Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur w wuzecie z MIWO LUBLINIEC


Recommended Posts

Jest temat o MIWO Lubliniec jednak nie zdołałem przekartkować całego i znależć WSZYSTKICH opinii o tym mundurze.

 

Chodzi mi o

http://miwomilitary.pl/?p=8.503.BLUZA-ZE-S...8.MIWO-MILITARY

i

http://miwomilitary.pl/?p=8.505.SPODNIE-US...5.MIWO-MILITARY

 

Czy ktoś już sobie zakupił? Mam stary mundur wz.93 i myślę o czymś w rip-stopie.Wymarzyłem sobie ten:).

Jak z jakością rip-stopu?

jak z wykonaniem?

Użyteczność i ściągnięte wzorce ACU?

 

Czytałem w pewnym temacie ,że to pierwsza partia,będzie druga,tańsza z poprawkami:/

 

Co wy o tym wiecie? 280 zł piechotą nie chodzi( a rosomakiem jeździ) i muszę to przemyśleć.

Link to post
Share on other sites

No i jesli ktos taki mundur posiada to czy moglby napisac czy barwa tego munduru rzeczywiście jest taka jak na fotkach? Bo jeśli tak to nie zaciekawy ten odcień...

A poszukuję munduru który jak najbardziej będzie miał zbliżony kolor do mojej kamizelki z Miwo

Link to post
Share on other sites

Hmm.. mam poprzedni model. Tkanina ta sama. Z tego co widzę, tóżni isę przede wszystkim kieszeniami "napoleońskimi" (M2007 ma tylko lewą, i jakby mniejszą).

 

Nie, nie jest tak straszliwie jasny, jak na zdjęciach. Jest jaśniejszy i wyraźniejszy, niż typowy (zwłaszcza typowo sprany) bawełninay US wz.93. Kolor do kamizelek, hm. W tej chwili nie mogę porównać.

 

Pod względem użyteczności - bardzo wygodny. Spodnie używam od roku, i właściwie tylko lekko zblakły. Zasadniczo - uważam, że mundur jest wart swojej ceny.

 

Jedno ale (które mnie osobiście przeszkadza): góra to koszula (tym bardziej, że pomyślana do noszenia w spodniach), a nie bluza. Owszem, jest obszerna i swetrów / polarów pod nią upchniesz pół tuzina ;) ale jako warstwa wierzchnia na zimę IMO jest kiepskim pomysłem. Po prostu dodaj do listy zakupów smock / parkę albo coś w tym stylu. Osobiśice już rok temu mówiłem o tym Cioci Renacie - smock był w planach. Na razie się nie zmaterializował :(

Link to post
Share on other sites

Przenosimy całą produkcję mundurów do naszej siedziby w Lublińcu. Życie pokazało, że jest to jedyny możliwy sposób aby właściwie dopilnować jakości ich szycia. Przeprowadzka jest w trakcie a po nowym roku mundury będziemy szyli już samodzielnie. Właśnie zaczynamy poprawiać rozmiarówkę i chcemy korzystać już z tzw. pełnej rozmiarówki uwzględniającej wszystkie typy sylwetek. Dajcie nam trochę czasu a na pewno się poprawimy :-P Do mundurów będą czapki z daszkiem, kapeludki i rogatywki polowe. Jak uporamy się z mundurami to wrzucimy do oferty kombinezony i smocki. Proszę o cierpliwość bo tego się nie robi szybko....

Link to post
Share on other sites

Proszę, oto obiecane zdjęcia.

 

Niestety grupowa pani fotograf się rozchorowała, i trzeba było cykać tym czym (i kim) było. Pierwsze ersatz-fotograf zrobił z lampą ze zbyt dużego dystansu, dlatego takie ciemne... Drugie bez lampy. Robione dzis, ok. 15:00, przy pełnym zachmurzeniu.

 

db0be8e9d2b74939m.jpg

 

63212d2c1f3b4c05m.jpg

 

Od lewej:

Półroczny US wz.93 ("bawełniak"). Nie jestem pewny, czy te pół roku ma od nowości, czy u aktualnego włąściciela.

Dwuletni rip-stop wz.93, wydanie MON-owskie (nie wiem, którego producenta, ale kontrakt).

Roczny UP M2007 Miwo. Koszula mniej uzywana, niż spodnie.

 

Niestety, nie było opcji, zeby namówić chłopaków na dłuższą foto-sesję w krzakach :(

Link to post
Share on other sites

Tkanina pochodzi od tego samego producenta. Są pewne różnice odcieniowe zależne od daty wyprodukowanej partii ale to raczej nieduże. Po kilku miesiącach używania same się zacierają. Mój mąż jednak twierdzi, że się czepiam, bo on żadnej różnicy w odcieniach nie widzi.

Zdjęcia na stronie naszego sklepu internetowego są różne, bo były robione w różnych porach roku. Te najjaśniejsze były robione na dworze w słoneczny dzionek...

 

 

 

Ten mundur ma rok. Na stronie miwo sa nowe i nie wiadomo jak one wygladaja.

 

Wyglądają jak NOWE.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak dorwe kumpla to umieszcze zdjęcia z mundurem Helikona (spodnie rip-stop, bluza nyco). Sam posiadam spodnie Helikona i bluze Miwo L, wersje 2007. Inny znajomy posiada komplet Miwo L wersje 2008 i różnice jakie zauważyłem między 2007 a 2008 to:

 

- 2 kieszenie napoleońskie zamiast 1 (2008)

- rzepy na kieszeniach, na rękawach są jednoczęściowe, w 2007 były to 2 połączone rzepy

- do kieszeni na rękawach są zamocowane czarne taśmy (może na światła chemiczne???), a 2007 ich nie ma (ale tak szczerze to tego w tej chwili nie jestem pewiem bo widziałem ten mundur już jakiś czas temu i może coś mi się ubzdurało)

 

Co do spodni to nie mam odniesienia bo tych starszego wzoru Miwo L nie widziałem.

 

Jeśli chodzi o Helikon vs. Miwo:

- rip-stop w spodniach Helikona nie umywa się do tego Miwo, to dwa różne światy i moim zdaniem warto dopłacić do tego z Miwo

- bluza z nyco Helikona jest ciężka, gruba i szybko się mechaci

- jeśli chodzi o krój bluzy Helikona to napisze coś jak zrobie fotki i dorwe tego kumpla

 

Moim zdaniem jeżeli ktoś dysponuje ograniczonymi funduszami to Helikon jest całkiem wporządku, za około 170zł mamy komplet panterki o nowoczesnym kroju i z całkiem znośnych materiałów, jeżeli ktoś przekłada jakość nad cenę to z pewnością lepszym wyborem będzie Miwo.

Link to post
Share on other sites

No cóż. Helikon jak to helikon. Fajnie wypada w porównaniu z różnymi cywilkami, sturmami i innymi podobnymi firmami.

 

Jednak przy cieżkich ripstopach polskich czy amerykanskich wypada dośc cieńko.

 

Wczoraj przyszedł mi mundur TRU Multicam i helikon się chowa pod stół.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...