Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiary prowadnicy kolby w M4


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@kerth - dlaczego piłowałeś body - przecież kable można normalnie wyprowadzić tyłem tak jak idą do kolby stałej/SF? Gdzie napotkałeś problem?

 

Jeżeli możesz zrób proszę zdjęcia poglądowe jak to wszystko jest poskładane. Problem bardzo ciekawy, bowiem jest to chyba jedyna możliwość ukrycia baterii przy tej kolbie.

 

A sama replika wygląda jak dla mnie rewelacyjnie ;)

 

PS. Jakiej firmy jest front (ris, rączka i okładziny)? Pasowały bez problemu?

 

Pozdrawiam,

Marek

Link to post
Share on other sites

Kolego kerth,

wiele osób byłoby wielce wdzięcznych gdybyś zamieścił jakieś schematy (takie dla ciężkokapujących nawet xD ) wszystko co po kolei robiłeś by uzyskać taki efekt.

Bo to właściwie jedyny sposób by mieć RIS ze zwykłą teleskopową kolbą w emce (bez puszek AN/PEQ ani kolb SF).

 

Ja zawsze pragnąłem emki z RIS i ze zwykłą kolbą :D I robisz mi nadzieję :D

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Odrobinkę zaniedbałem wątek.

Zdjęć nie zamieszczę. Żałuję, ale nie robiłem w trakcie, a do rozbierania mi się nie spieszy.

 

Mały obrazek.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/38b982356a8df00c.html

Na czerwono:

duża kropka - miejsce, gdzie wychodzą kable z GB (tak, jak do kolby SF)

linie - mniej więcej, jak kabelki idą.

I teraz - do kolby SF (Wydaje mi się - nie miałem takiej) - kabelki wychodzą dołem - zielone pole.

 

Tutaj nie mogłęm tak zrobić - z prostej przyczyny - chciałem ukryć kable.

W związku z tym musiałem zrobić miejsce kabelkom obok śruby trzymającej kolbę w GB

 

Wiązało się to z podpiłowaniem body i zrobieniem dziury na kabelki obok dziury na śrubę (a właściwie powiększyłem dziurę od śruby).

 

Potem jeszcze spiłowanie pierścienia, który trzyma śrubę od strony kolby.

 

 

Mosfet - masz ograniczoną grubość i wysokość. Nieograniczoną długość, więc tak układasz elementy, aby były przed, albo za samym tranzystorem.

 

Nie używałem żadnych wtyczek poza bateryjnym. Cała reszta lutowana (przewody przerwane tylko w okolicach mosfetu. Miało to na celu zapewnienie możliwie małej rezystancji i możliwie dużej bezawaryjności.

 

I to tyle.

Edited by kerth
Link to post
Share on other sites

Kerth, wrzuciłeś schemat do ułożenia kabli dokładnie tak, jak idą do zwykłych baterii w kolbach sf (przynajmniej w przypadku g&p). Chodziło mi raczej o samo usytuowanie baterii i wtyczek od niej. Można oczywiście pominąć sam mosfet? Jakiego używałeś?

Zastanawiam się, czy będzie się dało w ten sposób upchnąć li-po 11.1, ale nie tą z asgshopu, tylko tą: http://www.modelmotor.pl/p,pl,50,desire+15...mah+li-pol.html

jest minimalnie większa...

Link to post
Share on other sites

Shadow, mylisz się :D

 

niestety jak ktoś kupił najzwyklejsze m4 G&P z puszką plastikową na front gripie i kolbą NIE SF - to ma problem z przełożeniem kabli na tył, bo troszke inaczej jest rozwiązana sprawa kabelków. W kolbie SF prowadnica jest jakby profilowana pod te kabelki i spokojnie przechodzą one od GB, przez tą dziure w lower receiver'ze body i wchodzą między prowadnicę kolby a ten cylinderek od body, na którym to właśnie trzyma sie prowadnica. (jesli wiecie o co mi chodzi :D ). I nic nie wystaje na wierzch repliki.

Natomiast w normalnym m4, by przełożyć kable na tył do prowadnicy, trzeba by piłować od dołu ten cylinderek od body (na którym trzyma sie prowadnica kolby) oraz samą prowadnicę wewnątrz - by mogły przejść kable i nie były miażdżone) - co wcale łatwe nie jest.

Długo się nad tym głowiłem co z tym zrobić (tez chcialem przelozyc kable na tył, do prowadnicy) i jesli dobrze to rozumiem, to mamy z kerth'em zastosowany ten sam patent.

Kable wychodzące z GB nie idą od razu na zewnątrz body z tyłu tylko idą do góry blisko tej śruby która przytwierdza prowadnice kolby do body (a właściwie to jest wkręcana do GB, trzymając prowadnice springa). Własnie dla tej śruby jest w body taka dziurka. I tą właśnie dziurkę trzeba powiększyć od dołu. Najlepiej pilnikiem. Powiększamy ją na tyle by weszły w nią i kabelki z GB i ta śruba (śruba oczywiście u góry :lol: )

Nie pamiętam tylko czy ten okrągły metalek na który zakładana jest śruba i wkładane to wszystko do prowadnicy jest właśnie okrągły czy spiłowany od dołu (by kable - z prowadnicy juz przykręconej do body - mogły wyjść na zewnątrz ;-) )

Ale to już tylko kwestia spiłowania w razie gdyby był okrągły ;D

 

Może to się wydawać skomplikowane, ale ktoś, komu zależy na przełożeniu kabli na tył, zrozumie o co chodzi ;P

 

A teraz ja się popytam:

Czy mosfet jest niezbędny do stocka G&P ? Ja sie na tym nie znam, a już jak miałbym sam coś takiego robić to w ogóle... I po co w ogóle jest taka mniejsza wtyczka w tych aku Li-Poly ?

 

I przede wszystkim, jaka jest najtańsza opcja ładowania tych aku ? Kerth podał mi link do ładowarki jaką on ładuje, ale cena mnie powaliła, może są jakieś inne tańsze opcje ? Może nie potrzeba jakiejś super uber ładowarki... (mowa o 7,4V li po)

 

I tak BTW, ten sklepik odpisał mi, że dostawa akumulatorów DESIRE będzie po nowym roku...

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdro ;-)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie :)

Ten grzybek też trzeba spiłować, ale z tym nie ma dużego problemu (trzeba tylko pamiętać, że piłowany metal się nieznośnie rozgrzewa - potem zostają śmieszne ślady na palcach, na jakiś czas)

 

Mosfet nie jest niezbędny, ale jak już przerabiać, to tak, żeby nie otwierać ponownie.

 

W tym aku nie ma żadnej wtyczki - trzeba sobie nałożyć. Ta mniejsza jest do balancera.

Link to post
Share on other sites

Ja 'grzybka' miałem od innej repliki, już spiłowanego xD

 

Ja kable już mam z tyłu, tylko wytłumacz mi czy z tym mosfetem to chodzi ci o to, że jak nie będę go miał to kultura pracy GB będzie niższa niż z mosfetem, czy np będzie porównywalna jak na batce NiMH 9,6V ? Bo nie rozumiem, a to dla mnie czarna magia, więc jeśli to super dużo nie da to nię będę się z tym babrał...

 

Proszę, zagadaj do mnie na gg z profilu kerth, mam parę pytań a nie chcę zaśmiecać tematu ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wiecie co, z tymi LiPo to świetna sprawa.

Nie wiem jak po dłuższym czasie użytkowania, bo moje lipolki są jeszcze świeże, narazie mam dwa te chude 7,4V ale z ciekawości, na Raszówce Wigilijnej strzelałem się jednym LiPolem 7,4V o pojemnosci 1100 prosto ze sklepu - nieładowanym (jak sie potem okazalo, ladowarka tak ladowala, że nie ladowała, byla zepsuta). Padl na samiuśkim końcu strzelanki (wystrzelałem z 6-7 midów). Świadczy to albo o tym, że utrzymują bardzo dlugo fabryczna moc, albo laduja je w sklepie a efekt pamieci faktycznie w LiPo nie wystepuje, albo są super-wydajne! Dla mnie hit. A za ciepło też przecież nie było...

 

Jak mnie natchni, to wkrótce zrobię taki manual z fotkami jakie przerobki trzeba zrobic w m4 by móc montowac LiPo w prowadnicy. Bo ten temat (łącznie z jego mylącym tytułem) się marnuje....

 

LiPo 38zł

Ładowarka do LiPo 50zł

Satysfakcja z możliwości strzelania z emki bez an/peq ani kolby SF przy faktycznym woltażu ok 9,6V - BEZCENNA :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...