Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak 47 cm042


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zastanawiam się poważnie nad zakupem CM.042, albo wersji 's', ale mam pewne wątpliwości.

Metalowe body i drewniane elementy dodają AK realizmu, ale czy warto za to przepłacać?

 

CM.028 kosztuje ok. 300zł. CM.042 kosztuje ok. 600! Czy ZnAl i sklejka są warte 300zł i czy naprawdę są tak słabe, jak niektórzy twierdzą?

 

Doczytałem się w temacie stwierdzeń, że GB w CM.042 różni się od tego w CM.028 tylko mocniejszą sprężyną i silnikiem, co oznacza, że trzeba się liczyć z szybkim zużyciem zębatek i innych elementów GB. Może i są stalowe, ale istnieje stal i "stal", prawda? ;)

 

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zakupu plastikowego kałasza, choćby był zrobiony z najlepszego ABSu. Z drugiej strony perspektywa słabej jakości materiałów wersji "full metal & wood" wciąż nie pozwala mi na podjęcie ostatecznej decyzji. Nie martwię się o moc i celność, bardziej interesuje mnie żywotność i niezawodność AEGa.

Link to post
Share on other sites

To ja ci napiszę to co w innym temacie napisałem. Po zwrocie Cymy 0.42 z serwisu ASG z Poznania jakieś miesiąc temu. Po wypluciu ok 25 k kulek w tym sezonie + niewiadomej ilości przez poprzedniego właściciela , serwisant otworzył gearboxa i powiedział że wnętrze jest jak nowe. Zero zużycia zębatek, tłoka, cylindra, komory HU (plastik), sprężyny, prowadnic i w ogóle części mechanicznych.

 

Silnik nadal bardzo mocny. Jedyne co wymienił to oring uszczelniający tłok - był lekko wytarty. Karabin ma 420 fps, preckę i gumkę Systemy. Zasięg i celność przepiękna. Cały sezon śmigam na baterii 9,4 V i ZERO problemów - nawet marnego zacięcia nie miałem.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odświeżę trochę temat- czy ktoś wie jaka jest sprężyna w cumie 0.42? Podobno 125 - ale na taiwanie opisy do cymek to ewidentne kopiuj/wklej więc chcę być pewny, bo mam ochotę wstawić 130. Czy ktoś to robił i ewentualnie może się wypowiedzieć na ten temat??

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

forzamilian

 

Jestem posiadaczem tejrepliki i polecam .

Zasięg to około 60 m.

ROF dobry.

Z mojego karabinu wystrzelalem jakies 6-7BB i nie bylo ai jednego zacięcia.

Jeżeli macie jakieś pytanie to piszcie na PW.

 

wg. mnie to raczej nie możesz powiedzieć więcej o wytrzymałości bebechów skoro wystrzeliłeś tylko 6-7 BB a nie tysięcy kulek, ale to tylko moje zdanie :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...