Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Prolem z kolimatorem


Recommended Posts

Witam,

 

na wstępie informuję, że użyłem wyszukiwarki lecz po godzinie bezowocnego przeglądania wyników po prostu zwątpiłem w istnienie podobnego tematu.

 

Sprawa wygląda tak:

 

Postanowiłem sprawić sobie jakiś tani kolimator i zakupiłem ten:

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,1149

 

zamontowałem go do szyny znajdującej się na górnej części front gripu ( http://www.taiwangun.com/shop,show,717 ) mojego AK 74 od cymy. Podczas testu wylazł pewien problem o którym mowa. Plamka bez problemu reguluje się w poziomie lecz jej poprawne pionowe ustawienie wydaje się być nie możliwe. Objaw jest następujący - na odległości 35 - 40 m wskazanie plamki jest 40 - 50 cm (!) wyższe niż wynik trafienia. Mówiąc inaczej - celując w cel znajdujący się w odległości 40m trafiam pół metra pod nim. Dodać muszę, że śrubę odpowiadającą za pionowe ustawienie plamki dokręciłem już na maxa. Szyna, na której zamontowany jest koli znajduje się dokładnie równolegle do lufy więc... nie wiem gdzie leży źródło problemu. Może ktoś będzie tak miły i wesprze mnie radą?

Edited by callidionis
Link to post
Share on other sites

Śrube DOKRĘCIŁEŚ na maxa? Wydaje mi się, ze powinieneś ją ODkręcić :) Jeżeli próbowałeś na wszystkie stroni i nic, to chyba zostaje Ci tylko reklamacja, bo może być tak, ze oś układu optycznego nie jest równoległa do osi repliki... Taka wada pojawiła się w pewnej partii chińskich replik ACOGa.

Link to post
Share on other sites

A może spróbuj ustawić kolimator na odległości powiedzmy 20 metrów?

 

Nie wiem jaką masz moc, ale zakładam, że to stock. Nie możesz oczekiwać ani prostego lotu kulki, ani tego, że kolimator będzie się dał ustawić aż tak nisko.

 

Może porostu musisz brać poprawkę przy takiej odległości na opadanie kulki.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady, wezmę je pod uwagę - z odsyłaniem włącznie. Co do dystansu 20m - na tej odległości trafiam ~20 cm poniżej celu. Standardowa odległość kontaktu z przeciwnikiem - w moim przypadku - to 35m +/- 5m. Moja cyma to stock (nie licząc gumy HU) - 370fps, zasięg max 55m. Myślę, że mam dwa wyjścia:

 

a) Przyzwyczaić się i celować 20 - 40 cm wyżej. (rozwiązanie raczej bez sensu)

 

b) Odesłać z proźbą wymiany.

 

ewentualnie

 

c) Poczekać, może ktoś wie z której strony "puknąć młotkiem" aby zadziałało.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...