Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam przepraszam, że tu pisze ale nie chce otwierac nowego tematu ale mam mały kłopot niecały tydzień temu kupiłem tą replikę. Po dwóch dniach od zakupu poluzowała się blokada spustu czyli jak chciałem zablokowac spust nie było tego przeskoku (takiego kliknięcia). Dziś blokada zaczeła latac nie tylko do przodu i tylu przy przechyleniu repliki ale także na boki. Kiedy przeładowałem i strzeliłem wypadła jakaś czarna nakrętka. I teraz pytanie czy warto bawic się w reklamowanie repliki lub wożenie jej do serwisu czy rozkręcic replikę samemu (chodzi o to czy taka sytuacja będzie się powtarzac). Czy i wy mieliście podobne kłopoty?? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Po prostu odkręciła się nakrętka i wypadła. Ja osobiście bym rozkręcił i założył nową podkładkę sprężynującą pod nakrętkę bo w przeciwnym razie to się powtórzy. I sprawdź (jak już rozkręcisz replikę) inne śruby przy zestawie spustowym, ponieważ odkręcanie się nakrętek to standard :lol:

Edited by mimek
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Też mam problem z moim nowozakupionym M24. Sprawa wygląda następująco. Przy odciąganiu zamka podczas przeładowania cofa się również cała komora hopup razem z lufą. Gdy dopycham z powrotem zamek do przodu, czasami zamek nie wraca do pierwotnego położenia (czasami brakuje 5cm, czasami 1mm do tego aby rączka znalazła się w pozycji wyjściowej - na dole). Być może to komora hopup o coś zwadza w lufie i dlatego blokuje się wszystko. I tu pojawia się moje pytanie do użytkowników tej repliki. Czy jest to jakaś bardzo poważna usteka, na tyle poważna żeby odsyłać karabin na gwarancję, czy jest to po prostu jakaś pierdoła wynikająca na przykład z faktu odkręcenia się jakiejś śrubki?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za informację. Przyczyną usterki istotnie były śrubki. Jedna, która się odkręciła (trzymająca komorę w lufie) i druga , którą się wykręca podczas regulacji hopup ( za bardzo została wykręcona przez co dysza po strzale zaklinowała się w komorze i razem z nią się cofała podczas naciągania sprężyny).

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, podczas regulacji hopka musiałem wyjąć magazynek i odciągnąć zamek. Śrubę regulacyjną jeszcze trochę podkręciłem, i wtedy przy strzale nastąpiło zaklinowanie się dyszy w komorze, a po wyjęciu magazynka razem z zamkiem cofała się i komora, króra się również odrkęciła.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

niestety nie ma do aps 2/ 96 tzn nie ma jako osobnych przejściówek.

do aps 2 sF proponuje jedynie lewy - prawy i vice versa, a jak przymierzyłem z warriora końcówkę lufy, to jest za mała. ****.

Ale SF napisała, że mogą taką zrobić tylko muszę im wysłać końcówkę luf.

Z drugiej strony nie wiem czy nie lepiej kupić promyka 509 i nie **** się z tłumikiem. strasznie długa ta bron by była... czołgać się z tym - maskara.

Link to post
Share on other sites

po co czołgać?doczepiasz kółeczka do dwójnogu i jest super wygodne:D

a na poważnie, miałem przejściówkę PDI, i radzę brać prawy, w lewym przykręcając mocniej tłumik odkręcimy przejściówkę, i w druga stronę to samo.

a czy lufa 509 czy dłuższa...miałem promyka 650mm w M24, ogólnie celność super, ale nie powiem że długość karabinu mnie zabijała często, zwłaszcza że dobre noszenie na plecach czegoś co miało około 140cm było naprawdę ciężkie...

Link to post
Share on other sites

pamiętam jaką długość miał mój warrior z tłumikiem 200 mm. nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek ruchu z czymś tak długim. tym bardziej że w stocku m24 jest cichutkie. jeszcze się zastanowię nad tłumikiem, ale max 150 mm.

 

tak czysto subiektywnie: co byście brali najpierw: cylinder 300% czy komorę plus precke?

 

co do przejściówki - to czysto akademicka dyskusja, bo jej nie ma na stanie. Mam nadzieję, że jak coś, to SF może ją dorobić (taniej - 160 zł za 4 cm metalu to jest grube przegięcie)

Edited by hilaran
Link to post
Share on other sites
pamiętam jaką długość miał mój warrior z tłumikiem 200 mm. nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek ruchu z czymś tak długim.
Żaden problem. przyzwyczaisz się.

 

 

tym bardziej że w stocku m24 jest cichutkie
W stocku to nie jest snajperka. a nie w stocku to już nie jest ciche.

 

tak czysto subiektywnie: co byście brali najpierw: cylinder 300% czy komorę plus precke?
chyba oczywiste że komorę PDI, preckę i gumkę HU?

 

co do przejściówki
Każdy tokarz ci ją dorobi za pare zł.

 

miałem przejściówkę PDI, i radzę brać prawy, w lewym przykręcając mocniej tłumik odkręcimy przejściówkę, i w druga stronę to samo.
Może dlatego sztuka polega na tym że przejściówkę do karabinu przykręcamy na chama kluczem a tłumik tylko ręką? Myślałem że to logiczne ;d a tłumików z lewym gwintem jest większy wybór.
Link to post
Share on other sites

Tokarz zrobi Ci przejściówkę z gwintu M22 ze skokiem 1?

Bardzo nietypowy gwint.

Z lewym gwintem większy wybór? Nie sądzę. SF wszystkie produkuje w obu wersjach. Większość tłumików na specshopie bo także obie wersje gwintu.

 

Kupiłem preckę, gumkę, tłumik. Kupię chyba jeszcze cylinder, a w przyszłym miesiącu komorę PDI.

Co do głośności - w stocku faktycznie cichutkie, a jak z cylindrem 300%? w porównaniu z EAGowymi snajperkami oczywiście. bo przy SRce można było ogłuchnąć (bez jaj jak się przyłożyło ucho do body, to aż bolał bębenek).

 

Jestem zdumiony zasięgiem i celnością m24 bez wymiany cylindra. na 0,25 niesie prawie tak jak stockowy warrior. a różnica to przecież jakieś 150 fps.

 

PS dla moda:

dopiero zauważyłem, cenzurę 3 posty temu. sorry, nie wiedziałem, że szl*g to przekleństwo :|

obiecuję poprawę.

Edited by hilaran
Link to post
Share on other sites

Tokarz zrobi Ci każdy gwint nawej m23,7 x 1,3mm :P bo nie robi tego gwintownikami tylko nożem. Owszem, większy. Sporo jest tłumików porządnych firm, zwłaszcza mówię o QD które są sprzedawane razem z tłumikami płomienia na które nakręca się tłumik dźwięku i są tylko "lewe". I nie mówię o SF bo... z resztą moją opinię o ich tłumikach chyba znasz, pisałem to już kiedyś.

Link to post
Share on other sites

Co do głośności em dwudziestki czwórki to przy cylindrze 300% już nie jest taki cichy. Mój warrior był dużo cichszy przy tłumiku robionym z pcv-rurki. Teraz em 24 jest dosyc głośna przy tłumiku 195mm, ale mam nadzieję, że przy tłumiku 300mm długości będzie lepiej. Muszę jeszcze wymienic prec rurkę, bo teraz siedzi bodaj 510 mm systema... Ale na z 70 metrów da się ściągnąc cel wielkości człowieka po kilku poprawkach. Mam nadzieję, że to się poprawi przy promyku. :)

 

Pozdrawiam,

Krzak

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...