Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 47 od GFC.


Recommended Posts

Witam, w tym temacie postaram sie przybliżyć Wam replike z firmy GFC. Owa firma jest nowa na rynku, większość osób się jej boi, nie ufa. Jednak... naprawde, nie ma czego! Firma tworzy bardzo dobre repliki jak i akcesoria.

 

Coś o replice:

Na forum jak i w internecie doczytałem sie paru informacji na temat AK 47 z GFC:

body i elementy drewniane pochodzą z firmy JG, a GB i reszta flaczków z firmy Element. Moje pierwsze wrażenie wizualne było "łaaaał", a jak potworek zaczął strzelać, to trzeba było to odzwierciedlić w paruset "łaaaał" ; ]

Po spasowaniu elementów i dokręceniu wszystkiego, co tylko jest do dokręcenia okazuje nam się replika praktycznie genialna. (ciągle zakładamy, ze cena jej to teraz 600 zł!)

 

Waga, sztywność, wyważenie - poprostu miód. Jednak ciekawość ludzka nie zna granic i oczywiście bierzemy się za bardziej odpowiedzialną robote i pchamy łapki do środka, odrazu uprzedzam - to nas wielce ucieszy.

 

Silnik - bardzo wydajny, kultura pracy świetna, a magnes jest tak silny, że cały swój zestaw narzędzi mogłem powiesić na nim (a było ich dużo ; > )

 

Zębatki - wiem, jak odróżnić dobrej jakości metal od "plastikowego metalu", więc naprawde i szczerze - Jakość zębatek jest poprostu fantastyczna

 

Tłok, prowadnica, sprężyna - tutaj zastrzeżeń też nie mam. W słowach "flaki od Elementa" tkwi dużo prawdy, bo te części są identyczne! A to już daje naprawde spore świadectwo wytrzymałości i niezawodności. O tuningu już nie wspominam, ponieważ te 430+ FPS to jak dla mnie w 100% jest wartość wystarczająca i bezpieczna.

 

Okablowanie, styki, MOSFET - okablowanie grube, styki solidnie zrobione, moge dodać tylko to, ze tych kabli tam są kilometry w miejscu, w którym tam poprostu nie pasują - między korpusem, a kolbą. Układ MOSFET (z biezpiecznikiem, samochodowym!) jest na ścisk w "dziurze" w kolbie, a w samej kolbie wystaje krótki kabel do zamontowania baterii. Trzeba mieć naprawde dobrego ginekologa pod ręką, żeby się wyrobić w 10 sekundach z wepchniecięm wtyku baterii we wtyk okablowania...

 

Magazynek - tutaj jestem zdenerwowany, ponieważ podaje mało kulek, max 30 po bardzo długim nakręceniu się. Idealnie to on też nie pasuje do korpusu (buja sie na boki), niby cecha z prawdziwego kałacha, ale jednak denerwująca.

 

Hop UP - plastikowy, ale gumka sprawia wrażenie szczelnej. Regulacja bardzo, ale to bardzo dokładna. Można ją dostosować do największych zachcianek.

 

Lufa - 6.05 mm, nawet nawet.

 

Tajemniczy patent - troche śmiesznie brzmi, ale to prawda. Korpus z wersji AK jak i AKs to to samo. Więc w mojej wersji - ze stała kolbą miałem rurke wstawioną w miejsce baterii z AKs. Jako, że jestem fanem realistycznych zabawek sobie pomyślałem o dociążeniu repliki. Tutaj jakis chińczyk naprawde miał łeb, średnica wewnętrzna tej rurki to dokładnie 16,4 mm. Idziemy do sklepu/hurtowni metalowej, kupujemy 21 cm rurke o średnicy 16 mm i mamy +700 g. za jakieś... około 1,50 zł

 

Wrażenia ze strzelania:

słowem - supersmerfastyczne. Celność super, zasięg oszałamiający nawet bez Hop'a, szybkostrzelność bardzo dobra. Przestrzelałem już 9000 kulek, używam od 7 miesięcy i... ślady jedynie na drewnie, korpusie. Środek - niczym nowy. Używam kulek 0,25. Chociaż można spróbować z 0,23, bo 0,20 definitywnie za lekkie i po mojej próbie strzału bez Hop'a wyglądało to jak próba wystrzelenia kulki w kosmos ;>

 

Ocena: 10/10

Czy polecam? Oczywiście, za 600 zł broń z taką jakością elementów to takjakby rarytas. Może drewno z realistyką i pokazem mody ma mało wspólnego, ale to jednak korpus JG. Tą broń się jednak kupuje dla trwałości elementów wewnętrznych.

Broń polecam dla ludzi, którzy dopiero zaczynają przygode z ASG, a jednak chcą mieć broń wytrzymałą i silną. Ja taką osobą jestem i zaryzykowałem kupno tej broni...

Szczerze to żaluje TYLKO jednej rzeczy... brak szyny bocznej do RIS. Oczywiście da sie kupić w Capri ASG element, dający szyne RIS do AK pierwszej wersji, ale.. 150 zł...

Jeśli ktoś koniecznie chce dołozyć taka sumke do tej repliki, to nie ma problemu. Ja jednak zostane przy rozglądaniu sie za czymś nowym. Moge tylko zdradzić, ze marzy mi się M14 z Marui z konwersją G&G EBR.. : )

 

Pozdrawiam i zapraszam do wyrażania swoich opinii o tej replice!

Link to post
Share on other sites

Eeeee... Płacą Ci za tak fantastyczne, hiper hurraoptymistyczne recenzje? Części Elementa jakie są, wszyscy wiemy, beznadziejne. Cały temat jest dotyczących ich, trudno tam się doszukać pochlebstw. Poza tym, GFC niczego nie produkuję. Markuję swoim "logiem" gotowe produkty z pod innych, chińskich "mark". Z tego co pamiętam ten AK to z JG jest albo Cymy. Teraz głowy nie dam. Poza tym, nadużywasz słowa "broń". Replika Kolego, to replika. Moje pytanie, ile wcześniej widziałeś replik? Markowy replik. Do tego, 9tyś w 7 mięsięcy? To bardzo mało i tak naprawdę nic nie mówi Nam o wytrzymałości tej repliki. Przemiel 20k to pogadamy na temat jakości części wewnątrz. Operujesz cały czas ogólnikami, twierdzisz, że się znasz nie podając żadnych konkretów. Mierzyłeś lufe elektroniczną suwmiarką? Przestrzeliwałeś replikę na chrono?

Link to post
Share on other sites

Mierzylem elektroniczna suwmiarką, dlatego szerokość lufy jest dokładna.

Co do słowa broń to tylko pod koniec, bo juz byłem znudzony ciągłym "replika"

Co do elementów Elementa to raczej w replice za 6 stówek nie powiesz, ze jest to zła rzecz. Może jakby je kupić i wsadzać do tuningowanej broni, to tak, mozemy tutaj nawrzucać. Ale jeśli dają to w replice za małą kasę to raczej są to dobre części i starczą na długo.

A napisałem o tej replice tylko dlatego, że jest to produkt nowy i mało osób go posiada, a sporo się ciągle zastanawia nad kupnem, dlatego tak bardzo dobrze go oceniam, jako broń dla początkujących, a nie zaawansowanych graczy.

Na chrono nie był mierzony, operuje danymi w chwilach, kiedy go kupowałem, napisane było 440 fps.

 

Zdania nie zmienie, replika jest świetna i tyle. Może i dlatego, że nie miałem markowych replik w rękach to nie wiem, co dobre. Pewnie jak będe miał repliki profesjonalne to się zaczne śmiać z tego AK, ale narazie to nic mi innego nie pozostaje, jak sie poprostu cieszyć tą bronią, a jak dla mnie, to jest czym, bo replika jest super.

Link to post
Share on other sites

Zdania nie zmienie, replika jest świetna i tyle. Może i dlatego, że nie miałem markowych replik w rękach to nie wiem, co dobre. Pewnie jak będe miał repliki profesjonalne to się zaczne śmiać z tego AK, ale narazie to nic mi innego nie pozostaje, jak sie poprostu cieszyć tą bronią, a jak dla mnie, to jest czym, bo replika jest super.

 

Sam odpowiedziałeś sobie na oraz innym na nurtujące ich pytania. I do tego, skończ z tym, to nie jest "broń".

Link to post
Share on other sites

Sam odpowiedziałeś sobie na oraz innym na nurtujące ich pytania. I do tego, skończ z tym, to nie jest "broń".

 

Typowe dla "strzelankowców" - Reagują alergicznie jak się powie "broń" lub "karabin" 8-)

 

Poluzujcie trochę portki - Każdy wie o co chodzi - Oczywiście, że replika ale jak się powie na milsimie replika to już kłuje w uszy :)

 

Mój kumpel ostatnio kupił markową replikę M4A1 od TM i co? I załamka - Niby nie trzeszczy ale body jakieś plasticzane. Ma niecałe 300fps co niby w przypadku TM jest lepsze niż cokolwiek - ale wbrew temu co wszyscy mówią niecelny jak cholera.

 

A wy wszyscy co macie markowe repliki - Strzelaliście kiedyś z chinoli co dobrze strzelają? Pewnie nie - A ja wam powiem, że są takie i też mają rację bytu :)

 

generalnie - Poluzujmy wszyscy portki

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Akurat ten pomiar elektroniczną suwmiarką wcale tak dokładny być nie musi... - moja firma sprzedaje m.in. takie suwmiarki i kilka pomiarów jednej lufy precyzyjnej (KM HEAD 6,04 jakby ktoś pytał) dawało wyniki +/- 0,05 mm :-F

 

Czytając Twój opis (recenzja to zbyt mocne słowo) mam tylko jedną uwagę: żadna replika TM nie umywa się do repliki GFC wg Twojego opisu. :lol:

Czyli - albo TM musi się jeszcze dużo uczyć, aby dorównać renomowanej GFC :wink: , albo.... wrzuć na luz :D

Link to post
Share on other sites

Typowe dla "strzelankowców" - Reagują alergicznie jak się powie "broń" lub "karabin" 8-)

 

Od dziś będę Cie nazywał... Hmmm... Tępym Nożem. Każdy przecież będzię wiedział o co chodzi, więc się tak nienapinaj.

Zrozum Kolego w końcu, ah, przepraszam... Zrozum Tępy Nożu, że nie jest to "broń". Jest to replika. To tak jakbyś na malucha wołał samolot. Wynika to z Twojej niewiedzy i niekompetencji.

 

 

Mój kumpel ostatnio kupił markową replikę M4A1 od TM i co? I załamka - Niby nie trzeszczy ale body jakieś plasticzane. Ma niecałe 300fps co niby w przypadku TM jest lepsze niż cokolwiek - ale wbrew temu co wszyscy mówią niecelny jak cholera.

 

Tak, szkoda, że TM nie ma pierdziliona FPS. Mniej niż 300. Największy minus. Pytanie jakich kulek używacie. Widząc Twoje podejście pewnie jakiś wyśmienitych.

 

A wy wszyscy co macie markowe repliki - Strzelaliście kiedyś z chinoli co dobrze strzelają? Pewnie nie - A ja wam powiem, że są takie i też mają rację bytu

 

Miałem G36 CA, mam G36C JG, mam MP5 PDW. Widziałęm cymy, jg, boyi'e. Większość z nich rozbierałem i tunningowałem. Różnice zobaczysz jak to otworzysz, sprawdzisz szczelność poszczególnych części itp. Dodam od siebie, że moje stockowe G36 waliło dalej i celniej z precka systemy i gumka tego samego producenta niż większość chinoli.

 

Jesteś Młody i Nowy Tępy Nóżu. Nie widzisz wielu aspektów, nie wiesz co powinna robić dobra replika. Pogadamy za jakiś czas, kiedy TM kolegi będzię działał a w Twoim GFC spadnie FPS do 300, albo zębatki zje.

 

Nie chce wywołać kolejnej wojny chinol vs. reszta świata. Niech w końcu ludzie zrozumieją, że te repliki są przyzwoite i nic więcej. Każda replika się może zepsuć, markowe też się psują. Ale wychwalanie pod niebiosa chinoli jest po prostu śmieszne.

Link to post
Share on other sites

Suwmiarką średnicy wewnętrznej nie zmierzysz dokładnie, dlaczego? Otóż otwór jest okrągły, a ząb suwmiarki jest prostokątny. Dostajesz zaniżone wartości.

 

Moim zdaniem trochę za ostro jedziecie po chłopaku, starał się. Niedoświadczony....ba fakt, oby się poprawił :) Prawdopodobnie jest to JG z drewnem jak boazeria, wykonanie - kiepskie, ale na nowej gumce i lufie Systemy, strzela przyzwoicie. Gdyby cena byłaby trochę niższa to zrobiłby taką furorę jak cm028. Czy bym kupił? chyba nie, nie opłaca się.

Link to post
Share on other sites

"Zapomniał wół jak cielęciem był".

 

Proponuję sobie przypomnieć jak każdy z nas reagował na widok swojej pierwszej repliki. Firenecro zareagował troszkę za mocno emocjonalnie, ale żeby robić z tego tani dym?

 

Zrób zdjęcia tego kałaszka.

 

Pozdrawiam

Raczek

Link to post
Share on other sites

Dodam zdjęcia jak dorwe jakiś lepszy aparat, bo narazie nie mam pod ręką sprzętu, co chociaż jakikolwiek szczegół odda.

Co do drewna to jakość pozostawia wiele do życzenia, ale jakaś tam moralna radość jednak jest.

Kiedy broń kupiłem to zapłaciłem za nią 480 zł, wtedy za taką kase drewno w innym karabinie to chyba właśnie tylko TM albo coś takiego, a miałem tylko 500 zł na broń. Jestem poprostu zachwycony repliką(pierwsza replika + nasza grupa dopiero zaczyna, dopiero 10 osób, więc nie mam gdzie macnąć czegoś lepszego), może stąd te bardzo emocjonalne podejście do opisiku BRONI (pozdro AnR). Doskonale wiem, że jeśli pociągniemy dalej z rozwojem naszej ekipy to napewno kupie sobie coś z I klasy, a wtedy też będę oglądał chińskie repliki z szyderczym uśmiechem na ustach. Jak to ktoś powiedział - występują chinole bardzo dobre.

 

AnR, poluzuj tą arafatke, dotlenisz mózg czy co tam masz.

Edited by firenecro
Link to post
Share on other sites

Od dziś będę Cie nazywał... Hmmm... Tępym Nożem. Każdy przecież będzię wiedział o co chodzi, więc się tak nienapinaj.

 

Ok to ja Cię będę nazywał od dziś "jebankowcem" - Każdy będzie wiedział, że chodzi o ASG więc się nie obrażaj.

 

Jest to replika. To tak jakbyś na malucha wołał samolot. Wynika to z Twojej niewiedzy i niekompetencji.

 

Ja nie twierdzę, że to nie jest replika - ale reagowanie w Twoim stylu jak ktoś powie na replikę broń kojarzy mi się z najgorszymi belframi w szkole

 

Tak, szkoda, że TM nie ma pierdziliona FPS. Mniej niż 300. Największy minus. Pytanie jakich kulek używacie. Widząc Twoje podejście pewnie jakiś wyśmienitych.

 

Excel 0,25 - wyśmienite kulki - znasz takie? :wink:

 

Miałem G36 CA, mam G36C JG, mam MP5 PDW. Widziałęm cymy, jg, boyi'e. Większość z nich rozbierałem i tunningowałem. Różnice zobaczysz jak to otworzysz, sprawdzisz szczelność poszczególnych części itp. Dodam od siebie, że moje stockowe G36 waliło dalej i celniej z precka systemy i gumka tego samego producenta niż większość chinoli.

 

OK - pewnie tak jest - nie nie - na pewno markowe lepsze od chinoli, szczelniejsze itp. Pytanie - Jak się czujesz rzucając się na glebę ze swoją replika za 2k? Założę się, że rzycasz się bardzo asekuracyjnie - Ja nie mam takich oporów ze swoim JG za 550zł - Ale na strzelankach chyba za często na glębę się nie rzucacie nie? ;-)

 

Jesteś Młody...

 

Z tego co widzę na twoim profilu to jestem starszy od Ciebie.

 

...i Nowy Tępy Nóżu. Nie widzisz wielu aspektów, nie wiesz co powinna robić dobra replika. Pogadamy za jakiś czas, kiedy TM kolegi będzię działał a w Twoim GFC spadnie FPS do 300, albo zębatki zje.

 

Nie mam GFC - mam repliki JG - Dobra replika powinna celnie i daleko strzelać - Replika mojego kolegi na razie nie spełnia tego zadania - Jak się coś w mojej zepsuje to po prostu to naprawię.

 

Posłuchaj AnR - nie potrzebnie zaczynamy wojnę - Nic osobistego - Nigdzie nie wychwalam replik chińskich pod niebiosa - Każde dziecko wie, że markowe jest lepsze. Ja napisałem tylko, że chińskie też może być DOBRE - i to jest wszystko.

A tak apropo broń czy replika i ty mi z niekompetencją wyjeżdżasz :wink: Zastanów się jeszcze raz na swoim postem i poluzuj portki

 

Pozdrawiam Cię serdecznie kolego i nie obrażaj się tylko ;-)

Edited by HustleR
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
wada którą wychwyciłem to szczerbinka...bardzo łatwo zgubić.

W moim egzemplarzu nie ma już muszki i szczerbinki ;P. Muszka obłamała się dosyć wcześnie podczas przedzierania się przez wysokie krzaki ;/. Wystarczyło zahaczyć o jakiś większy krzak. Szczerbinkę ułamał kumpel ganiając z mym karabinkiem po lesie. oba elementy są chyba odlane ze znalu więc ich trwałość nie dziwi ;P.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...