Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PSO-1 pod AK-74


Recommended Posts

Witam, przeglądając ofertę "taiwanów" natrafiłem na replikę lunety PSO-1. W opisie pisze ż enie pasuje na szynę od 74. Tak więc aby mieć PSO-1 na AK-74N muszę mieć szynę od SWD czy da radę wpakować lunetę na szynę od AK-74N ?

 

PS. Sorry jak już było na forum, ale pilne :-P

Link to post
Share on other sites

Bzdura, oba montaże są zamienne.

Chodzi o ogólna wysokość montażu.

 

PSO-1 ma taką wredną małą śrubę pod spodem korpusu która wadzi o pokrywę komory zamkowej.

To, że są inne wzory szyn to inna sprawa.

 

Szyny starego typu pozwalają na "jedyne słuszne" umiejscowienie kolimatora/lunety. Nowe szyny pozwalają przesunąć go o kilka cm w jedną lub w drugą stronę.

 

Zaciski są regulowane tak w AK jak i w SWD.

 

Przykładem może być kolimator PK-A który ma zacisk w stylu SWD a można go zamontować na szynie od Boyi.

Wszystko w tym rozbija się o wysokość montażu i kształt lunety/ kolimatorów.

 

Mam w tym doświadczenie. Miałem PK-A, Kobrę, PK-23 Kvant i trzymałem/montowałem u siebie PSO-1. Miałem także szyny montażowe więc naprawdę wiem o czym mówię.

Jeśli ktoś ma jakieś obiekcje proszę pytać.

Link to post
Share on other sites
PSO-1 ma taką wredną małą śrubę pod spodem korpusu która wadzi o pokrywę komory zamkowej.

 

PSO-1 nie podejdzie do RK-02 ze względów jak wyżej wypisałem.

 

Można co prawda zmienić położenie szyny na Body ale:

 

a) bedzie to średnio wyglądać i na pewno "nieprawdziwie"

b) trzeba powiercić w body

 

Żeby zamontować PSO-1 na twoim AK bez jego modyfikacji potrzebny ci jest zacisk podnoszący. Taki np. jak podał dudzio.

Link to post
Share on other sites

Ja pisałem o filmie youtube ( odnośnie modyfikowanej lunety)

 

Po drugie na fotce widać element który przeszkadza w montażu - mosiężny stożek na spodzie korpusu lunety.

 

Na ostatni zdjęciu znajduje się luneta POSP.

 

Z tego co słyszałem, istnieją lunety POSP które nie zachodzą nad komorę zamkową( nie mają tego kolana ) - ale nie udało mi się zweryfikować tej informacji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
Guest Jedi Knight

A gdzie kochani, można to obecnie kupić? Orginalne PSO-1, chcę to do swego AK 74 (CM.040C). Na allegro cisza. Ktoś wspomniał że można to z US sprowadzić za tanie pieniądze, ale gdzie link do tej strony?

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...