Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

hooah,

 

Jakiś czas temu przeglądając WGC natknęłem sie na bardzo ciekawy magazynek firmy G&P do M16VN- ten krótki viet namski znaczy się. BYł ciekawy o tyle, ze miescił 110 kulek a był low capem; nie trzeba było go podkręcać ani nie grzechotał. Bardzo mnie to zaciekawiło, jako iż długo z kolegami czeklaismy na low capy krótkie do 16stki- wiadomo-klimat viet namu i do rekonstrukcji fajne, powkładać tak do bandoliera i do ładownic te krótkie magazynki.

Natomiast przed chwilką w ofercie sklepu machinegun.pl znalazłem coś co sie nazywa "mid-cap", tejże firmy. Magazynek długi 130 kulkowy do 16stki i 100 kulkowy do MP5. Dosyć ciekawa rzezc, alternatywa miedzy wiecznym sporem low czy hi.

osobiscie podoba mi się ten patent, i być może nawet sprawie sobei te magazyki zamiast low capów. a może nie :)

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites

Tylko może być ciężko takie magazynki naładować... o ile z magazynkiem do MP5 jeszcze nie jest źle, to naładowanie przeznaczonego do M16 może wymagać nieco większej siły i brutalności. Tutaj widać jego (i do MP5 też) wnętrzności - trochę zakrętów tam jest. Ale w sumie to bardzo ciekawy gadżet, posiada dużą pojemność i nie jest grzechotką.

 

p.s. musze dodać, ze jestem pod wrażeniem ilości dodatków w MachineGun - to nie reklama.

 

Fakt, nawet low-cap'y do AUG'a mają, a to już wiele :)

Link to post
Share on other sites

Mam kilka takich magazynków G&P do M16 - łukowych na 130 kulek.

Wrażenia są takie - sprężyny są długie i dość słabe. Teraz, na mrozie, jest wyraźny kłopot z podawaniem kulek. W temperaturze pokojowej wszystko działa, więc pewnie wiosną skończą się problemy. Bieganie z 6 magazynkami i stosunowo częste zmiany stanowczo poprawiają klimat. No i przede wszystkim - nie grzechoczą jak HiCapy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

hooah,

sprawilem sobie wlasnie mid capy do M733(M16), i jedno stwierdze- sa calkeim w dechę. Nie odczulem jak narazie slabosci sprezyny, natomiast sa dosc dziwne oznaczenia na spodzie magazynka. Oprocz tego bardzo ladnie wykonane

Link to post
Share on other sites
...stosunowo częste zmiany stanowczo poprawiają klimat...

 

Coz, im wiecej kulek w magu, tym chyba rzadsze zmiany, heh... Poza tym tzw "realizm" coraz bardziej kuleje, bo juz standardowe low-capy przekraczaja srednio dwukrotnie ilosc amunicji dostepnej w real steel! Ale jak rozumiem, nie chodzi w tym miejscu o realizm czy klimaty, ale aby miec w gunie jak najwiecej i to "niegrzechoczacych" kulek!

Link to post
Share on other sites

hooah,

 

a jakbys mial w ASG 32 kulki, to bys sie zesral za pzreproszeniem.

ASG nigdy nie bedzie maksymalnie realistyczne, te 68 kulek to jest minimum niezbedne, inaczej sie po porstu niepobawisz. a jak mamy juz isc tak daleko w skrajnosc to co powiesz o podwojnych bebnowych magazynkach? no wiec wlasnie.

Mid capy sa do airdoftu optymalne, poniewaz zmiana magazynkow jest(dzis sie o tym pzrekonalem nie raz i nie dwa)a i mozna sobie przysiac. te 100-130 kulek wcale nie jest jakas duza liczba wbrew pozorom.

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
a jakbys mial w ASG 32 kulki, to bys sie zesral za pzreproszeniem.
Ciekawa teoria, heh. Ja mam osobiscie inna: im wiecej kulek w magu tym wiecej ochoty strzelania na prozno, na zasadzie tworzenia sciany ognia (a raczej sciany kulek, heh) i statystycznym liczeniu, ze ktoras i tak trafi. Klimat faktycznie "realistyczny"... :? Zeby nie bylo - wiem po sobie, bo zdarza mi sie grac na low i hicapach.

 

Ale te tematy byly walkowane po wielokroc i nic nowego tu nie dodamy. Ostatecznie przeciez jak ktos ma ochote zagrac "hardcorowo", to nikt mu nie zabroni wladowac do medium-capa np 32 kulki zamiast nominalnych 120... :lol:

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...