Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[GAZ] Tanaka M700 Police


Recommended Posts

Witam!

Jako, że nie uzyskałem pozytywnych wyników w opcji SZUKAJ, stawiam temat:

Czy ktoś upgrejdował Tanakę lub wie coś na ten temat ? Konkretnie chodzi mi o model POLICE, ale jeśli wiecie coś na temat innych modeli - piszcie :)

1. Czy Tanaka wytrzymuje załadowanie Red Gas`em ?

2. Czy pasuje dłuższa lufa niż stockowa 639mm?

3. Czy po wydłużeniu lufy można zwiększyć podawanie gazu (np, kręcąc zaworkiem)?

 

Pytam, żeby się zorientować, czy jest to możliwe, a może ktoś już robił podobne manewry?

Na sieci niewiele znalazłem (albo nie umiem szukać :P )

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chyba wiele na sieci nie ma. Ja szukając o samej - nieupragowanej - Tanace niewiele znalazłem. Rozumiem, że chcesz się dowiedzieć jako ciekawostki o upgradzie Tanaki, bo nie mogę zrozumieć po co komuś podkręcanie tego cuda jeżeli to strzela celnie i daleko jak na Airsoft. 600 fps to i tak dużo. Jak dla snajpera w sam raz albo zbyt wiele.

Jedyny upgrade w tym momencie to kupienie prawdziwego Remingtona i One shot - one kill :P

Link to post
Share on other sites

MOC-FPS, przy kulce(waga):

- 0,20g: 570 fps

- 0,25g 530 fps

- 0,28g 505 fps

- 0,30g 495 fps

- 0,43g 445 fps

Zasięg skuteczny: przy kulce 0,3g - 70 metrów

 

 

jesli masz takie osiagi jak wyzej to co ty jeszcze chcesz upgrade'owac?? Ja nie widze zadnego sensu w tym, chyba ze chce zrobic de-upgrade :) to na pewno sie da :)

Link to post
Share on other sites
Pytam, żeby się zorientować, czy jest to możliwe

 

Oczywiście teoretycznie.

Nawet bez upgrejdu trzeba zachować ostrożność, a po upgrejdzie to bym się bał do ludzi z tego strzelać ! Jeszcze komuś stała by sie krzywda. (Usunięto przez Modertora.)

Chcę tylko wiedzieć, czy taki tuning jest możliwy, a nie że chcę go wykonać :)

A i tak Mały się będzie przede mną chował :P

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam już Tanaczkę w łapkach, przeszła pierwsze testy bojowe, i jestem pod wrażeniem

Jednak za bardzo rozrzuca kulki...

Chcę do niej włożyć precyzyjną lufę, oczywiście dłuższą niż stockowa, i zwiększyć podawanie gazu ( da się w zamku).

Niestety nie spotkałem się z lufą dłuższą niż stockowe 639 mm, a nawet ktoś miał 590 mm.

Jeśli znacie dojście do dłuższej lufy, byłbym wdzięczny za linki, ew. przyślijcie mi na adres domowy :)

Czy ktoś wie czy spasuje lufa od PSG1 ?

Pozdrawiam.

P.S. Czy dwójnóg: http://military.pl/s/m/CAA028M.html pasuje do mocowania tanaki? Z tego co widzę, to mocowanie jest na szynę RIS.

Link to post
Share on other sites

lufa od psg1 nie bedzie pasowac zauwaz ze lufa wewnetrzna w tanace sklada sie z 2 czesci , a takze gumki hop upu sa 2 a w aegach czy standardowych gazach masz 1 czesciowe lufy z "miejscem" na 1 gumke.

Dluzszej lufy do tanaki poza 639 nie znajdziesz, a co do rozrzucania , uzywalem .3 ostatnio bylo baaardzo przyzwoicie , wiec przy 0.36 powinno byc idealnie.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Witam ponownie.

Otórz zakupiłem zestaw majsterkowicza do tuningowania tanaki :P

Składał się on z:

"Military comversion kit" - Preclufy+lufy zewnętrznej+metatlowej komory strzelniczej

http://b2b.guay2.com/modules.php?full=1&se...=view_photo.php

 

Niestety w sklepie w którym kupowałem owe cudo (włochy) nie testowali tego do modelu M700. Zauważyłęm, iż jest to tuning do M24 :(

Części pasują do komory strzelniczej, jednak lufa zewnętrzna nie wchodzi do łoża !

Musiałem lekko spiłować łoże, żeby zmieściła się cała lufa...

 

Są 2 typy tego zestawu "TANGO" oraz "FLUTED"

Myślę, że wersja "FLUTED" która ma 2 rowki w zewnętrznej lufie będzie idealnie pasować pod łoże M700 Tanaki.

http://b2b.guay2.com/modules.php?set_album...=view_photo.php

 

 

"powerpack" - zawierający zestaw sprężynki, młoteczka do zamka oraz 2x bolca i L-suwaka do magazynka. http://www.safarasoftair.com/popup_image.php?pID=695

 

Podzielę się obserwacjami:

1. Zestaw jest cholernie ciężki (przy najbliższej okazji zważę - po montażu wygląda mi na 5 kg z lunetą)

2. Wersja "tango" nie pasuje do łoża M700 -> na stronie producenta nie ma nawet zaznaczone, że do M700 pasuje (tylko informacja: for TANAKA M24)

3. Ślicznie wygląda po montażu (nie mam cyfraka, zapraszam do Krakowa na oglądanie, jak ktoś zrobi zdjęcie - umieszczę je).

4. BRAK MOCOWANIA KOŃCA LUFY DO ŁOŻA - LUFA "LATA". Niezbędne jest przytwierdzenie lufy do łoża przy pomocy dobrego patentu (jeszcze nie wymyśliłem takiego najmniej szpecącego)

5. Montaż zestawu "powerpack":

a. jest to wersja do zamka "powerbolt" -> do stockowego zamka nie pasuje kowadełko - jest za szerokie. Jedynie wymieniłem sprężynę na silniejszą.

b. tuning magazynka jest ciężki - gaz uciekał przy jakimkolwiek ustawieniu bolców (regulowanych). Zkręciłem na minimum i jest dobrze. przy zwiększeniu długości tego bolca magazynek nie wchodzi do komory (blokuje się na wystającym bolcu).

 

Po zamontowaniu całego zestawu stwierdzam poprawę osiągów o 30%. Zasięg skuteczny 80m. FPSy zmierzę niedługo, a wyniki zamieszczę później.

 

PozdrO

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...