Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem ze strzelaniem w AKS 74N Boyi/PJ


Recommended Posts

Witam,

 

W ak nie ma w ogóle reakcji na spust, przy czym bateria i wszystkie kable zaczynają się bardzo grzać. W tej przeźroczystej części gb (nie wiem jak to się nazywa) po naciśnięciu spustu widać błysk, jak myślicie co może się dziać, bo wcześniej broń hulała, aż miło, no a w pewnym momencie wszystko się ładnie mówiąc "zepsuło" i replika po wystrzeleniu ok. 15 kulek przestała strzelać i powstał ww. problem. "Broń" zakupiłem w taiwangunie dosyć niedawno, a jako że w gb nie grzebałem to gwarancja ciągle jest.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam Syro.

 

Zdjęcia gearboxa: pc070025pd3.th.jpg

pc070026at0.th.jpg

pc070027yl9.th.jpg

pc070028ls1.th.jpg

Link to post
Share on other sites

A nie zaciął się tłok? za językiem spustowym masz taką fajną plastikową zaślepkę. Wyjmij ją i zobacz czy widzisz zęby zębatki tłokowej, jeśli nie to zacięcie tłoka wchodzi w grę. Możesz poruszyć wtedy zębatką np. płaskim śrubokrętem, by "odciąć" GB.

Link to post
Share on other sites

Kumpel ładował stokową batkę, postrzelal pareset kulek i mu sie zaciął.

Wysłał na gwarancję a co się okazało?

Batka stokowa była za słaba i po prostu czasem tłok zblokował się a batka nie dawała rady tego "popchnąć" dalej.

Kupił lepszą batkę i śmiga.

 

Jak nie zadziała na innej batce (firmowe 8,4 lub lepiej 9,6) to wysyłaj.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mój to samo własnie zroibił, wtrakcie strzelania krótkimi seriami nagle przestaje działać, brak reakcji na nacisnięcie spustu. Zdjąłem pokrywe, wziąłem baterię do ręki i zobaczyłem że trzy ogniwa sa gorace, cztery zimne. Wrózciłem do domu i okazało się że tłok stoi w połowie. Odblokowałem go innym akumulatorem (z wkrętarki 12V), podłączonym, bezpośrednio do styków silnika.

Pierwsza rzecz do wymiany - bateria

Druga rzecz do wymiany - okablowanie, cienkie, grzeje się czyli ma duży opór

Trzecia rzecz do naprawy - styki, akumulator od wkrętarki po podłączeniu do wtyczki nie pociągnał tłoka, na stykach iskrzyło, dopiero podłączony bezpośrednio do silnika dopchnął tłok do końca.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...