Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem granatnika do AK. Chciałbym, aby użytkownicy tego sprzętu podzielili się swymi uwagami. Nie hcodzi mi o osiągi czy działanie, bo te są podobne we wszystkich granatnikach.

Mnie zastanawia wygoda użytkowania-czy po podwieszeniu granatnika karabin nie ciąży za bardzo na przód, czy wygodnie z tym biegać i strzelać z karabinka-zakładając, że normalnie składam się do strzału i używam przyrządów celowniczych, a nie strzelam z biodra czy po lufie.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A więc dzisiaj otrzymałem granatnik GP-30 ACM, czyli jak wiadomo chińska kopia granatnika GP-30 firm STAR oraz CA...

 

Wykonanie:

 

Granatnik przychodzi do nas w kartonowym pudełku bez jakichkolwiek instrukcji pierdół itp. Granatnik jest cały w smarze (co jest bardzo klimatyczne) i szczelnie zamknięty w plastikowej torbie.

Dostajemy montaż do instalacji granatnika na lufie są to 2 obejmy z wypustkami dopasowanymi do wcięć w granatniku.

Granatnik wykonany jest w całości ze stali, jedyną częścią plastikową jest chwyt identycznie jak w oryginale.

Faktura stali użytej w granatniku jest chropowata i matowa, różni się od tej zastosowanej w oryginale oraz granatnikach STAR czy CA, gdzie jest gładka i błyszcząca.

Celownik ma podziałkę na jakie odległości strzelamy :D 1,2,3,4- możemy przyjąć, że nie będzie to oznaczało 100, 200, 300, 400, a odpowiednio 10, 20, 30 oraz 40 jak masz dobry granat...

 

Montaż:

 

Pierwszą rzecz jaką radzę zrobić po kupnie granatnika, jest zmiana śrubek od montażu które po prostu nie trzymają wymiaru tzn. imbusy są niewymiarowe i szybko się wyrabiają... Ja u siebie naciąłem łby śrubek tak aby można jest było przykręćać śrubokrętem płaskim jest to 5min roboty.

 

Znacznie więcej problemów miałem z odpowiednim umiejscowieniem montażów granatnika na lufie. Ale to ze względu, na to że chciałem szybko i się myliłem z ustawieniem go we właściwej pozycji.

 

Granaty:

 

Wejdą każde granaty 40mm do ASG, oprócz tych do granatnik G&P, tam jest inna budowa.

Granat nie będzie wystawał o ile nie ma więcej niż 12cm dł.

Z zasięgiem trudno mi cokolwiek na razie powiedzieć- bawiłem się nim w garażu, testy będą później.

 

Przydatność oraz mobilność:

 

Tutaj może być problem dla osób które lubią lekką broń i dobrze wyważoną...

Granatnik waży 1,2-1,3kg, do tego granat ok 0,2-0,3kg= czyli wychodzi na to że min 1,5 kg więcej ma się z przodu. Warto wziąć dodać optykę (np. POSP'a) wyważenie będzie lepsze...

Rączka w granatniku bardzo pomaga w udźwignięciu tej "krowy", jest to świetny element.

 

Mój ak-74m z VFC z granatnikiem i baterią (12V Large) waży 5,4kg :D

Po dodaniu optyki jest to 6,3kg (mierzone z granatem)

 

Podsumowanie:

 

Jest to super "zabawka" i jak dotąd najlepiej wydane 400zł.

O przydatności granatnika, każdy swoje zdanie ma, ja zawsze chciałem mieć granatnik i nareszcie go mam.

Jestem z niego bardzo zadowolony, sprawia wrażenie bardzo solidnego.

Według mnie warto kupić chiński zamiast CA i odłożyć różnicę (ok 200zł) na dodatkowy granat.

Na razie posiadam chiński granat WWCH na 132 kulki testy, zasięgu zrobię przy najbliższej okazji. Muszę wymienić uszczelkę, gdyż po 5 strzałach pękła :P

 

 

 

 

Zdjęcia:

 

 

p1010643hi8.jpg

w1024.png

 

p1010644oz0.jpg

w1024.png

 

p1010645jb7.jpg

w1024.png

 

p1010646dj9.jpg

w1024.png

 

p1010647mf3.jpg

w1024.png

 

p1010648py2.jpg

w1024.png

 

p1010649nk6.jpg

w1024.png

 

p1010650ir5.jpg

w1024.png

 

 

 

PS Tak wiem już że granatnik jest źle zamontowany :D

Zaraz to naprawię :P

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...