Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spring samoróbka - kiepskie osiągi


Recommended Posts

Witajcie,

złożyłem ostatnio bebechy sprężyniaka na bazie pompki do rowera ;)

Sprężanie jak w strzykawce,

tłok lekko chodzi,

sprężyna z stockowego aega naciągana dalej niż w aegu (skok tłoka ~10cm),

szczelny układ dysza-lufa.

 

Objętość spręzanego powietrza znacznie większa niż w aegu a mimo to robi tylko wgnioty w kartonie. Jakies sugestie?

www.chomikuj.pl/ropuch/spring

Link to post
Share on other sites

Nie żebym był znawcą czy specjalistą, ale pompka chyba ma służyć do robienia ciśnienia ciągłego a nie skokowego...

Inne możliwe niedoróbki to końcówka lufy (powinna być frezowana) i nieszczelny tłok. I nawet jeśli wszystko będzie grało, to z wrodzonego sceptycyzmu nie oczekiwałbym fantastycznych osiągów...

 

EDIT: Obejrzałem chomika.... mistrzu, ale przy lufie długości 3 cm masakryczna pojemność tłoka nie zwiększy ilości fps, wręcz przeciwnie - po tym jak kulka wyleci i znajduje się bezpośrednio przy wylocie lufy reszta powietrza dalej na nią działa, wytrącając z toru lotu (więc pogarsza celność). A moc niewielka, bo tylko ulamek tego powietrza działa na kulkę - załatw sobie dłuższą lufę, a bankowo skoczy ci prędkość kulki.

Pro wykonanie, tak przy okazji :D

Edited by yugi
Link to post
Share on other sites

Do zdjęcia dałem taką lufkę ponieważ chciałem sprawdzić jak bedzie działało z HU(w tej małej nie szkoda mi było wiercić), a że już była założona to tak obfociłem.

Strzelam na 509mm CA. Problem częściowo rozgryzlem.

Okazało się że głowica tłoka (bardzo szczelna) Nie dochodziła do samego końca cylindra - marnowało się powietrze. Dodatkowo sprężyna w stanie spoczynku byla niemal luźno a w aegach jest juz lekko napięta. U siebie też ją lekko ścisnąłem mniej więcej tak jak w GB. Przesunąłem cylinder tak, żeby tłok dochodził do końca i teraz przebija puszke po browcu więc nie jest źle.

Zważywszy tez, że kulka nie siedzi w żadnej uszczelce i powietrze wypycha ją od samego początku suwu tłoka (przy małym ciśnieniu) to wyniki są zadowalające. Gdy zrobię HU i drugą dźwignię tak, żeby spust ściągał się w odpowiednią stronę wszystko powinno zacząć lepiej pracować.

Na tę chwilę osiągam jakieś 25-30m bez HU, nie ma szału ale coś około 350fps powinno być.

Edited by hellmans
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...