Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jak chronić oczy czyli gogle, okulary itp.


Recommended Posts

Nikt z nas nie chce stracić oczu podczas walki i szuka sposobów na ich zabezpieczenie. Wiadomo że najskuteczniejszym sposobem jest założenie gogoli z "szybą balistyczną" ale taki sprzet jest często nieosiągalny z różnych powodów. Zaczynają się wtedy poszukiwania rozwiazań alternatywnych. Chciałbym żebyście podzielili się swoimi doświadczeniami z eksploatacji różnych patentów( gogle narciarskie, okulary strzeleckie itd.) myśle że pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemny sytuacji w których szybka przed naszymi oczyma nagle przestaje spełniać swoje zadanie.

Link to post
Share on other sites

heja

 

moje 2 gr. do gogli a w zasadzie masek siatkowych to jest to, ze to jest siatka - i zawsze mnie zastanawia jak zareaguje BB ( na przyklad taki to 50 pln za kilo ) po trafieniu w takowy przybytek. wiadomo ze BB sie rozpryskuja a sa tacy co wtykaja to do AEG. argumenty typu - siatka sie ugina jakos nie trafiaja do mnie - wygnie sie 1000 razy a za 1001 nie i odlamek plastiku w oku.

 

ja uzywam Bolle X500 i nie zawiodly mnie nigdy - obojetnie czy to byla wilgotna noc czy srodek dnia a przeszly wiele.

 

moje grosiaki. hwgh

Link to post
Share on other sites

Niedługo chrzest bojowy przejdą moje uvexy. Ciesze się że kolega poruszył temat parowania gogli. Ja używam taniego modelu Uvexów i jeśli chodzi o parowanie to nie ma żadnego problemu. Nie wiem tylko jak zachowa się "szyba" gdy znajde się pod ostrzałem.

Link to post
Share on other sites

jarcher - zaparowaly mi tak 'powaznie' to jeden raz - kiedy mialem kominiarke i boonie.w mglistej nocy jak bylem spocony to lekko paruja na linii nosa, ale w sposob nie utrudniajacy zbytnio wylapania kogokolwiek przez surefire. a juz raz uratowy mnie od powaznych obrazen kiedy w ursusie podczas biegu nadzialem sie na pret zbrojeniowy , ktory radosnie wystawal sobie ze sciany.

 

minusem jest to, ze odstaja od twarzy ( szybka sklada sie z 2 3mm poliweglowych warstw o 1mm odstepie ) - trudno pasuja do PASGT itp wynalazkow.

 

teraz czekam na X800 , ktore bardziej przylegaja do twarzy, i maja lepsza wentylacje.

Link to post
Share on other sites

Moje uveksy pzeszły włąśnie test bojowy. jESTEM POZYTYWNIE ZASKOCZONY ICH WŁAŚCIWOŚCIAMI. Spodziewałem się kłopotów z tą ich cieńką szybką ale wytrzymały bezpośrednie trafieni z gazowej beretty ( z ok6m ) i co ? I NIC NAWEt sLADU NIE BYŁO.

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem gogle w slkepie z artukułami BHP gogle intensywnie ostrzeliwałem (sprężyny, gas, aeg) i wytrzymały.

Gogle noszą nazwę WORKSAFE PUMA, NUMER ART. 330180.

W instrukcji (po polsku) podano że chronią przed odpryskami poruszającymi się z dużą prędkością 120 m/s i średniej energii. Spełniają normy. I UWAGA CENA ok 25 zł.

Są wygodne nie parują, szyba z poliwęglanu, bez problemu mieszczą się na okulary (ja noszę), miękki plastik przylega i nie czuje się długiego noszenia, mają wymienną szybkę.

Po strzale z bliska (1 m) na szybce powstała dziwna plamka, po badaniu szczegółowym okazało się że szybka składa się z warstw które się od dzieliły, szybka nie pękła, seria w tosamo miejsce zmatowiła ale nie pojawiły się pęknięcia, po dłuższym ostrzale seriami, szyba wytrzymywała ale widoczność była kiepska.

Wygląda że po przetestowaniu 2 szt. są to godne polecenia gogle.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pytalem ostatnio w BJ o ceny. ponizej odpowiedz:

 

"Na magazynie X500 231,80

Commando 275,72

Tactical 01BK-T 250 zł

Tactical 01CB-NV 250 zł

X800 wkrótce (przyszły tydzień)"

 

Dwa pierwsze typy to oczywiscie Bolle, te z tactical w nazwie to ESS (z tego co wiem rowniez bardzo polecane przez airsofciarzy na swiecie). szkoda tylko ze w dowolnym sklepie inetowym w stanach te ceny mozna podzielic przez 2. jak widac z powyzszego przykladu Polska bardzo bogatym krajem jest.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...