Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

NAM G.I. i ci źli :)


Recommended Posts

Ilu nas jest w tym środowisku? Czy ktoś bawi się w tych "złych"? Co kręci Was w tym konflikcie, archaiczność sprzętu, większe, lecz i tak już nieduże, znaczenie ludzkiego czynnika, czy coś zupełnie innego? Czy Wasza przygoda z Nam'em ogranicza się tylko do plucia kulkami w mundurze z epoki czy przyjemnością było by też życie zbliżone do tego w fire base'ach? Jak wyobrażacie sobie imprezę w tym klimacie? Te pytania nurtują mnie już od dłuższego czasu.

Temat zakładam poniekąd w celu wybadania "rynku zbytu" a typową Nam'ową imprezę.

 

Zacznę od przedstawienia swojej grupy.

Jest nas w porywach 9 (7-8 osób stale), jak w każdej grupie ludzie mają podejście bardziej "pro", inni bardziej zabawowe. Działamy od ponad roku, więc stosunkowo niedługo.

 

Zachęcam do dzielenia się opiniami.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Choć nie jestem rekonstruktorem ani nigdy się za takiego nie uważałem, to jednak musze przyznać że klimaty NAM-Era są mi bliskie.

Wojna wietnamska do ładnych nie należała, nieraz dowiodła swej okropności i brutalności to jednak jest w niej cos pięknego.

Na pewno umundurowanie i wyposażenie, choć stare nadal zachwyca mnie (jak na owe czasy rzecz jasna) swoją funkcjonalnością, estetyka i pomysłowością

Kiedyś rzeczywiście chodziło się na strzelanki by siać kulki w „mundurze z epoki” potem jednak zaczęło czegoś w tym brakować. Teraz moja ekipa zalicza się bardziej do grup survivalowych niż ASG, po prostu plucie kulkami już nie wystarczało. Brakowało tego klimatu, przynajmniej nam. Dlatego poszliśmy bardziej w klimaty LARP czy MIL-SIM

A impreza? Fajnie by było coś takiego stworzyć. Zwykle życie G.I w fire’base’ach a w tle rozbrzmiewa muza Hendrixa, Joplin, protest songi Mitchell czy Dylana. Klimat :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mnie się podoba klimacik związany z odtwarzaniem PFC z 1st Cavalry, poznałem wielu miłych ludzi, do tego jak na strzelance ktoś mówi "vietnam" to ludzie to dobrze kojarzą.

 

 

W mojej grupie jest koło 12-15 osób lecz niektóre dopiero "startują"

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...