Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pocisk, a cel w wodzie


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Biper nie unoś sie tylko tak na chłodno spróbuj ocenić ilu z ludzi mających na codzień kontakt z bronią strzela do wody?? Chyba tylko łowcy wielorybów...

 

Poza testami laobolatoryjnymi, testami przeprowadzanymi przez waskie grono ludzi w kilku przypadkach na kilka-kilkanaście lat nikt normalnie eksploatujący broń palną nie testuje zachowania pocisków we wodzie.

 

_Thor.. aż tak bardzo się nie uniosłem, dlatego zakończyłem emotikonką :)

 

A co do oczekiwań, to po prostu miałem nadzieję, że właśnie znajdzie się na tym forum ktoś, kto poprzez swoje doświadczenia zawodowe miał z takim zjawiskiem styczność, bezpośrednio (osoba z takiego właśnie wąskiego grona), bądź ktoś kto natknął się gdzieś w źródłach bardziej miarodajnych, niż kontrowersyjne Discovery (choć przyznam, że w wypadku tego doświadczenia nie zaobserwowałem ewidentnych uchybień w metodologii :) ) na opracowania doświadczeń niekoniecznie upowszechnianych w popularnych mediach (opracowania naukowe z dziedziny kryminalistyki, balistyki itp.).

 

Niestety, troszkę się zawiodłem na forumowej braci :-F

Link to post
Share on other sites

A soorry Foka :D

Nie pomyślałem, że dział "BROŃ PALNA" na tym forum nie dotyczy broni palnej ;)

 

 

p.s.

chyba za poważnie odebrałeś ostatnie zdanie z mojego poprzedniego posta.. Ech.. plz ludzie dostrzegajcie te cholerne emotikonki, bo się niepotrzebne nieporozumienia potem wykluwają. :poddanie:

Link to post
Share on other sites
Nie pomyślałem, że dział "BROŃ PALNA" na tym forum nie dotyczy broni palnej ;)
Nie pomyślałeś, że piszą tu głównie ludzie, którzy broń widzieli na Discovery, a jak już strzelali to z 1 czy 2 modeli na strzelnicy :P

 

PS Jeśli to nie było na serio to przepraszam, ale jestem na nogach od ponad 40 h i mam za sobą 24 h podróży, więc mogę lekko nie jarzyć :P

Link to post
Share on other sites

Nie pomyślałeś, że piszą tu głównie ludzie, którzy broń widzieli na Discovery, a jak już strzelali to z 1 czy 2 modeli na strzelnicy :P

 

Z tego doskonale sobie zdaję sprawę, bo sam do takich gierojów należę, ale liczyłem, że znajdzie się jakiś "rodzynek" w tym zakalcu :)

Taki np. pan Remov - to ma "trochę" większe doświadczenie, a z racji bywania w świecie i zapewne przekopywania się przez tony literatury i opracowań naukowych z tej dziedziny, mógł kiedyś trafić na jakieś poważne opracowanie.

Ale skoro nie wziął udziału w tym temacie, to pewnie nie natrafił na nic pasjonującego w tym zakresie :)

 

PS Jeśli to nie było na serio to przepraszam, ale jestem na nogach od ponad 40 h i mam za sobą 24 h podróży, więc mogę lekko nie jarzyć :P

 

No to współczuje i wyśpij się porządnie (czyżbyście już powrócili z IWA ? :roll: )

 

P.S. do nas wszystkich..

No teraz to powinniśmy mieć wyrzuty sumienia.. Mody wyjechały z misją (acz radosną), wracają - a tu offtopowy bur... na forum kupa sprzątania, choć oczy się kleją ze zmęczenia..

 

_Thor - nie wstyd Ci moderatorze, że kolegom z redakcji roboty dorzuciłeś :mrgreen:

 

Dobra - ponieważ nie udało mi się od nikogo wydębić konkretnych wiadomości, proponuję zamknąć ten temat. Niech zginie w czeluściach archiwum ;)

Link to post
Share on other sites
_Thor - nie wstyd Ci moderatorze, że kolegom z redakcji roboty dorzuciłeś

 

Nie przecież życie nie jest pięne jak sie wybyczyli na IWA, naoglądali elelementów "ersoftowego raju" to jak najbardziej takie sprowadzenie do rzeczywistości się im przyda :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...