Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Repliki broni w dłoni


Recommended Posts

Zakładam ten temat dla przyszłych pokoleń potencjalnych Airsoftowców. Jako, że posiadam sporą kolekcję broni krótkiej, chcę pokazać, jak leżą w dłoni (mojej). Każda z replik dość wiernie odzwierciedla pierwowzór. Dobór "broni" jest dość ważny.

Po pierwsze - to co lubimy.

Po drugie - na co nas stać.

Po trzecie - czy nie męczy dłoni.

Ustawienie nadgarstka podczas strzelania ma istotny wpływ na skuteczność ognia. S&W męczy mnie, Walther leży pięknie w dłoni, ale troszkę zbyt pionowo, GLOCK i niemalże ideał, no a P08 - poezja... No ale w polu się nie bardzo sprawdza.

Teraz zdjęcia.

Oto moja łapka.

p1030519.th.jpg p1030520.th.jpg

p1030510.th.jpg P08 - WE

p1030511.th.jpg Mauser M712 - CM

p1030513.th.jpg Smith&Wesson M10 - BELL

p1030514.th.jpg Sig Sauer 228 - HFC

p1030515i.th.jpg Beretta M190 SF - HFC

p1030516.th.jpg Colt 1911 A1 - BELL

p1030517.th.jpg Walther P99 - HFC

p1030518g.th.jpg HK USP Compact - STTI

p1030522.th.jpg GLOCK 17 - ARMY

Później (jeśli Xie, lub ktoś inny mnie nie wywali) zaprezentuję dostępne repliki długie.

Acha! Zdjęcia autorstwa mojego Synka, Zbyszka!

[/color]UWAGA! PALEC NA SPUŚCIE TYLKO W CELACH POKAZOWYCH! NIE ROBI SIĘ TEGO!!![/color]

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jedziemy Cię. Jedziemy. Jedziemy. Dojechaliśmy.

 

Możesz się uważać za oficjalnie zjechanego.

 

 

BTW

Fiedia, może nie kumam idei, ale przecież tylko w Twojej dłoni te repliki tak wyglądają.

W innej będą wyglądać inaczej i inaczej leżeć. Bo będzie większa, albo mniejsza, albo pokręcona artretyzmem, albo gruba, albo żylasta, a może nawet bez palca wskazującego. ;)

Link to post
Share on other sites

Ale fiedotow ma dużą łapę. Ja np. mam dużo za przeproszeniem chudszą bo w ogóle jestem chudy.

 

Tak więc u każdego może wyglądać to inaczej szczerze mówiąc.

 

Ale pomysł dobry, tylko jeszcze byś musiał fiedotow kogoś innego poprosić do "castingu" co ma małą łapę dla porównania, a w końcu to nic trudnego.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Moim zdaniem pomysł bardzo dobry, ponieważ dobrze pokazać choć kilka broni ale ma to inny też sens. Broń boczna jest bronią boczną i mniej jest użytkowana (czasem prawie wcale), a ten temat miał też zaznajomić niektórych choć optycznie oraz poznać ocenę użytkownika :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Przecież nie tylko Fiedotow musi tu wrzucać zdjęcia. Gdyby się zebrał każdy posiadacz bocznej, mielibyśmy masę zdjęć różnych pistoletów w różnych łapkach i każdy wahający się znajdzie coś dla siebie.

Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł aby pokazać jakie ma się pistolety .

 

A co do fotek to widzę teraz ze chyba najlepiej w dłoni leża Beretta i Glock nie są ani za małe ani za duże.

 

A już HK USP Compact moim zdaniem słabo leży w dłoni zbyt mały jest . Lecz poręczny.

 

Każdy z nich ma swoje zalety i minusy w tym jak wyglądają podczas ich użytkowania (w dłoni)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

można by pokusić się o usystematyzowanie trochę tego porównania, no i porównanie w paru łapkach nie tylko wielkich grabiach Fieda, wtedy każdy będzie miał okazję mniej więcej podpasować pod siebie.

 

Osobiście najpierw proponuję podać wymiary dłoni od nasady kciuka do najdłuższego palca, i do początku palców oraz szerokość dłoni śródręcza i śródręcza z kciukiem.

Potem wymiary broni jak wielkość całkowita. (tzn. wys/dł/szer) no i wielkość chwytu, obwód w miejscu obejmowania repliki kciukiem i palcem środkowym. Odległość spustu wielkość osłony spustu, (bo grube paluchy niekiedy wejść nie chcą). kąt nachylenia nadgarstka przy ręce wyprostowanej i uniesionej do celowania. Środek ciężkości.

 

Tylko komu to będzie się chciało robić, biorąc pod uwagę, że pewnie i tak z zielonych nikt nie spojrzy do tego tematu tylko jacyś armafile jak my.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...