Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN SCAR Heavy Gen. III [VFC]


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy w Waszych SCARach komora HU jest aż tak ciasna, że za nic w świecie nie da się do niej prawidłowo włożyć żadnej innej gumki niż stockowa? Pytam, bo już zmarnowałem Systemę i Guardera. Smarowałem, wpychałem najpierw gumkę później lufe, lufę z gumką (proszę bez skojarzeń :)) i nic.

 

Wymieniałem gumki w wielu aegach i nigdy ten problem nie był aż tak poważny. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Czy w VFC, komra hop-up jest tak samo jak w starach przerobiona komora od m`ki, tzn zwykla komora w ksztalcie L, tyle,ze wchodzi w nia caly komplet lufy zewnetrznej i wewnetrznej? Jezeli tak, to u mnie tez byl problem z zalozeniem gumiki, koniec koncow udalo sie to zrobic poprzez wcisniecie glebiej niz sie powinno gumki na lufe (tym samym rozciagniecie jej), zaladownie do komory i potem polgodzinna walke, zeby gumka lekko z sunac do tylu. Co prawda jest to takze roziwazanie ryzykowne dla kondycji gumki, ale u mnie przynioslo pozadane rezultaty.

Edited by kamera
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Bo jest mało miejsca. Normalnie wchodzą tam tylko baterie mini lub li-pole. Zdejmowanie stopki kolby też do najwygodniejszych nie należy.

Podsumowując mini 9,6 się spokojnie mieści, li-pol o odpowiednim kształcie również.

 

P.S.

Czy ktoś oprócz mnie bawi się w przerabianie magazynków od SR25?

Edited by Raq
Link to post
Share on other sites

Allo allo,

ja właśnie w temacie majstrowania przy magach - przedwczoraj doszedł do mnie mag G&P SR25, kórego mam zamiar wcisnąć w mojego SCARA. W związku z tym mam prośbę serdeczną - czy możecie wrzucić jakieś poglądowe fotki swoich przerobionych magów? Jak to zrobiliście - ucinając, piłując czy może zaginając tą metalową "prowadnicę" na ściance maga? Ja wczoraj z godzinę podchodziłem do tematu i w końcu dałem sobie chwilowo spokój, nie pomogły nawet dwie warki, skonsumowane w tzw. międzyczasie dla polepszenia kreatywności.

 

pozdr

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja poradziłem sobie z włożeniem gumki guardera, niestety nie da się dopchnąć lufę do końca na 100%, przez co od czasu do czasu strzela na singlu dwiema kulkami.

 

Włożyłem oryginalną i strzela poprawnie. Widać było że na guarderze była ciut lepsza powtarzalność.

 

btw, przy wyciąganiu komory hu z guarderem, gumka się porwała... sama ;)

 

Wiemy już że systema i guarder nie pasują, co z deep fire? Ktoś próbował?

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

a próbował ktoś kiedyś włożyć jakieś mid capy od eMek d scara H ? bo z tego co widze mag z mojego scara wygląda tak samo jak krótkie magi od eMek

 

od emek nie wchodzą, bo są za małe (zbyt wąskie). Do scara-L pasują standardowe magi od emek, do H - nie. Można się bawić pilnikiem (albo gumówką - jak ja :wink:) - po lekkiej obróbce do scara-H wchodzą i nawet jako-tako podają kule magi od SR25 G&P - jednego tak onegdaj przerobiłem i dawał radę. Teraz to nie ma sensu się męczyć, skoro można do scara-H kupić oryginalne midy VFC.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zastanawia mnie jedna sprawa. Bebechy w obu wersjach SCARa ("L" i "H") jak przypuszczam są takie same i tu właśnie zaczyna mnie zastanawiać to co się stało z różnicą długości wynikającą z wielkości magazynków. Z tego co zauważyłem magi zarówno te 5,56 jak i 7,62 mają podajnik na kulki w tym samym miejscu więc jeżeli gearbox w wersji H nie jest dłuższy to gdzie podziało się te pare milimetrów?

Link to post
Share on other sites

Mnie wchodzi bez problemu GE power 2200mAh 25C, na szerokość i wysokość batka wchodzi prawie na styk, na długość jeszcze trochę miejsca zostanie, ale eliminuje to możliwość dostosowywania długości kolby.

 

edit jej wymiary wg casg.pl to 104x35x17 mm.

Edited by Panzer
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...