Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK-74M ISC V RK-103 G&G


Recommended Posts

Witam, pragnę kupić dobrego kałasznikowa. Zawęziłem pole poszukiwań do dwóch produktów. Prosiłbym o pomoc i wiadomości o nich; który z tych karabinów jest wytrzymalszy, bardziej podatny na tuning.

AK-74M

lub

RK 103

Przy RK-103 czytałem, że problem jest nietypowa dysza. A chciałbym go poddać lekkiemu tuningowi. A co do AK-74M nie znalazłem informacji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czy RK 103, wnioskujac po opisie na Spec Shopie "Konstruktorzy pomyśleli nawet o sprężynie i dyszy gazowej

umieszczonej pod górną pokrywą, tak jak w oryginale." jest rozkładany tak jak pradziwy, czy jak kto woli, jak ich replika RK 47? Do tamtego znalazlem fotki... RK 103 nie.

Link to post
Share on other sites

Tyle że ostre kałachy z serii 10x nie mają kolby stałej, tak jak to jest w G&G. To w zasadzie największy minus tej repliki...

 

VFC ma śliczną 105... (ale cyma też nienajgorszą, hihih...)

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra kilka zdań ode mnie.

W najbliższym czasie planuję sprzedaż swojej Giety z CA i zakup jakiegoś solidnego i małoawaryjnego kałasza. Najlepiej takiego gdzie mieści sie aku large.

Z trzech opcji - odpadło AK74 z VFC, cena i aku stick nawet w wersji ze stałą kolbą - pozostał własnie RK103 z G&G i AK74 z ICS`a.

Po zaliczeniu tematów dotyczących obu replik, wyciągnąłem kilka wniosków. Dodam, że chodzi mi przede wszystkim o niezawodność, dobrą i tanią bazę do tuningu oraz wymienność z innymi firmami - głównie o pasujące magi.

Wygląd repliki to sprawa drugorzędna :D

 

Kwestia podsumowania:

RK 103: solidne metalowe wykonanie, ale podobno - wg. Capri magnez i alu, nietypowa dysza - ergo problemy z tuningiem.

Gwint 22mm, dyskusyjna "preclufa" w stoku.

 

Ak74: gwarancja 18 miesięcy - Mad Onion naturliś, dwa hajkapy, wykonanie full metal, niestety plastikowa komora HU.

 

Za cholere nie potrafie się zdecydować.

Wygląda na to iż ICS jest lepszą bazą do tuningu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...