Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plate Carrier vs. Recon Chest


Recommended Posts

Guest ctalkep

Witam!

Szukam dla siebie kamizelki. Znalazłem fajne na Krakmanie. Jedną "napompowaną" odrzuciłem. Do wyboru pozostały mi w takiej samej cenie:

 

Plate Carrier: http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=1004

- 1x moduł z trzema podwójnymi ładownicami na magazynki M4/M16,

- 1x moduł typu admin pouch,

- 1x utylity pouch.

 

Commando Recon Chest Harness: http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=988

- 1x moduł z trzema podwójnymi ładownicami na magazynki M4/M16,

- 1x moduł typu admin pouch,

- 1x utylity pouch.

- 1x large radio pouch.

 

Oczywiście ACU tylko dla tematu. W realu będzie oliv. Z jednej strony mam replikę M4 CQB, więc odpowiednia będzie Plate Carrier, bo nic nie ma po bokach. No i ten PMC style... Z drugiej strony mój team preferuje taktykę w lesie (nieprzyjazna dla M4 CQB) i Recon Chest może być wygodniejsza w upalne dni.

 

A tak poza tematem, mając M4 CQB dobry pomysł dobierać sprzęt do budynków (hełm dla ochrony) pomimo tego, że mam 400 fps. (w praktyce słabsza - krótsza lufa)?

Link to post
Share on other sites

Ja wypowiem się odnośnie Chesta.

Posiadam olivkowego a kumpel ten sam model w ACU - oba z Taiwana. Niby to samo a jest spora różnica w jakości wykonania, a właściwie materiału który w wersji ACU wygląda na o wiele bardziej solidny.

 

Po jaką cholerę piszesz na niebiesko?

Link to post
Share on other sites

Ok, ale dopiero koło niedzieli.

 

Co do różnic to:

- Materiał w wersji ACU sprawia wrażenie grubszego i twardszego.. Kolorystycznie jak na ACU jest całkiem OK, nie świeci się jak "psu jajca".

- Podgumowanie w ACU wygląda na solidniejsze (ale może to złudzenie wywołane materiałem)

- Ładownice na magi od m4 w wersji ACU mają klapy złożone z dwóch warstw materiału (są 2 razy grubsze niż w olivkowej wersji)

 

Posiadam także kamizelkę Condora i mogę pokusić się o opinię że wersja ACU pod względem jakości materiału niewiele od Condora odbiega :roll:

 

Nie wiem jak będzie z jakością szwów, bo ani ja ani kumpel nie mamy kamizelki tak długo. Jednak w kamizelce typu Plate Sarrier (GF - ale to jest to samo co na Taiwanie, różnią się tylko metką) znajomego rozeszły się szwy trzymające paski z tyłu, bo wieszał na niej wypakowaną ładownice (tą podobną do medic pouch tylko większą). Beż zbędnych obciążeń wszystko powinno być ok.

 

Dobrym pomysłem jest dopięcie do Chest'a pasa (np. LC-2).

 

Nie można normalnym tekstem?

Link to post
Share on other sites

Już nie mówiąc o tym, że chesty nie mają zapięć na pas. Poza tym zwizualizuj sobie próbę założenia takiego chest połączonego z pasem. Weź pod uwagę to, że pas zapina się od przodu, a chesta z reguły zakłada przez głowę :) Do tego chest nosi się na klacie, a pas na biodrach - jeśli masz normalną budowę ciała, to w takim połączeniu albo będziesz mieć chest w dobrym miejscu, a pas powyżej pępka, albo na odwrót - pas oparty na biodrach, a chest na brzuszku :)

Link to post
Share on other sites

Miałem w rękach tego plate carriera i wyglądał tak, jakby zaraz miał się rozlecieć. Paskudne wykonanie, brzydkie kolory i bardzo się świeci. Do tych 120zł dokładasz, powiedzmy, 80zł i masz kontraktową FLC.

 

Dokładnie FLC za 120(mój opis) i za 80-100 ładownice na początek starczy a jest kontraktowe i o niebo lepsze od tego WWCH.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie FLC za 120(mój opis) i za 80-100 ładownice na początek starczy a jest kontraktowe i o niebo lepsze od tego WWCH.

 

Lol... Zero autoreklamy... :F

 

Wracając do tematu to polecam kolego kupić chesta. Nie koniecznie tego ale chesta, choć chyba widziałem go na strzelance właśnie w wersji oliwkowej i jakoś oczu mi nie wypaliło lecz dokładnie się nie przyglądałem.

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch bezapelacyjnie wybrałbym drugą opcję- co prawda nie posiada pleców, ale za ten chwyt ewakuacyjny i tak bałbym się pociągnąć, a camela zawsze możesz założyć na osobnych szelkach.

Za to w cheście masz większą powierzchnię na wykorzystanie z przodu i odpinany panel na klacie.

Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony mogę polecić chińską kopię Wasatcha tą od gunfire.pl. O dziwo jest całkiem gruby materiał (grubszy niż w gównopolecakach z chin). Przeszycia pasków i innego badziewia są równe (to była pierwsza rzecz z chin jaką widziałam a która miała równo przeszyte palsy... w każdym razie na tyle równo, że nie widać tego było na oko), po za tym cena 99zł jest dość zachęcająca. Jak się popsuje wywalisz i nie będzie żal aż tak bardzo.

Kolejna sprawa to bardzo przyzwoite odwzorowanie kolorów, WDL prawie się nie różnił od cordury oryginalnej.

 

http://www.gunfire.pl/product-yid-11521917...SG-Wasatch.html

Link to post
Share on other sites

Tylko do czego są te 3 szlufki na przedzie? :roll:

O to już zapytaj chińskich "projektantów" :) Owszem da się podpiąc pas. Ale nie wszystko co się da ma sens :) Cirasa też da się nosić na lewą stronę, z technicznego punktu widzenia jest to możliwe, ale czy warto?

 

Jedynym wyjątkiem, w którym przyznałbym, że pas może i owszem jest sensowny, to split chest rig, który można rozpiąć z przodu, tak jak i pas, bodajże Condor robi kopie takich chestów. Ale to jest, jak wspomniałem wyjątek.

Link to post
Share on other sites

Jedynym wyjątkiem, w którym przyznałbym, że pas może i owszem jest sensowny, to split chest rig, który można rozpiąć z przodu, tak jak i pas, bodajże Condor robi kopie takich chestów. Ale to jest, jak wspomniałem wyjątek.

 

W oryginale np. hellcat mk2 so-tech'a, ale wydaje się że i tak nie takie było przeznaczenie tego rozwiązania:

"The center split was installed for rapid access by medics without ditching all the gear which causes a secondary load for extraction."

Link to post
Share on other sites

Tak, tak, ale ja nie miałem akurat na myśli przeznaczenia, tylko wygodę tego rozwiązania. Sam miałem właśnie hellcata mk 2 (albo 3, to był kawałek czasu temu), ale on nie miał takich zaczepów. Natomiast wydawało mi się, że kopia Condora ma, ale po upewnieniu się na stronie gunsmoke'a stwierdzam, że jednak nie.

Link to post
Share on other sites

Nawiązując do rozwoju wątku (skoro podano konkretną ofertę producencką):

Czy ten wynalazek:

(przepraszam za brak oczywistych, ułatwiających rozmowę obrazków, regulamin forum to uniemożliwia - szkoda...)

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3289

 

rzeczywiście jest solidniejszy niż wspominany tu:

http://www.taiwangun.com/shop,show,990

 

Oczywiście wypada tu dodać produkcje obu "miwo" (przepraszam, nieco z rozpędu, ale wolę dać zarobić rodakom - mam to w genach):

 

http://miwomilitary.pl/?p=8.269.TAJ-(CORDU...8.MIWO-MILITARY

 

http://www.miwo-military.com/-produkty/pid...KA-MODU-OWA-TAJ

 

Czy ktoś mógłby się podjąć oceny wytrzymałości tych propozycji tych "czestrigów"?

Interesuje mnie ze względu na zestawienie z plecakiem, zapewne nieco trudniejszym w użyciu z kamizelką. Czy obecni tu użytkownicy "miwo-chestów" jakoś znoszą te plastikowe "dynksy" do przewlekania pasków na plecach pod plecakiem? Nieco mnie niepokoją.

 

Interesuje mnie to w kontekście użycia sporego plecaka (>/= 3 dni) z "chest rigg".

(Mile widziane też uwagi na temat użycia plecaków z kamizelką - oczywiście).

Edited by Ghandi2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...