Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ammo! I need ammo!


Recommended Posts

Ostatnio oglądając "Byliśmy Żołnierzami" :killer:, przyszedł mi do mojego trafionego kilkoma BB łba pomysł na urozmaicenie i zwiększenie realizmu strzelanek.

 

Jak wiadomo istnieje cud techniki zwany SZYBKOŁADOWARKĄ do magazynków. Każdy wie do czego służy (albo sie domyśla). Każdy maniak air softu posiada takową i używa w czasie walki do ładowania magazynków. A gdyby tak te ładowarki zostawiać w jednym miejscu dla całej drużyny. Jeżeli ammo sie skończy :strach: trzeba będzie się wycofać do punktu zbiornego, naładowac magazynki i z powrotem hajda na wroga. Wymusi to na graczach oszczędność amunicji i ciągły monitoring jej ilości przy sobie.

 

Zdaję sobię sprawę że pomysł ten nie mógłby być używany we wszystkich strzelankach i przez wszyskich przestrzegany.

Link to post
Share on other sites
I do tego kamizelka z ładownicami wypchanymi chińskimi zupkami

 

Nie obrażaj zupek Chińskich :wink:

 

hymm istnieje coś takiego jak 'SEMI'

A gdy naprawde nie masz kulek 'Improwizuj' :mrgreen:

 

Weź tak aby ci starczyło,co do pomysłu twego zaraz by się wszystko pomieszało..!

Te są kulki tago te tamtego. Osobiście uważam że to nie potrzebne chyba że przy scenariuszu.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej znaleźc tzw. "tragarza" do noszenia kulek w oddziale. Nakupic z 10 lowcapów na łba w grupie i wrzucic mu to załadowane do plecaka.

W razie walki plecak jest rzucony pomiędzy walczących, tak by w miarę możliwości każdy mógł się dorwac. Gdy kończy się amunicja w ładownicach podbiegasz/czołgasz się do plecaka.

 

Pomysł jest o tyle dobry, że każdy może zostac "tragarzem", bo nawet jeśli pierwszy zginie to przeciez plecak lezy na ziemi i reszta oddziału go bierze. Każdy może tez miec własny plecak.

 

Gdy jest spokój/postój ładujecie magi kulkami, bądź wymieniacie zużyte magi a ładujecie dopiero w bazie.

 

Niezbyt trudne, ale wymagające zgrania itp itd. Taki kompromis pomiędzy realizmem a używaniem szybkoładowarek w walce.

Edited by zombie_snake
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam low cap Classic Army na 68 kulek tylko jeden biorę. Zazwyczaj jeszcze z 20 kulek mi zostanie. No może 10.

 

Strzelam tylko na semi.

 

To strzelanie po 20 kulek w jednej serii to tylko robią tak jak trafić nie mogą. Jakby nie można po jednej kulce.

 

 

Pozdrawiam serdecznie,

F4RR3LL Semi Shooter Only

Link to post
Share on other sites

a, przypomnialo mi sie, naboje sie nosi w plecaku luzem lub w ludeczkach takich. no ludzie! nie sadze zeby to byl problem jakikolwiek dla zolnierzy, czy maja wracac czy nie. 10 magazynkow po 30 i luzem w plecakach. chyba tyle nie wykosicie dziennie przeciwnikow? po co to kombinowanie?

 

[stosuj polskie litery, zdania zaczynamy wielką literą.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Myślę, że mówimy tu raczej o realiach airsofotwych a nie o prawdziwych żołnierzach. Ja jeszcze się nie spotkałem by ktoś nosił kulki w łódkach, a sam wole mieć kuliki pod ręką niż gdzieś na spodzie plecaka. W sprawach realizmu i oszczędności kulek to jak pisali poprzednicy, nie trzeba kombinować tylko kupić 2-3 real/low capy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...