Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka TLP EXPRO


Recommended Posts

Jakies pół roku temu otrzymałem w prezencie ładowarkę zakupioną na WGC, dokładnie coś takiego:

http://www.tlp.hk/enu/product-detail.asp?ProductId=4

 

Ładowarka jest w pełni automatyczna i sprawuje się ok.

 

Pomijając wszelkie bajery opisane tylko i wyłącznie w bardzo skąpej instrukcji obsługi w języku angielskim, to czy mógłby mi jakiś inny posiadacz owej ładowarki wytłumaczyć na jakieś zasadzie i w jakiej skali ładowarka podaje to co niby powinna, czyli pojemność pakietu, napięcie i czas do zakończenia ładowania. Bo o ile napięcie na wejściu zawsze widac i jest teoretycznie poprawne to pozostałe danę podawane w trakcie ładowania i po, raczej sie kupy nie trzymają....

 

W samym urządzeniu wprowadziłem jedna modyfikacje - przerwanie z przełącznikiem na głośniczku, bo choć jest potrzebny do ustawienia trybu ładowania, to późniejsze pikanie co 2 min jest dosyć irytujące.

 

Dodam tylko że nie jest to pytanie o ogólne zasady działania takich ładowarek, ale o tą konkretną. Modelarska jakoś to wszystko inaczej podaje.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Fakt trybów jest kilka, wybór konkretnego potwierdzony jest przydzieloną ilością sygnałów.

 

Chodziło mi raczej o wersje z wyświetlaczem. A konkretnie o jego wskazania,

Np: po naładowaniu sprawdzonej i w pełni sprawnej batki 8,4v 1800mAh otrzymuje takie dane:

10,2

00,2

625

 

Oprócz samego napięcia, nie mam zielonego pojęcia do czego oodnosza się pozostałe parametry. Batka była naładowana na modelarskiej ładowarce gdzie dała 1720 pojemności.

 

Oczywiście podobne, niepasujące do nieczego dane są podawane przy innych bateriach.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

 

625 mAh pojemnosc ( ladowarka madelarska w auto tez mi pokazywala takie dziwne wyniki, wyglada jakby bateria zaostala naladowana tylko w 1/3 a to pewnie wina ukladu)

 

Więc teraz nasuwa sie pytanie, czy podany wynik (625) jest błędny, a w praktyce bateria jest dobrze naładowana. Czy raczej wynik jest dobry, a ładowarka podaje że jedt full, bo układ rozpoznał ze 625 to max pojemność baterii i tyle właśnie doładował.

 

Apropo, jeszcze jedno pytanie mr_ffox, jak twoja ładowarka sygnalizuje ukończenie ładowania? Chocdzi mi o tą Expro 2

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Sprawa sie troszke wyjaśniła. Batkę 9,6 2400rc wlaczylem dzis rano na 3 cykle.

Po baładowaniu wyniki były następujące:

11,8V

00,2A

677mAh

 

Pomyślałęm że oleje w końcu automat i wróce do starych metod: żarówka 12v, miernik, budzik i zasilacz 12v. Niemniej jednak w EXPRO jest układ rozładowujący o mocy 4A z chłodzeniem ;], więc podłączyłem batke (ta wczesniej naładowaną na 677) i dałem rozładuj.

Na prądzie 4A rozładowywała się przez 80min i wyładowała 2366mAh.

 

Wnioski z tego takie :

- batka jest sprawna

- ładowarka również

- i odziwo wskazania też, ale tylko rozładowywania i napięć.

Pomiar pojemności po naładowaniu można sobie darować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...