Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak 47 cm042


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

Właśnie otrzymałem nieśmiganego AK CM042.

Na pierwszy rzut oka wydawał się trochę inny niż na obrazkach ze stron internetowych. Od razu mogę się przyczepić do niedopasowania drewna i metalu. Trochę denerwujący jest fakt, że bateria umieszczona w kolbie jest zamykana na śrubki... Więc jak podczas walki padnie nam akumulator to szybko go jednak nie wymienimy...

Kolejną widoczną wadą jest chybocząca się lufa. Dokręciłem wszystkie cholerne śrubki ale i tak się chybotała. Po części zażegnałem problemowi wpychając w przestrzeń między drewnami z przodu mnóstwem styropianu. Ogólnie można przyczepić się do wykonania. W niektórych miejscach drewno jest przetarte lub niepofarbowane a części z przodu latają jak chcą (tata powiedział żebym się nie martwił, bo te w jego pracy wyglądają niemalże identycznie i także mają takie niedociągnięcia w zewnętrznej budowie).

Strzelałem parę razy.

Hop-up wymieniony na gumkę Guardera może coś tam pomógł... jednakże po ustawieniu go na zero kulki (o,25g) praktycznie lecą prosto (oprócz 2 metrowego rozrzutu w prawo po przeleceniu około 30 metrów.). Po dokręceniu hop-upa kulki często znosi bardzo wysoko... Ten test może być niemiarodajny, gdyż strzelałem z 4 piętra. Chociaż gdy strzeliłem w dół kulka ładnie zakręciła niemalże przy ziemi i dalej leciała poziomą trajektorią xD

Nie wiem jak sprawdzi się w warunkach bojowych. Niby magazynek pojemny, ale chyba przerzucę się na mid capy bez konieczności kręcenia tym pokrętłem.

Rzuciłem od tak grosz amatorskiej opinii z moich wrażeń po otrzymaniu karabinu CM 042. Oczywiście jakbym miał inne gusta, to kupiłbym sobie M16 JG. Widziałem ją w akcji i o niebo lepsze ma osiągi w celności...

Link to post
Share on other sites

Witam też kupiłem 042 w promocji gunfire(ze względu na cenę), przyznam że na zdjęciach wygląda jak cm 028, ale trzymając go w ręku szybko zmieniłem zdanie. Replika wizualnie jest zaje***ta, drewno dobrej jakości, body bardzo przyjemne w dotyku, nie zacinają sie magi podczas wkładania co ma miejsce w tanich metal body do serii M. Fakt w broni jest parę niedociągnieć np chybocząca sie lufa, ale skorygowałem to izolacją( przykleiłem lufe pod okładzinami do 'rury gazowej') zero luzu:)

Oczywiście gdy założyłem tłumik dźwięku PBS-1 muszka też sie ruszała, także trzeba było to skorygować(okleiłem kawałek lufy i nałożyłem muszkę) jest idealnie:P

Bardzo podoba mi sie pomysł stopki od kolby, jest przykręcania nie tak jak w 028 wkładana(zgubiłem 2 chyba).

 

Teraz efekt strzelecki:

 

-gdy zacząłem strzelać zobaczyłem ze kulki lecą w kosmos, oczywiście wina hop upa, może za dużo smaru, albo hop up do wymiany nie wiem:(

-moc replika ma dużą na 0.25 ok 60 m skutecznego zasieku:)

-szybkostrzelność też znacznie większą niż w innych cymach

-według mnie replika jest znacznie cichsza niż cm 028, oczywiście kultura pracy tez jest o niebo lepsza

 

Reasumując uważam że 042 jest replika wartą kupna i swoich pieniędzy, polecam ją maniakom AK

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

i pozatym podawane na stronach FPSy nie zawsze są prawdziwe. Często są mierzone na bardzo lekkich kulkach albo są zawyżane. Na moim JG098 na kartonie jest napisane że ma 330fps a na stronie gdzie kupowałem podają 370-390,

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Moim zdaniem GFC ma dokładniej i lepiej wykonane drewna, chociaż na żywo jeszcze nie widziałem. W Cymie body ładne i dość solidne, ale drewno wygląda jak szpachlowane, jakieś takie suche i ledwo co pomalowane (polakierowane?) aż strach dotknąć żeby drzazgi nie mieć. Dodatkowo wspomniana lufa ma luzy. Na pewno plus dla GFC to wbudowany MOSFET.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jeśli masz głowę na karku i wiesz, że to nie są zabawki tylko można komuś zrobić krzywdę ( nie będziesz strzelać z 3 metrów i bawić sie w "head shoty") to raczej nie ma potrzeby zmniejszać, zresztą nie po to kupuje się mocną replikę żeby jej FPSy zabierać :) . A jeśli chcesz coś słabszego to kup sobie cymke 0.28 i kup jej drewno/metal body. Wyjdzie cię mniej więcej to samo

(tak sądzę jeśli się mylę proszę mnie poprawić)

Link to post
Share on other sites

Przy normalniej zabawie, typu 40-50-60 metrów to przy 500fps trudno zranić.

 

Nie strzelaj taak około 20-30 metrów bo wtedy to zaboli.

 

Nie używaj też dużo AUTO bo chyba lepiej dostać jedną kulkę niż 10 z 500fps.

 

Dla SEMI AEG to około 500fps jest ok.

Dla AUTO to około 450fps.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...