Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Pierwsza od dołu to MP5, więc chyba chodzi ci o pierwsze G36 :icon_biggrin:

Jest to montaż, pewnego rodzaju obejma, którą montuje się dodatkowo. Jest to wynalazek obustronny, tzn można zakładać z lewej lub prawej strony lunety na rączce transportowej. Bywały swojego czasu na www.egun.de, ceny były nawet przystępne, ale już od dłuższego czasu nigdzie nie widziałem.

 

Lepiej widać to tutaj: llm01seitenansicht2.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=special&item=VFC-VLT-VLM01-BK01&search=special&rs=New+Release&catid&cat#.TnoXROEI3dE.facebook

 

Kto był by chętny zamawiać jak bedzie dostępne(z tego co pisze to w następnym tyg)? Cena 92$ wiec nie jest chyba jeszcze tak źle, w porównaniu do oryginału to rozdają je za pół darmo xD

 

Tak wgl to mowa oczywiście o LLM01 od VFC <3 :)

Edited by CptInzMathias
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jest LLM jest lans.. nawet jak by nie swiecił to i tak jest LLMem..:P

 

Laser działa... ma regulacje... ale w dzien sie do niczego nie nadaje nie widać go ^^ ale to chyba nic specjalnie nowego :) W nocy swieci daleko... wystarczająco, jestem w stanie świecić sąsiadowi po domu z 150m co do większej odległości to się okaże :)

 

Latarka swieci też, i swieci dobrze. Jak już Waść Moris wspomniał nadaje sie tylko do budynków.. ja i tak raczej z latarką bym po lesie nie latał z oczywistych powodów :) Czasami potrafi mi się sama wyłączyc lub przygasnąć ale to wydaje mi sie ze wina tego pstryczka na kabelku. Jako tako wykonanie stoi na wysokim poziomie do tego oryginalne oznaczenia i naklejki dla wersji brytyjskiej czy niemieckiej wiec jest wszystko ok. :) Latarka także nie wygląda jak by się miała rozlecieć po pierwszym trafieniu.

 

Ostatecznie mogę gorąco polecić. :)

Link to post
Share on other sites

Fakt, że jest to jedyne rozsądne i dostępne rozwiązanie dla naszych potrzeb. Oryginały są sporadycznie dostępne, ale ceny przekraczają granice zdrowego rozsądku.

Mająć jednak w ręku oryginał a teraz wersje AS, to płakać się chce widząc rożnice w działaniu, ale muszę przyznać, że optycznie replika jest bardzo dobrze wykonana.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Tak sobie przeglądam forum i widzę, że nie ma tu nic o Elemencie, a że ostatnio ze znajomymi mamy porównanie Elementa i VFC to coś napiszę.

 

Mówiąc krótko - kopia elementa jest tańsza i lepsza. Po pierwsze zasilanie jest w postaci dwóch baterii i świeci to naprawdę MOCNO. Próbowaliśmy jakichś dzikich taktyk na nocne strzelanie w lesie: przy świeceniu tym w stronę wroga z 70-80m nie ma on szans zobaczyć czegokolwiek, poza źródłem światła po prostu jedno mleko. Laser świeci spoko i jest łatwo regulowany. W budynkach mogłoby być użyteczniejsze niż kolimator, ale niestety nie mamy takich miejscówek, by użyć tego w boju. Najlepsza funkcja to dawanie radości w nocy w lesie, daje bardzo fajną wiązkę, gdy jest lekka mgła ^^

 

Kopia elementa ma też wskaźnik oraz latarkę IR. Co ciekawe, działają one, chyba nawet nie tak słabo, bo nawet przez ekran aparatu cyfrowego można zobaczyć jakąś poświatę (co prawda w domu, z bliska). Najprawdopodobniej uda mi się dorwać noktowizor, to przetestuję jak to się sprawdza.

 

Jeżeli chodzi o wady:

- to podobno wersja holenderska (?) - nie wiem, nie zagłębiam się w takie szczegóły - na pierwszy rzut oka montaż jest trochę inny i przycisk żelowy na kablu

- rozładowuje baterie nawet wyłączony - trzeba wyciągać, bo można się załatwić... Komplet baterii kosztuje prawie 40zł :/

 

Wspominając zalety:

- LLM ^^

- świetnie działa, duża moc

- NISKA CENA! Podczas, gdy u nas kosztuje 400zł (LOL), zakup z Chin wraz z przesyłką wyniósł 150 ;-)

Link to post
Share on other sites

Tyle że jest to wersja holenderska :icon_biggrin: i nie nadaje się do rekonstrukcji BW.

 

Na czym polega różnica (?) - na średnicy oraz zakończeniu głowicy latarki. Wersja BW posiada diodę LED, w związku z czym głowica jest szersza i ma wąską krawędź. Wersja holenderska ma żarówkę halogenową w związku z czym głowica jest węższa i ma szersze krawędzie z dziurkami umożliwiającymi montaż filtra podczerwieni. Zasadniczo chodziło o to, że Holendrzy zażyczyli sobie opcję używania latarki w charakterze podświetlacza IR (dioda LED nie emituje takiego światła i wersja dla BW nie spełniała takiego wymogu) - trzeba było w związku z tym zamontować żarówkę i dostosować krawędź głowicy do montażu filtra.

 

Wersja holenderska:

 

SF1.jpg

 

sf3.jpg

 

(z zamontowanym filtrem, ale po jego zdjęciu jest taka krawędź jak w Elemencie - szeroka i z dziurkami).

 

Wersja BW ma inną:

 

http://www.defensereview.com/stories/adt/CloseLLM01.jpg

 

- dokładnie taką jak w VFC.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Dzięki, teraz faktycznie widać różnicę ;-) Niemniej jednak jest ona tak kosmetyczna, że mnie np. nie przeszkadza :P Kwestia priorytetów i zaangażowania w całą ideę prawdziwej REKONSTRUKCJI. Daleko mi jeszcze do tego, ważniejsza dla mnie jest nadal użyteczność niż takie detale, więc tym się dzielę, niech ludzie wiedzą jak jest :-) Akurat wersja od VFC jest pod tym względem gorsza, w ogóle egzemplarz, który widziałem był strasznie awaryjny i "tandetny" już od momentu wyciągnięcia z pudełka, ale może to przypadek.

 

Wracając do tego czy się nadaje do rekonstrukcji, VFC to też tylko tania kopia - nie nadaje się! ;-)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mój piękny LLM01 odmówił posłuszeństwa na całej linii, najpierw lampka, potem laser, na końcu się sfajczył. W środku to tragedia, kabelki chyba 0.000000001mm wszystko się rwie momentalnie.

 

W związku z tym, że się masakrycznie zniechęciłem - ponawiam pytanie z początku tego tematu. Czy używane są jakiekolwiek inne latarki? Szukam funkcjonalnej do ciemnych partii budynków w CQB...

 

Swoją drogą, gdyby ktoś chciał zakupić samą skorupę + diody w celach "dekoracyjnych" to zapraszam do komisu...

Link to post
Share on other sites

Mój działa dobrze bez kabla. Jak tylko dokręcę kabel z przyciskiem to zaraz zaczynają się problemy (mruganie, zanikanie światła, itp). W ogóle to włączając lampkę kabelkiem, dioda słabiej świeci aniżeli włączając pokrętłem na obudowie :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Zamówiłem swego czasu w Gunfire replikę, również Elementa. Wykonanie średnie, nie działał żaden z modułów. Ostrzegam, że nie odważyłbym się teraz zamówić ze źródła, które nie daje gwarancji i opcji zwrotu. Ale chętnie poczytam jak doświadczenia innych użytkowników kopii LLMki.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...