Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C + większy akumulator


Recommended Posts

Gdzieś na sieci znalazłem ilustrowany opis modyfikacji G36C pod instalację tej baterii. Nie mogę teraz tego znaleźć, ale ingerencja piłą i pilnikiem była tak duża, że sam z tego zrezygnowałem. Używam standardowej baterii 9,6V 600mAh - wystarcza na ok. 600 strzałów - mam zapasową. Mam sprężynę PDI 150% i szybkostrzelność jest powyżej przeciętnej - jeśli nie zmieniałeś sprężyny nie musisz używać 9,6V. Ale jeśli chcesz - śmiało - nic się nie stanie.

Link to post
Share on other sites

http://www.uncompany.com/information/modif...36c1100modi.asp

 

Tutaj jest taka modyfikacja, jak psozukasz to na tej stronie jest tez modyfikacja na 1500 mah... Przerazajace ciecie trzeba robic.

Ja buduje akumulator custom taki jak na www.sd-unit.com 9.6v 1000 mah do zupgradowanego g36c. Innym rozwiazaniem jest handguard powiekszony do G36c, tam wchodzi wieksza bateria znacznie aczkolwiek w machinegunie bedzie on chyba po 350 zl czy cos.

Link to post
Share on other sites

Ja z kolei zamowilem w sklepie modelarskim akku zlozony z ogniw 1050mAh NiMh wielkosci identycznej z tymi w standardowej 600tce, wiec w efekcie oba maja identyczne rozmiary i nie musialem nic przerabiac w swoim G36C. Koszt 125 pln ze zgrzaniem i kabelkami, a pojedyncze ogniwo to wydatek rzedu 14 pln.

Link to post
Share on other sites

Na bazie moich doświadczeń odradzam NiMh - zrobiłem taki pakiet 12V 2200mAh - nawet nie ruszył silnika M15A4 CA z mocną sprężyną. Różnica między NiMh a NiCd polega m.in. na "wielkości prądu", który mogą dostarczać - tam, gdzie zapotrzebowanie jest duże NiMh nie daje rady. Pewnie nie bez powodu wszystkie fabryczne baterie są na NiCd. A i tu warto uważać. Zauważyliście np, że wszystkie dostępne pakiety 600mAh zbudowane są na ogniwach KR-600 AE Sanyo?! Dlaczego? Bo np "opór wewnętrzny" takiego ogniwa to 9,5 mOhm, a identyczne z pozoru ogniwo Safta ma opór 25 mOhm

Link to post
Share on other sites

Odradzasz zgodnie z empiria, podobnie jak ja z tych samych powodow polecam akku NiMh do stockowego TM :)

Uzywam go juz ponad miesiac i dziala bez zarzutow oferujac szybkostrzelnosc na tym samym poziomie co 600mAh NiCd, nawet po wystrzeleniu kilkuset kulek. Jesli ktos nie planuje duzego tuningu swojego TM, oraz w jego replice brak miejsca na wiekszy akumulator to wydaje mi sie, ze lepszym rozwiazaniem jest zastosowanie ogniw NiMh, niz np AN/PEQ, czy innego podwieszanego pojemnika.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...