Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Właśnie odebrałem z przeglądu mojego SWD Atoz'a i strasznie się na nim zawiodłem. Mam w nim M170 Guarder'a a replika mimo to ma TYLKO 470fps! Nawet serwisanci z ASG shopu nie mieli zielonego pojęcia co może być przyczyną (więc pewnie będzie trudna do wykrycia). Wymiana lufy na precke, gumki na nową również nic nie dała. Replika została uszczelniona przez serwis, lecz i to nie pomogło. Jednym słowem jestem bardzo zdenerwowany, ponieważ wydałem na niego dość dużo a nadal nie strzela jak powinien. Czy macie jakiś pomysł co mógłbym zrobić?

 

pozdrawiam i liczę na pomoc

Link to post
Share on other sites

nieszczelność głowicy tłoka. jak umisz to rozbierz i tak jak strzykawką sie bawić czy powietrze ucieka jak tak to nasmarować jak nie to nieszczelność w dalszej części ukladu

 

Głowic tłoka szczelna, sprawdzałem. Może nieszczelności są w miejscu gdzie dysza wchodzi do komory hu. Jak tak to jak to sprawdzić i potem uszczelnić ?

Link to post
Share on other sites

Hmmm... foll trudno .

Niewiem jak tam wygląda sprawa HU . czy idzie je wymontować na zasadzie bezczelności .

Bo jak tak to możesz sprawdzić na sucho czy ci ciśnienie trzymie . jak nie to znaczy że mosz komora może zdeformowanączy coś .

 

zobacz czy nie masz tam otarć rys. czegoś co jest podejżane .

Link to post
Share on other sites

Wyrwij mały kawałek papieru i włóż go dziurki tam gdzie kulki wchodzą do komory hopka , potem obserwuj czy się podnosi przy strzale . Jak nic nie da popatrz na dyszę , jak choćby wyłamał się na wylocie mały kawałeczek plastiku to może być przyczyna , znajomemu przez to zjechało z 420 fps do 280 .

 

A na koniec pocieszę Cię , znam kolesia któremu w tej replice po naciśnięciu spustu odpadł cały front repliki , załatwił tym 6 osób nie byli w stanie się ze śmiechu podnieść z ziemi :wink:

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Nie jestem pewny, bo nie mam tej repliki, jedynie widziałem na zlotach u ludzi, ale jak w każdym spring pewnie dysza po przeładowaniu wchodzi do gumki, ładując do komory kulkę. Jako tak uczyni to weź głęboki wdech i... dmuchaj w lufę, oczywiście bez żadnej kulki (nie tylko dla własnego bezpieczeństwa), jeśli będzie w stanie coś "wdmuchnąć" to masz nieszczelność układu. Sprawdzić już gdzie to nie większy problem.

 

PS. Może dysza jakaś krzywa jest czy cuś ?

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Przyszedł mi do głowy (dzięki znajomemu) jeszcze kolejny pomysł: Jako, iż sprężyny dedykowane do AEG'ów są o 1-1,5cm krótsze od stokowej w Atoz'ie, więc postanowiłem poszukać firmy produkującej sprężyny :) Zaniosę im moją "aktualną" sprężynę i zlecę zrobienie nowej o tej samej mocy, tej samej ilości zwojów lecz DŁUŻSZEJ. Mam nadzieje że wreszcie jakoś ogarnę ten problem.

 

ps. chociaż szczerze mówiąc większości ATOZ'y na sprężynach z aeg'ów działają jak należy ...

Link to post
Share on other sites

Te "parę" fps to może być na prawdę parę - co do robienia sprężyny to nie wiem czy zrobią Ci ją z takiego drutu, który się nie zbije za szybko i nie stracisz stóp na sekundę. Próbujesz zapobiec skutkowi, a nie przyczynie - chyba, że żałosne <500 fps na SP170 Ci pasi :-F.

 

PS. Sprawdzałeś czy jest szczelny/nieszczelny układ moją metodą ? Metoda nie jest jakaś dobra, bo nie odtworzy się warunków podczas wystrzału (tudzież odpowiedniego ciśnienia), ale zawsze jakieś większe nieszczelności można wyłapać.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

SWD zostało szczęśliwie ogarnięte dzięki wsparciu Chochoła - za co niezmiernie dziękuję! Co do problemów, to prawdopodobnie uszkodzony dystanser (należało wymienić silikon w komorze), który powodował zbyt duże dociśnięcie kulki przez gumkę, oraz nieszczelność w okolicy komory HU.

Sądząc po zasięgu strzału replika już strzela tak jak na nią przystało :)

 

 

pozdrawiam i kolejny raz kieruję podziękowania dla Chochoła.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...
  • 1 month later...

Nie do końca jestem pewny, ale ten wałek jest tylko w A&K, a zastąpić go można jakąś izolacją od kabla chociażby, ale pomysłów jest multum.

 

Jeżeli nie jesteś pewien to się nie wypowiadaj ;)

 

Konstrukcja komory HU jest dokładnie taka sama i w ATOZie i w A&K toteż wymiana na kabel silikonowy albo rzeczony odpowiednio przycięty o ring załatwi sprawę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

witam.

Przepraszam za odgrzewanie starego tematu, ale mam dokładnie ten sam problem co kolega, więc nie widzę sensu pisania w innym miejscu.

atoz + 170 guarder daje mi 470fps na 0.2 oczywiście

 

proszę nie każcie mi używać szukajki, bo już wyszukałem i przejrzałem wszystko co się z atozem wiąże, nie odsyłajcie mnie do super obszernego tematu o swd A&K, bo też nie znalazłem tam rozwiązania. Postów mam mało, co znaczy, że rzadko piszę, ale nie znaczy, że nie czytam.

 

pytanie do kolegi kalach'a - minęło trochę czasu, ale mierzyłeś tą replikę później na chrono? jeśli tak to jakie były wyniki? wymieniliście tylko dystanser, czy coś jeszcze kombinowaliście, bo u mnie sprawa z dystanserem wygląda raczej w porządku

 

hopka nie jest uszkodzona, zespół cylindra jest szczelny, więc sprawa wyraźnie leży gdzieś dalej. Czy w przypadku atoza miał ktoś potrzebę cynować dyszę, czy bawić się w inne tego typu eksperymenty?

 

jakieś inne pomysły?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...