Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Germ

Użytkownik
 • Content Count

  415
 • Joined

 • Last visited

 1. 6.04 i na dodatek Systema? Bierz, nie zastanawiaj się. ;P Chyba, że od mojej ostatniej wizyty (rok, dwa lata temu? ) Systema na psy zeszła. CA SLR105A1 Compact ma lufę wewnętrzną 364mm - obstawiam, że bardzo zbliżoną do CM.031d
 2. Po pierwsze - pisz czytelniej, bo musiałem się namęczyć żeby zrozumieć sens wypowiedzi. Po drugie - odpowiednia ilość odpowiedniego smaru powinna wystarczyć.
 3. Germ

  RPK-74 [CYMA]

  Można prosić o jakieś testy magnesem? ;)
 4. RK-03 (i inne długie AK ze składaną kolbą) ma swój osobny temat. Chwyt raczej nie podejdzie - do standardu TM to chyba jest. A to nie wymaga usuwania fragmentów, tylko tworzenia od podstaw. ;)
 5. A nie lepiej przylutować? Wiem, niewygodne przy serwisowaniu, ale IMO najlepsze rozwiązanie.
 6. Żadna reakcja, tj. brak strzału i tykanie silnika, czy w ogóle nic? To może być nawet przetarta izolacja. Obejrzyj wszystkie kable.
 7. Poldeck - Jest zamontowane pojedyncze łożyskowanie. Gogin - odpada, ponieważ KAŻDY rozwalony tłok wyglądał inaczej. 1, stock - złamana metalowa wkładka - odkręciła się głowica tłoka (wada fabryczna) 2, Element przezroczysty - chyba wszystkie starte, ostatnio dopiero udało mi się usunąć pozostałości zębów. 3, Madbull 7 metalowych zębów - wyrwany ostatni ząb (nazewnictwo Gogina). To może być wada fabryczna, bo po 2 tygodniach poszedł w krzaki. Tłok jest albo z CM.027, albo z P&J drugiej generacji. Nie mogę ich rozróżnić, ważne, że na razie działa. Wystrzelam kilka magazynków, rozłoż
 8. Kolejna poprawa podkładek, nowy tłok (chinol + chinol oraz żółty CA na zapas). Wyczyściłem też GBX z pozostałości jednego ze starszych tłoków, które gdzieś się zaplątały. ROF wzrósł odczuwalnie, układ jest szczelny. Ale przy składaniu GBX poszedł gwint od montażu śruby selektora. No cóż... Gwintownik jest w garażu, trzeba będzie się przejść i pokombinować.
 9. Kilka suchych strzałów i cisza? Sprawdź bezpiecznik, bo po moich ostatnich przeżyciach podejrzewam zacinkę kulek w lufie --> rozwalony tłok. ;)
 10. Bardzo ciężko znaleźć taką sprężynę "na wymiar". Od długopisów są za cienkie, od tanich "pistoletów" za szerokie. Zmagałem się z tym w przypadku bety od JG. Spróbuj dać jakieś podkładki (może jakaś mosiężne tulejka o długości 1 cm?) na prowadnicę tej sprężyny od strony zatrzasku pokrywy. Powinno pomóc. ;)
 11. No to wymienić na mocniejszą. ;) Ale i tak najważniejsze jest przeczyszczenie prowadnic. ebola_85 - sprawdzałeś też na innych magazynkach? Bo zawsze coś może być też z podawaniem kulek. Ale ja to trochę "przewrażliwiony" jestem, po tym jak z nieznanych powodów zmieliło mi jeden tłok, a po dwóch tygodniach wyrwało ostatni ząb drugiego tłoka.
 12. Toż to teraz jak prawdziwe AK jest - niecelne jak cholera w seriach. ;) Guma - czarna Systema. A ja dość dziwną teorię mam... Że coś spowalnia popychacz. Bo jeżeli jest celny przy półautomacie, a niecelny i spada zasięg przy automacie, to może dysza nie dochodzi do końca? Rozciągnij sprężynkę popychacza, przeczyść i nasmaruj pop. i prowadnice w których chodzi, sprawdź, czy nie ociera o zębatki bądź cokolwiek innego. Ale to po sprawdzeniu teorii Gogina. ;) Chociaż moja teoria może być bez sensu...
 13. Pewnia i da się zamontować, ale nie będą działać właściwie z powodu różnic w sile pocisków.
 14. Zdemontuj pokrywę, atrapę suwadła, rurę gazową, łoże.Odkręć śrubę na spodzie chwytu pistoletowego. Kombinerkami złap za śrubę selektora i odkręć. Wyciągnij L-kształtny klocek. Wybij kołki mocujące lufę oraz podstawę szczerbiny. Wykręć imbusa. Wyjmij lufę w tył.
 15. Germ

  Beryl

  Z tym selektorem dwustronnym, to trzeba dorwać płytkę selektora od Galila ICS. ;) Bo tam jest dość ciekawie rozwiązane. I chyba nawet można zrobić, że funkcje selektor/bezpiecznik będą rozdzielone.
×
×
 • Create New...