Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 PDW jako broń boczna?


Recommended Posts

witam.

 

 

mam zamiar zakupić replikę MP5 PDW G.5 Galaxy od krakmanów i stosować ją jako broń przyboczną.

 

szukałem i szukałem ale bez skutku potrzebuję kaburę udową lub pod pachę w którą zmieści się MP5. wiem że takowe są bo widziałem film ze szkolenia AT prowadzonego przez gościa z mosadu.

 

tak więc proszę Was o pomoc w poszukiwaniach.

 

dla jasności dodam, że nie chcę stosować MP5 jako broni podstawowej do CQB (od tego mam M4 ICS) lecz jako lepsze rozwiąznie niż pistolety (zwłaszcza gazowe).

 

z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie wiem czemu nikt nie wpadl jeszcze na taki banalny patent jak ja stosuje.

 

Otoż noszenie mp5k/pdw/m-type (w moim przypadku m-type) na plecach.

Giwera jest zaczepiona w 1 punkcie na zawieszeniu ktore przekladamy przez lewe ramie i za pomoca jakies klamry lub czegos innego zaczepiamy giwere na plecach w miejscu pomiedzy magiem a oslona spustu lufa do dolu. Ja w swoim przypadku jako takowy zaczep wykorzystalem ladownice z kamizelki UTG ktora jest na pasie tej kamizelki. Mam kamizelke modulowa wiec bez problemu przyczepilem ta ladownice do modulow na plecach.

Jeden klik i giwera odpieta i gotowa do dzialania. Z zaczepiem spowrotem rowniez nie ma problemow. Taki patent jest o niebo wygodniejszy niz taszczenie takiej giwery na udzie (co za porojony pomysl !) lub pasie, szczegolnie jesli giwere ma byc wyciagnieta raz na ruski rok. Na dodatek nie trzeba sie martwic o giwere jesli sie czolgamy lub chcemy polozyc sie/oprzec na boku.

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem noszenie broi "odbocznej" jako MP5 jest trochę kłopotliwe.

Wersję MP5 M-Type noszę w plecaku bo tak nie mam gdzie jej włożyć.

 

Przymierzałem MP5 K z kolba udową i mi spodnie spadły 2 kilo robi swoje.

 

Jednak pistolety są mało trochę przydatne za mały ROF.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...