Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kożuchlandia 2009


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oficjalne info:

 

Padł serwer, maksymalnie we wtorek będzie uruchomiony. Przepraszamy za niedogodności.

 

Jak mozesz podaj dla pewqności dane GPS dojazdu na miejsce tu na forum dla świętego spokoju, bo jak znowu padnie a ktoś nie zapisze jak dojechać może być klapa niezła :D

Link to post
Share on other sites

O tak :-P

Byłem 2 raz i organizacja wzorowa, jadło pychota, pokaz żandarmerii profesjonalny- szkoda że niektórzy uczestnicy głupio to komentowali, ale to z zazdrości :lol:

za to brakowało mi licznych przebierańców z ubiegłego roku i klimatycznej muzy było więcej. Cóż za oddanie klimatu przebraniem uczestników nie odpowiada organizator, wracając do DJ to chyba przestraszyłem go/ją pytając czy opłacił abonament radiowy :wink: - w końcu mam takie uprawnienia 8)

Link to post
Share on other sites

A ja niestety muszę trochę zepsuć humor wszystkim i pomarudzić. Ale mam nadzieję że będzie to konstruktywna krytyka i organizatorzy wyciągną z niej wnioski.

 

Nie oceniam całej imprezy a tylko sobotnią część. Bo tylko wtedy byłem.

 

Co mi się nie podobało:

 

- beznadziejne oznaczenie stron. Przy takim wpisowym można by zorganizować opaski z prawdziwego zdarzenia lub chociaż różne kolory taśm.

 

- łączność, czy ktoś używał tych starterów?

 

- dowódca KFORU dowiedział się że będzie dowódcą 5 minut przed początkiem imprezy (tak mówił). Nie znał nawet dokładnie naszych zadań ani terenu.

 

- mapa

 

- dezinformacja pod koniec pierwszej strzelanki, po obiedzie i totalny brak pomysłu na drugą część. To że się skończyła tak jak się skończyła to wina kiepskiej organizacji, braku informacji i arogancji niektórych najemników. Teksty typu A wiesz że już nie żyjesz lub zaraz zrobimy egzekucję to w przedszkolu można sobie rzucać (sytuacja miała miejsce na chwilę przed rozpoczęciem drugiej części kiedy szliśmy na pozycje).

 

Powyższe powody, zwłaszcza ostatni spowodowały że pojechaliśmy do domu zaraz po strzelance chociaż planowaliśmy zostać na wieczorną imprezę.

 

 

 

Co mi się podobało

 

- teren

- pokaz ŻW

- miny kierowców przejeżdżających aut. Cud że jakiegoś wypadku nie było :-)

- mogłem sobie pobiegać po lesie

- G 36C z zajebiście wielką lunetą (co to była za luneta????)

Link to post
Share on other sites

A ja niestety muszę trochę zepsuć humor wszystkim i pomarudzić. Ale mam nadzieję że będzie to konstruktywna krytyka i organizatorzy wyciągną z niej wnioski.

 

Nie oceniam całej imprezy a tylko sobotnią część. Bo tylko wtedy byłem.

 

Co mi się nie podobało:

 

- beznadziejne oznaczenie stron. Przy takim wpisowym można by zorganizować opaski z prawdziwego zdarzenia lub chociaż różne kolory taśm.

 

- łączność, czy ktoś używał tych starterów?

 

- dowódca KFORU dowiedział się że będzie dowódcą 5 minut przed początkiem imprezy (tak mówił). Nie znał nawet dokładnie naszych zadań ani terenu.

 

- mapa

 

- dezinformacja pod koniec pierwszej strzelanki, po obiedzie i totalny brak pomysłu na drugą część. To że się skończyła tak jak się skończyła to wina kiepskiej organizacji, braku informacji i arogancji niektórych najemników. Teksty typu A wiesz że już nie żyjesz lub zaraz zrobimy egzekucję to w przedszkolu można sobie rzucać (sytuacja miała miejsce na chwilę przed rozpoczęciem drugiej części kiedy szliśmy na pozycje).

 

Powyższe powody, zwłaszcza ostatni spowodowały że pojechaliśmy do domu zaraz po strzelance chociaż planowaliśmy zostać na wieczorną imprezę.

Co mi się podobało

 

- teren

- pokaz ŻW

- miny kierowców przejeżdżających aut. Cud że jakiegoś wypadku nie było :-)

- mogłem sobie pobiegać po lesie

- G 36C z zajebiście wielką lunetą (co to była za luneta????)

 

 

Są gusta i guściki :D

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich ja również będę z tych, którzy tym razem trochę po marudzą. Strzelanka jak na mój gust w porównaniu do zeszło rocznej edycji wypadła gorzej.

 

Może po kolei:

 

Organizacja obozu, zaopatrzenie i logistyka: w tym zakresie uważam organizatorzy wywiązali się bardzo dobrze. Jedzenia i wody nie brakowało, oświetlenie możliwość całodobowego doładowania baterii, kibelki, świetnie wykonane bramy wjazdowe no i teren który na prawdę był dobrze przygotowany i wysprzątany itp. jedynymi minusami był brak nieszczęsnego kina na które wiele osób czekało no i fakt, że ktoś spławił pod nieobecność organizatora stanowisko grillowe o muzyce nie będę wspominał bo ciężko to było nazwać muzyką,

 

Scenariusz i podział stron: tu już było gorzej, scenariusz w założeniu prawie zupełnie pozbawiony elementów LARPowych moim zdaniem był to spory minus w porównaniu do zeszłego roku, ponad to druga część strzelania faktycznie nie miała związku z pierwszą i była słabo przemyślana. Oznakowanie stron było bardzo słabe, tej szarej taśmy z większej odległości prawie wcale nie było widać, najemnicy w ogóle nie mieli taśmy tak jak zjednoczone plemiona co powodowało chaos na froncie. Wracając do scenariusza ludzie z KFOR chyba nie do końca zrozumieli jakie mieli cele w początkowym stadium rozgrywki co spowodowało, że jedyny ciekawy LARPowo element zabawy szlak trafił i zaczęło się zwykłe łupanie ( spowodował to przede wszystkim brak wcześniej wyznaczonego dowódcy, który znałby scenariusz i teren ). To tyle jeżeli chodzi o narzekanie teraz jakieś plusy. Moim zdaniem łączność była na zadowalającym poziomie i jako dowódca Zjednoczonych miałem cały czas pojęcie gdzie się znajdują moje odziały, jak się zmienia sytuacja na froncie i gdzie są potrzebne ewentualne posiłki, tak więc u nas startery spisały się dobrze co do map dojechały trochę późno i były z zeszłego roku ale to wystarczyło. Ponad to ekipy tworzące Zjednoczone Plemiona naprawdę dobrze współdziałały.

 

Na koniec dwie sprawy zupełnie nie zależne od organizatora a które w dużej mierze popsuły wielu osobą zabawę. Nie wiem kto był prowodyrem i nawet mnie to nie interesuje ale niektóre osoby powinny się zastanowić nad tym gdzie chcą jeździć czy na strzelanki airsoftowe czy może na ustawki po meczach żeby "rzucać mięsem" i oddawać się innym równie inteligentnym zajęciom. No i oczywiście temat terminatorów jak zwykle aktualny kolejny element który pozostawia niesmak po strzelance, może powinniśmy jako społeczność airosfowa wziąć się za takich delikwentów złapanych na gorącym uczynku i zakazać wstępu na większe zloty? Ale temat do poruszenia w innym dziale.

 

Poza tym co już wypociłem:

 

- Chciałem wszystkim podziękować w imieniu swoim i całego teamu BFG,

 

-Wielkie dzięki dla wszystkich Zjednoczonych za zgranie a zwłaszcza dla chłopaków ze sztafety po flagę,

 

-Gratuluję Scotowi i wszystkim GROTom idealnego wyczekania momentu i przejęcia naszego sztabu bez oddania strzału,

 

-Ciekawym elementem o którym nie piałem a był to na pewno spory plus zlotu to pokaz ŻW ( Kierowca Uaza ważący 20kg w butach latał jak sam super-man :D )

 

Tak więc podsumowując zlot oceniam na 4-, na następny rok przygotować tylko lepiej scenariusz i bardziej bezwzględnie podejść do kwestii terminatorów, no i jak wiemy zorganizowanie zlotu to tylko część sukcesu drugim bardzo ważnym elementem jak nie najważniejszym są ludzie którzy na strzelankę przyjeżdżają...

Link to post
Share on other sites

A ja chciałem podziękować Arkowi za zorganizowanie zlotu, miło powymieniać się kompozytem:-), co do uwag to zgadzam się z dwoma ostatnimi przedmówcami: oznaczenia stron, scenariusz,strzelanie przez drogę itd...., ale zawsze łatwiej się krytykuje niż samemu organizuje :-)

 

Jednej sprawy jednak nie sposób nie poruszyć: PANOWIE NIE SPOTYKAMY SIĘ PO TO ABY OBRZUCAĆ SIĘ WYZWISKAMI I PRZEKONYWAĆ ZA POMOCĄ PIĘŚCI DO SWOICH RACJI to jest zabawa w wojnę, a nie wojna....

 

Rada dla organizatorów: Jakiekolwiek osoby wskazujące na nadużycie wspomagaczy powinny być natychmiast proszone o zejście z terenu walki nie teoretycznie, a praktycznie..., osoby wywołujące burdy powinny zostać natychmiast wywalone ze zlotu, a ich skromne osoby przedstawione reszcie uczestników, jako nauczka na przyszłość...anonimowość czasem powoduje wykładniczy wzrost głupoty.....

 

Tyle wymądrzania, jeszcze raz dzięki za imprezę...

P.S. Sorry za duże litery, ale uniosłem się :-)

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki dla wszystkich uczestników a przedwszystkim dla Organizatorów za trud zorganizowania takiego zlotu i że w miedzy czasie znaleźli czas by doradzić lub pomuc np. w naładowaniu szybkim batki.

Dzięki za wspólną walkę Najemnikom oraz przeciwnikom.

Pozdrawiam także najbardziej wytfałych żołnierzy którzy walczyli podczas nocnej strzelanki gdzie nie narzekaliśmy na nic bo nie było na co nawet nie było ani jednego przypadku ani TERMINATORSTWA ani niedomówień lub kłutni między walczącymi a nawet była współpraca Ślązacy wiedzą o co kaman.

Pamiętajcie że zawsze chodzi o to by dorze się bawić jeśli nie chcecie by ło terminatorstwo wymagajcie w swoich oddziałach aby się nie wstydzili do tego iż dostali i wtedy nie będzie już niedomuwień.Tak samo trzeba wiedzieć że nasi wrogowie podczas scenariusza stają się po strzelance naszymi PRZYJACIÓŁMI podczas nocnej integracji więc nie warto się kłucić i potem marudzić jak to było źle na zlocie tylko wszystkie nieporozumienia starajcie się wyjaśniać odrazu na miejscu jesteśmy wkońcu POLAKAMI i napewno się jakoś dogadamy bez zbędnego marudzenia na różnych forach jak to było źle i nie dobrze.

Pozdrawiam raz jeszcze Najemników , Slązaków z Vietnamu a może z Katowic ,kolegów Arabów za urzyczenie fajki wodnej , oddziałom KFOR za walkę na wysokim poziomie.

A i zapomniał bym i kolegę co obchodził 13 urodziny na stacji kolejowej nawet nikt mu piwka nie postawił.

Pozdrawia Ricco- Strażak z SF SFORA z Płocka -oddział Najemników

Link to post
Share on other sites

Więc miałeś szczęście... pod koniec I scenariusza to co niektórzy KFORowcowy na god-modzie chyba jechali. A mistrzostwo to jeden który biegł środkiem drogi po pasie i strzelał :D ^^ pożałować że samochód żaden nie jechał :P

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...