Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z baterią


Recommended Posts

Szukałem ale nie znalazłem, więc pytam się tutaj. Otóż chodzi mi o akumulator NiMh Firefox'a 9.6V 1500mAh. Jeszcze nie uformowany bo nie miałem czasu, ale został załadowany raz mikroprocesorówką 8 cell'sów 500mAh. Śmigało piękne na strzelance (w girboksie FTK DF'a z M120), zrobiony shimming, przesmarowane itd.

 

Aku leżało wczoraj obok magnesu neodymowego - dosyć spory bo 3x2cm~, dzisiaj aku znów załadowane tak jak wcześniej 8 cells 500mAh, ładowało się jakieś 3,3h czyli tak jak powinno - podłaczam je do repliki i po 30 strzałach nie mogło naciągnać silnika. To ciekawe bo po pierwszym ładowaniu replika przemieliła 450 kulek (hi-cap) i aku na mrozie wydawało się by mogło długo jeszcze działać. I tutaj pytanie czy taki magnes na jakiś wpływ na akumulatory NiMh ?

 

PS. Na innych aku nawet 8.4 śmiga jak szalone, to 100% wina tego firefox'a.

 

[Jak już masz wznawiać wątek sprzed 5 lat, to lepiej załóż nowy.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Czy próbowałeś kilka razy rozładować (głęboko) i naładować do pełna?

 

Jeśli nie - spróbuj.

 

Sprawdź też napięcie po pełnym naładowaniu woltomierzem, zmierz też napięcie, jakie masz, gdy silnik nie może już naciągnąć sprężyny.

 

Podaj tutaj informacje na razie czuję się jakbym miał wróżyć z fusów - za mało danych.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Czy próbowałeś kilka razy rozładować (głęboko) i naładować do pełna?

 

Jeśli nie - spróbuj.

 

To aku jest nowe - nie miało formowania przed tym zdarzeniem, właśnie się ładuje (4'ty cykl) i wtedy sprawdzę ile będzie trzymać - bo ROF sprawdzałem i jest nawet lepszy niż wcześniej - ciut, pewnikiem pojemność od uformowania się zwiększyła. ROF sprawdzałem po 3'cim cyklu.

 

Voltomierza nie posiadam, więc muszę to sprawdzić organoleptycznie, ale jeszcze chociażby fakt, że za każdym razem się dłużej rozładowywuje i ładuje, wskazuje na jakiś powrót do normy.

 

A ktoś wie w ogóle czy pole magnetyczne ma wpływ na aku NiMh ? Oprócz obudowy, to żadnego żelaza z tego co wiem, nie ma w ogniwa (elektrolit, anoda, katoda) ? Ale wiem mało, więc ktoś może, niech to sprostuje. Dziękuję za pomoc ;-).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, jaki to może mieć wpływ, ale kiedyś, gdy zostawiłem komórkę w sporej odległości (tak ok. 1,2 m) od kuchenki mikrofalowej akumulator tego nie wytrzymał i zamiast ładować, co 6-7 dni musiałem ładować, co 2-3 dni. Uratować się go nie dało i nastąpiła wymiana na nowy. Teraz dmuchając na zimne unikam pozostawiania akumulatorów i baterii w polach magnetycznych lub w pobliżu źródeł ciepła i najróżniejszych fal.

 

Napisz czy cztery cykle pomogły i czy jest już dobrze.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

No aku działa dalej bardzo ładnie, także chyba mogę powiedzieć, że kolejne uformowanie pomogło (w końcu minęło trochę czasu). Niech to będzie przestroga dla innych by nie zostawiać aku w pobliżu pola magnetycznego, choć w sumie nie mam pewności, czy to owy incydent zaważył na tym co się działo z aku.

 

Tak czy na wspak, dzięki za pomoc ;-),

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...