Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEP za 50PLN... Co się w nich tak psuję?


Recommended Posts

Witam.

 

Temat zakładam z czystą ciekawością.

 

Mianowicie chciałbym się dowiedzieć czemu te tanie pistolety elektryczne za 50PLN z airsoftguns i innych bazarów się psują i nie strzelają po kilku dziesięciu strzałach?

 

Nurtuje mnie to pytanie, gdyż kumpel miał i po dłuższej przerwie bez strzelanie [około 1 miesiąc] nagle się popsuł.

 

Po rozłożeniu tego oczywiście wszystko plastik, ale wszystko sprawne!

 

Zębatki, tłok, cylindro-dysza, prowadnica i inne śrubki.

 

Moim zdaniem to silnik, ale nie miałem okazji tego sprawdzić.

 

Proszę o info.

Link to post
Share on other sites

Hej. Właśnie złożyłem ten pistolet do kupy.

 

Aha pistolet jest taki: http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-po...er-latarka.html

 

Oto przedstawiam wyniki mojej pracy [nieskończone].

 

UPGRADE:

 

* dłuższa o 1cm sprężyna o gęstszym skoku,

- ^ Problem: stockowe akumulatorki nie radzą sobie z naciągnięciem [ledwo ledwo]

 

*teflon fix,

 

* poszerzenie otworu dyszy a'la Bore-Up jupi2.gif, kilka fps więcej;

 

* wyłączenie blow-back [można teraz pobawić się zamkiem i jednocześnie mniejsze obciążenie zębatek]

 

* wymycie wszystkiego w płynie do naczyń z wodą. + smar gęsty.

 

 

Teraz gdy złożyłem to akumulatorki mają lekki problem z naciągnięciem sprężyny. Trwa to około 4 sec. ale za to kulka 0.2g przebija karton z dwóch stron.

 

Przedtem tylko z jednej.

 

 

Chyba dam batkę 8.4V i umieszczę ją w atrapie latarki.

 

Mam też problem z selektorem ognia. Czytaj: Jak naduszę spust to mam full auto dopóki nie puszczę spustu.

 

Chyba to wina tej płytki co była od blowback którą usunąłem.

 

 

Tak więc teraz mam pistolet co ma dużą moc, jest mniej niezawodny [to się okaże].

 

Po dodaniu batki 8.4V [stock to 4.8V] chyba będę mógł normalnie strzelać.

 

Juto podam osiągi.

 

 

Aaaa, dodam jeszcze, że jest on banalnie prosty w rozkładaniu.

 

Chyba to najłatwiejsza replika, którą rozłożyłem.

 

Naprawdę.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Miałem kontakt z Berettą Crosmana, przezroczystą. Kombinowałem z bateriami i antireversalem. Tylko dalej nie wiem, jak to się rozkłada. Ale pistolecik działa.

Tuning MP5 od Cymy. Całkiem nieźle mi to się udało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam takie pytanie, z czystej ciekawości, jak już koś kupił takie cudo z allegro za 130zł AEGa to czy ew, można kupić kompletny GB i inne częsći, żeby to działało? Wiem, że nie są kompatybilne w większości ale czy sam GB by pasował?

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie, z czystej ciekawości, jak już koś kupił takie cudo z allegro za 130zł AEGa to czy ew, można kupić kompletny GB i inne częsći, żeby to działało? Wiem, że nie są kompatybilne w większości ale czy sam GB by pasował?

 

 

Tak jak post wyżej potrzebny pilnik, i chyba ogólnie body jest za "cienkie". Pomijając fakt że ten plastik jest naprawdę słaby...

Link to post
Share on other sites

GBX nie będzie pasować, chyba że kochasz pilniki, noże i kleje.

 

 

Tak jak post wyżej potrzebny pilnik, i chyba ogólnie body jest za "cienkie". Pomijając fakt że ten plastik jest naprawdę słaby...

Ok dzięki, moja ciekawość została zaspokojona.

Link to post
Share on other sites

qwerty01 - ile strzałów oddałeś? Tanie elektryki to najprawdziwsza loteria. Zależy od ilości ryżu, jaką dostał Chińczyk. :P Czasami może działać przez długie lata intensywnego używania, a czasami parę strzałów.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Popieram przedmówce. Ja "jeszcze" :cry: [nie udało mi sie jeszcze go sprzedać] posiadam colta xn177 od de i trzyma mi sie już 1,5roku. Wszystko w porządku, jednak semi nie działa. Kumpel równierz kupił teo colta i po 30min strzelania mu sie zepsół. Myśle, że to wina plastikowego GB. Zresztą nie polecam mojej repliki.

 

 

Serdecznie pozdrawiam Leo 8-)

 

P.S. na szczęście mam m3 od EE :-P

Edited by Leo666
Link to post
Share on other sites

O, witam.

 

Mi ten kolt działa jak natutura chciała. Wydaje mi się, że wystrzelał około 2000 kulek. Tak określam na podstawie paczki z kulkami.

 

I przypominam, że tam nie ma "GB". Tam są części po prostu włożone w obudowę i cały korpus jakby spełnia rolę GB.

 

Mi już nie chcę się kombinować z tym pistoletem, chociaż mocniejsza sprężyna "rozpiera" połówki korpusu i zębatki po dłuższej serii [koło 30 kulek] nie łapią się.

 

Kolejna sprawa to silnik, który został pewnie wyjęty z samochodziku zdalnie sterowanego za 20PLN z Makro.

 

To co jest ważne i co odkryłem to tego pistoleta zabija "Blow-Back", mój kolega też dostał podobny tylko, że USP i po kilku dniach przestał działać tak jak wszystkie inne.

 

Warto otworzyć to ustrojstwo i wyjąć tą płytkę albo coś z tym zrobić tylko to działa jak przerywacz ognia pojedynczego. I co za sprawą braku anty-rewelsala i słabego silnika potem się pojawiają problemy z powracającą sprężyną.

 

No, ale na szczęście zębów wam nie pourywa, bo silnik jest tak słaby, że z łatwością się kręci w drugą stronę.

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kumpel kupił sobie kiedyś jakiś taki pistolet elektryczny za 30zł na zwykłe paliszuki i strzelił tylko 3 razy, potem się coś zrąbałoło.

 

Sory za OT ale obie formy są poprawne:PP

 

Nie są. Poprawne jest tylko "jest napisane". Pisze to dziecko w zeszycie. Większość polaków robi błąd mówiąć: "tu pisze". Nie prawda, tam nic nie pisze, tam coś jest napisane. :]

Link to post
Share on other sites

A ja myślę, choć nigdy nie miałem tego szajsu w rękach że to wina plasticfantastic.To 1. Druga rzecz, wydaję mi się że chińczyki uznali ten pistolet za 1razowego użytku to znaczy nie więcej niż 50 kulek, potem wszystko szlag trafia. Po 3 gratulacje, że chciało Ci się to wszystko rozbierać. I jeszcze z czystej ciekawości:

 

Jak strzela ten pistolecik:

 

http://www.taniemilitaria.pl/sklep/product...products_id=338

 

Hehe, za 35zł z takiego sklepu to pewnie w ogóle nie strzela, ale jak ktoś ma za dużo kasy i trochę wolnego czasu (wysyłka w ok 14dni) to może go kupić i spróbować naprawić. (zakładam, że od razu jest zepsuty i w ogóle nie działa).

 

Pozdrawiam Criters. :]

 

Edit: Grzochotnik czemu się tak nazwałeś?

Edited by Criters
Link to post
Share on other sites

Wystarczy wyłączyć Blow Back, czyli taką dźwigienkę przy zębatkach i już.

 

Co do tych tulejek, to na kilka będzie można dać tylko bo niektóre zębatki wchodzą całe w te tulejki.

 

 

Edit: Grzochotnik czemu się tak nazwałeś?

 

Żebyś się pytał...

 

Pozdrawiam serdecznie,

grzechotnik

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...