pozwole sobie odpowiedziec.

AFAIK ewakuacja wipa powinna polegac na jak najszybszym zabraniu z rejony zagrozenia.

Czesc oddzialu zaangazowana w wymiane ognia z napastnikiem oslania wycof.

Spiernicza w drugim rzucie.

To VIP, i jego bezpieczenstwo jest absolutnym priorytetem.

Podczas tej ewakuacji oslanialy odwrot dwie osoby, tylko druga nie zalapala sie do kadru

- tak mi przykro, munlajt 8)

Powinna zabrac ich nadciagajaca kawaleria - grupa wsparcia :)

 

A wtop oczywiscie bylo kilka, ale na nasza obrone dodam ze Ramoli bylo tylko trzech...

 

Pozdrawiam

v.

Link to post
Share on other sites
Adam,  

uczestniczylem w tej akcji, wiec pozwole sobie odpowiedziec.

AFAIK ewakuacja wipa powinna polegac na jak najszybszym zabraniu z rejony zagrozenia.

Czesc oddzialu zaangazowana w wymiane ognia z napastnikiem oslania wycof.  

Spiernicza w drugim rzucie.  

To VIP, i jego bezpieczenstwo jest absolutnym priorytetem.

Podczas tej ewakuacji oslanialy odwrot dwie osoby, tylko druga nie zalapala sie do kadru

- tak mi przykro, munlajt 8)  

Powinna zabrac ich nadciagajaca kawaleria - grupa wsparcia :)

Ja rozumiem, no ale inscenizacja akcji była przedstawiona tak jakby nie było żadnego drugiego rzutu czy wsparcia, bo ekipa miała tylko jeden samochód. Gdyby więc chcieć się trzymać tego co ludziska mogli zobaczyć, a nie tego co mogliby sobie wyobrazić, to w takich sytuacjach mogło niektórych np. mnie, nieco mocno zadziwić takie odejście od reguły "no man leave behind". Widzieliśmy bowiem tylko jak ekipa przyjeżdża jednym wozem, a potem sie ewakuje zostawiając na pastwę napastników swoich ludzi. Nie przypuszczam, aby taka właśnie procedura obowiązywała ochroniarzy w Iraku i dlatego też taki obrazek (bez wyjaśnienia) wygląda jak błąd i może wprowadzać lud przezd telewizorami w błąd.

 

Tak się tylko czepiłem tego szczegółu :wink: Najważniejsze jednak, że generalnie to fajnie wam to wyszło.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...