Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Acha to spoko. A możesz powiedzieć dlaczego właściwie ta z military jest lepsza? Czy z tą z tajguna jest coś nie tak? Jeśli też jest OK to wole dołożyć te 10 zł i mieć kieszonki na zapasowe magazynki tym bardziej że niedługo będę robił zakupy w tajgunie i woziłbym ją przy okazji(bo i tak płace za przesyłkę i tak więc nawet 10 zł „odzyskam” bo w military znowu bym płacił za paczke). Jak możesz to powiedz o niej coś więcej: jak się prezentuje na nodze, czy jest wygodna itp.

 

Z tym goretexem to pewnie im sie pomyliło. Pewnie jest z kordury ale nie będe zgadywał. Na materiałach się nie znam więc właściwie mi to wisi, byle miał odpowiednią sztywność.

 

Dzięki za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

To tylko moja opinia o niej:

 

Plusy:

1. świetne przypięcie do pasa głównego,

2. wewnątrz kabury jest wszyty rzep, dzięki któremu możesz ją dopasować do broni (czy to aby na pewno plus ??),

3. dwie kieszenie na magazynki i jedna np. na latarkę

 

Minusy:

1. jest miękka.

2. wszystkie zapięcia na rzepa - trochę za głośne (chyba, że nie zwracasz uwagi na trzask odpinanego rzepa) - oczywiście można by było je poprzerobić.

3. ogólnie uszyta jest na niezbyt wysokim poziomie,

4. na pewno nie jest wykonana z GoreTexu a na Cordurę to mi też nie wyglądało :D

 

Niestety nie wiem jak się sprawuje w czasie walki niedługo po zakupie ją zwróciłem (patrz. minusy pkt. 2).

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za info. Czy pomijając zapięcia na rzepy zamiast klamerek ta kabura na zdjęciu tajguna jest dokładnie ta jaka dostałeś? Gdzie jest ta 3 kieszonka? Jak to jest z tą sztywnością, nie przeszkadza ona w pewnym zamocowaniu broni? Czy nie robi się z tej kabury worek po włożeniu pistoletu który waży powiedzmy 600 g? Najbardziej interesuje mnie właśnie sztywność materiału z jakiego została zrobiona oraz to jak się prezentuje na nodze bo jeśli podobnie do tej http://military.pl/s/milshop/KABASG20.html to trochę nieciekawie.

Link to post
Share on other sites

A ja powiem jedno... kupowanie takich kabur to wywalanie pieniedzy w bloto. I ta z tematu i ta polecona przez Ghosta to jeden wielki syf. Ta, ktora polecil Ghost mial u nas jeden kolega z teamu (nosil w niej Berette). W kaburze rozwalilo sie zapiecie rzepowe, wogole rzep nie lapal wiec bron luzem wypadala. Sama kabura nie byla odpowiednio przystosowana do broni wiec w celu wygodnego uzytkowania trzeba ja bylo rozciac w jednym miejscu. Generalnie kabury "uniewersalne" takie do 100zl to syf. Jak Ci zalezy na kupnie czegos porzadnego to lepiej poczekaj, dozbieraj i wez cos co bedzie Ci dluuugo i porzadnie sluzylo. I pamietaj zeby dobrac model kabury przeznaczony dokladnie do swojej broni. Brak forsy nie jest w tym przypadku zadnym wyjasnieniem. Pieniadze mozna zawsze dozbierac a te wydane na porzadna kabure (czyli razcej max do 200zl) sa jeszcze w granicach rozsadku. Powodzenia.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Nie twierdzę, że ta kabura z Military jest super, świetna itd. bo tak nie jest (sam jej co prawda używam ale noszę w niej Walthera P99, którego zresztą rzadko używam), chodziło mi raczej o porównanie cen -> za 49 zł dostajesz lepszy produkt niż za 65 zł.

Co do kabur uniwersalnych to się z Tobą całkowicie zgadzam, pewnie, że lepiej kupić np. kaburę Fobusa albo Bianchi przystosowane do noszenia konkretnego modelu broni :).

 

A wracając jeszcze do tej z Military to nie jest przystosowana do Beretty ale do trochę krótszych pistoletów np. właśnie Walther P99.

Link to post
Share on other sites

Panowie chyba nie twierdzicie, ze do sprezyny za 100 pln mam kupic kabure za 200? Tym bardziej , ze jest prawdopodobne, ze model broni sie zmini (np. przy przesiadce na gaziaka). Dlatego ja wyszedlem z zalozenia, ze do mojej sprezyny potrzebna jest mi kabura tania, a ze mam 2 magazynki to wybor padl na ta http://www.tajgun.pl/opis.php?lp=353 W rzeczywistosci wyglada lepiej niz na zdjeciu. Nie jest jednak wolna od wad. Jest wykonana z jakiejs paniki (nie jest miekka jak worek, ma usztywnienia i porzadne obszycia, ale tez nie to co kaburki z materialow corduropodobnych) przez co jest dosc gruba. Druga wada, nieco mniejsza, to fakt, ze na pasie Alice delikatnie sie suwa (w zasadzie dla mnie zaleta, kladac sie jednym, zdecydowanym, ruchem przesuwam guna nad dupe). Ma tez jedna zalete. Rzepy schowane sa pod paskami sluzacymi do mocowania na pasie. Z jednej strony utrudnia to regulacje, z drugiej chroni przed zabrudzeniem. Zatrzask wyglada porzadnie i po dobrej regulacji nie odpina sie. Kieszonaka na magazynek prosta, lec z dlugim i dosc szerokim rzepem (ten moze sie zabrudzic najszybciej ale w tym miejscu wymiana to nie problem). Magazynka nie da sie zgubic. Kaburka dla lewo i prawo recznych (symetryczna). Przeznaczona jest dla duzych replik - P8, Glock 17 (moj P8 siedzi bardzo ladnie, choc nie tak jak inne guny w dedykowanych kaburkach - ale to chyba oczywiste?). Waskie guny typu Colty i Beretty beda niestety lataly. P99 powienien siedziec znosnie - nie probowalem o dziwo, choc koledzy maja. Wykonczenie jest przyjemne, choc stercza niteczki tu i owdzie - biorac pod uwage cene jest bardzo dobre. Zewnetrzny material (jakis nylon) jest naprawde mocny i nie lapie latwo brudu. Do taniej repliki - tania kabura. Polecam.

 

Za niezadowolenie kupcow nie biore odpowiedzialnosci :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mój kumpel miał tą kaburę zgadnijcie co w niej poszło?

 

Zepsuły sie w niej zapięcia metalowe zabezpieczające broń przed wypadnięciem, a dokładniej przy rozwieraniu jednego zaczepu, urwal sie z matęriału, wiec taga rada na przyszłość jak bedziesz otwierał te zaczepy to rób to powoli (na ile pozwoli sytuacja)

pozdro!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...