Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co pod kurtką...?


Recommended Posts

Opłaca się, ponieważ zielone kontraktowe podkoszulki są dobre i tanie. Rozumiem,że masz na myśli podkoszulek - koszulkę z krótkim rękawem, bo występują jeszcze inne. Nieco lepszym rozwiązaniem są beżowe "pustynne" z uwagi na inny lepszy materiał. Od niedawna cieszy się w BW popularnością bielizna firmy Bionic, która palecie produktów na też bieliznę dla wojska.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Nie wiem, czy w dobrym miejscu pytam, ale znalazłem coś takiego:

http://www.bundes.pl/product_info.php?cPath=2_14&products_id=20

dziwne, bo nie bardzo wiem, do czego taką koszulę "przypiąć"- w artykule z wmasg o umundurowaniu BW (100krotne dzięki autorowi) jej nie znalazłem, a na stronce podają, że kontrakt ? Co to za element munduru ? Jakiś staroć, podróbka czy jeszcze coś innego ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Jest to po prostu zwykła bluza mundurowa z czasów kiedy BW nosiło jeszcze mundury oliwkowe, czyli do 1995 roku. Następnie o okresie pryejściowym 2-3 lat w zależności od rodzaju wojsk były wprowadane flecktarny.

W artykule faktycznienie nie pisałem nic na temat starego wzoru umundurowania. Jest tego sporo na rynku, tzn. bluzy, spodnie a nawet kurtki, albo jeszcze z zapasów magazynowych, albo nowej produkcji ( przukładowo Leo Köhler) na rynek cywilny, gdzie w niemczech są bardzo popularne jako ubrania robocze z uwagi na dorą jakość wykonania i wytrzymały material.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jest to softshell, miałem takiego ale jakoś nie mogliśmy się zaprzyjaźnić. Dość specyficzny materiał przypominający cienką piankę, do tego bardzo rozmowny, szczególnie przy niższych temperaturach. Ogólnie jednak rzecz ciepła i nieprzemakająca, reszta to kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

Skoro już jesteśmy przy softschellach to zapytam o softschell który ma na sobie fernspaher na początku tego filmiku.

 

 

Z tego co wiem to softschell koehlera jednak nigdzie się z nim nie spotkałem. Czy wie ktoś gdzie można go dostać? Czy pozostaje czekanie i szukanie na ebayu?

 

Pozdrawiam.

Tuptek. :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...