Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak długo ładować stockową baterię?


Guest legato

Recommended Posts

Wczoraj zamówiłem, więc jutro powinna paczka dojść. Więc prosił bym o odpowiedź do tego czasu.

 

Jak długo należy ładować taką baterię? Nie znam się na tym dokładnie, więc proszę was o pomoc. A jak sprawa stoi z formatowaniem ogniw?

 

8,4V 1100mAh

 

 

_______________________________________________________________________

 

 

Znalazłem na forum taki wzór:

 

(A*1,4)/B=C

A - pojemność baterii

B- -prąd ładowania ładowarki

C- -czas ładowania

 

 

No ale ja nie wiem jaka będzie ta ładowarka.. Nadal czekam na waszą pomoc

Edited by legato
Link to post
Share on other sites

Ładuj 5.5 godziny.

 

I kup dobrą ładowarkę i baterię, to co jest w galaxy g5 to jest atrapa baterii i ładowarki, do kosza z nimi od razu.

 

 

Ludzie co wy macie z tym wyrzucaniem stockowej batki ? Ja swoja laduje 8 godzin i batka dziala swietnie, nawet w obecnych temperaturach

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak w twoim wzorze, czas ładowania wychodzi w godzinach, tylko pamiętaj że będzie to wyrażone w ułamku dziesiętnym więc bedziesz musiał policzyć ile to dokładnie minut będzie.

 

Formowanie baterii to kilkukrotne pełne rozładowanie (do bezpiecznej granicy 0,8-0,9v/jedno ogniwo) oraz jej naładowanie. Z nową batką wystarczy tak zrobić na początku z dwa razy.

Link to post
Share on other sites

Napisz proszę jak długo ładujesz/ładowałeś stockową baterie na stockowej ładowarce.

Odrazu bym ci napisał, gdybym chociaż raz jej użył.

Kiedy używałem wolnoładowarek, to ładowałem aż bateria zrobi się ciepła. Mało ambitna metoda, ale nigdy mnie nie zawiodła.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...