Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kupiłem nie dawno ak 74 rk 02 i pojawił się problem. Raz strzela raz nie strzela. Tzn. Czasami reaguje gearbox jakby akumulator mu nie podawał prądu (podłączałem juz rożne akumulatory). Najlepsze to jest to że wysłałem do reklamacji a oni mi napisali że karabin jest sprawny (do wymiany akumulator). Możliwe by było żę odpowiedzialne są za to styki ???

 

 

 

 

ludzie pomóżcie

Link to post
Share on other sites

no podłaczałem inne (o tych samym napięciu).... i nic

 

kiedy podłaczyłem swój i po jakims czasie szybkpo zaczełem naciskać spust to załapał i strzela. Ale takie cos mi sie często zdarza... a na gwaranci powiedzieli ze wina akumulatora.. a nie chce na darmo kupować nowego

Edited by ahmed2712
Link to post
Share on other sites

Za kable dałem 2zł, kupiłem do głośników ale polecają bardziej modelarskie z beztlenowej miedzi(max 1,5mm)a batki kupiłem promocyjne bo 2 x 9,6 jedna z intellecta 1200mah a druga z shang bao 1100mah za 80zł,ale radze bardziej kupić G&P po wymianie kabli styknie 8,4V

Poczytaj w opisie na forum,tam mi kolega właśnie doradzał kable itp.

Link to post
Share on other sites

Mam wymienione wszystkie kable na modelarskie + nowe wtyczki i tak dalej.

ROF jest lepszy, ale tylko minimalnie, jedyne co to mam dużo mniej zacinek w GB.

Po wymianie sprężyny mam ich jeszcze mniej (zaledwie 3? w przeciągu pół roku odblokowywane na miejscu "tłuczeniem w body" ;) (nie polecam, to tylko mój sposób :P), bo już lepiej śrubokrętem wyjmując GB.

 

Przy bateri 8,4 Rof jest średnio zadowalający, chociaż kwestia gustu.

Ja nie mam dużych wymagań ale polecając innym baterie do tego kałacha, mówię ode mnie po prostu - bierzcie 9,6v i jak możecie/macie to do tego ładowarkę.

Nie umiem określić ilę kulek na sekunde, ale robi ;) : "tra ta ta" a nie "tatatata" jak choćby w starej cymce.028 ;).

 

Co by nie było, że wyssane z palca to mam batki:

- 8,4v stokową (zdechła po pół roku - przepaliło się jedno ogniwo podczas ładowania)

- 8,4v sanyo 1700 NiCa

- 8,4v G&P 2200mAh Nimh - jak dla mnie najlepsze batki (pod względem firmy) do tych kałachów

 

Żałuję właśnie jednego

- że nie kupiłem 9,6v G&P 2200mAh

 

----

Zatrzask w wersjach "Full Metal".

Piszę standardowo "na wypadek".

We wszystkich wersjach kałachów boyi tzw "full metal" jest ze znalu i prędzej czy później się łamie.

Mi w AKSU (RK-01) i kumplowi w AKS-74 (RK-02) złamał się w przeciągu miesiąca od zwykłego użytkowania (składanie, rozkładanie).

W wersjach Full Stell problemu nie ma.

Do dokupienia sam znalowy zatrzask za ok 35 zł widziałem na Gunfire i Taiwangun.

 

----

Górna część body i podstawa muszki w wersjach "Full Metal"

Niby solidna ale także na nią uważajcie, bo nie jest ze stali.

W dwóch AKSU perfidnie ta część pękła odpadając od karabinu z pokrywą (pokrywa ze stali). Co prawda AKSU to nie AKS-74 ale w obu ta czesc jest dość podobna i ze znalu.

To samo się tyczy Podstaw muszki.

Zarówno w AKS-74U i AKS-74 jest ze znalu.

W AKS-74U bardzo łatwo o "oderwanie" jej od karabinu przez montowanie do niej pasa nośnego. W AKS-74 problem będzie tylko w czasie "uderzenia o coś".

Po prostu uważajcie na tą część.

Link to post
Share on other sites

Sory Wyborowiec ale to co piszesz jest wbrew prawom fizyki. Zasięg zalezy w glownej mierze od predkosci wylotowej kulki, dodatkowo od szczelnosci ukladu gb-komoraHU-lufa no i oczywiscie rodzaj gumki i dystansera.

 

To ze uzywa sie baterii 9.6V powoduje "tylko" wzrost szybkostrzelnosci (sprezyna jest szybciej naciagana) oraz szybsza reakcje spustu na strzal. Tlok bedzie sie dalej tak samo szybko i tak samo mocno poruszal przy wystrzale.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Kupiłem niedawno tego RK-02 i po drugim ładowaniu moim zdaniem zwaliła się bateria. Możliwe jest to ze za długo ja ładowałem i dlatego się popsuła czy fabrycznie była gówniana. Czas ładowania ok 12h: bateria-1100mAhm, ładowarka-450mAh. Może mi ktoś powiedzieć ile powinno ładować się takie baterie?

Link to post
Share on other sites

3,4h~4h czyli ładuj 4 godziny. Ja tak swoją ładowałem i zawsze było ok ;]

Stockowa batka jest bardzo gówniana, po naładowaniu mikroprocesorówką (po roku ładowania stockową "ładowarką") zrobiła zwarcie w elektryce i poszła z dymem.

Edited by filon_swaj
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...