Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Byłem wczoraj z okazji świąt u mojego kuzyna. Rozmawialiśmy m.in. o airsofcie, że się zacząłem w to bawić, że mam już pierwszą replikę itd. Okazało się, że ów kuzyn ma gdzieś w domu gazowego colta. Po przeszukaniu wszystkich szaf znaleźliśmy go.

Tak oto on wygląda:

 

dscf2893fo7.th.jpg

dscf2894dr2.th.jpg

dscf2895ww3.th.jpg

dscf2897gi1.th.jpg

dscf2899qf1.th.jpg

 

Colt jest stary, na moją i kuzyna pamięć ma około 5/6/7 lat.

Z lewej strony widnieje napis:

COLT'S MK IV SERIES'70

GOLD CUP NATIONAL MATCH

.45 AUTOMATIC CALIBER

i rysunek konia

 

Z prawej natomiast:

GOLD CUP

NATIONAL MATCH

i rysunek pucharu

 

Tam, gdzie wypadają łuski w oryginale:

COLT.45AUTO

 

Nie testowałem go narazie, bo nie mam gazu. Jest bardzo ciężki (ponad pół kilo) Wygląda porządnie, większość części jest metolowa, tylko obudowa jest z tworzywa. Zamek się nie przesuwa, ten "dzyndzel" z tyłu można albo za każdym strzałem odciągać, albo przy naciskani spustu, sam się odciąga.

 

Czy ktoś z większym stażem w asg kojarzy ten model? Czy dałoby się uszczelnić magazynek w warunkach domowych (bo najprawdopodobniej jet nieszczelny)? I ostatecznie: Czy da się go uratować, jakie by miał osiągi, i do jakiego serwisu by go można posłać?

Link to post
Share on other sites

maghs3.th.jpg

 

 

To coś, co zaznaczyłem strzałką można schować głębiej, prawdopodobnie podczas strzału to cos wpycha kulkę do lufy, a potem przez to leci gaz, ale mogę się mylić...

 

Spróbuję zrobić dokładniejsze zdęcie z bb's ami w środku, ale nie liczę na jakość mojego aparatu

 

 

Edit:

 

dscf2902pt1.th.jpg

(klik by powiększyć)

Edited by Krzychu93
Link to post
Share on other sites

Nie.

Są tylko te, o których pisałem w 1szym poście + nr seryjny i mały napis made in... (reszta jest zasłonięta :P)

 

Jak dorwę sie jutro do narzędzi (pistolet jest skręcany "imbusami") to spróbuję odkryć resztę napisu ;). Przy okazji wezmę się za magazynek

Edited by Krzychu93
Link to post
Share on other sites

Mam problem z tym magazynkiem. Odkręciłem imbus z tyłu, zawór na dole, "toto", które zaznaczyłem strzałką na zdjęci dla Thora wyciągnąłem, i nic się nie stało. Nie ma żadnych luzów, nic się nie telepie, nie klekocze, na siłę też nic nie idzie. Podejrzewam, że trzeba zdjąć stopkę magazynka, i wtedy bebechy polecą, ale coś ją blokuje.

 

Odkryłem za to końcówkę napisu made in... taiwan

Edited by Krzychu93
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...