Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5A5 i problemy z rozkładaniem.


Recommended Posts

Witam.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie mogłem znaleźć na forum odpowiedzi na dręczące mnie pytania i przyznaje się do całkowitej niewiedzy w tym temacie. Moje zapytania kieruje głównie do posiadaczy MP5A5 (względnie innych MP5 z teleskopową kolbą) Tokio Marui, którzy rozkładali już swoją broń i mogą mi bardzo obrazowo opisać wszystko krok po kroku. Po pierwsze ... doszedłem do momentu, w którym moja mp5 składa się z GearBox'a, dwóch głównych elementów body i teleskopowej kolby, która to wszystko "sklepia". Mam, więc pytanie w jaki sposób ściągnąć tą kolbę ? Prosze też o wszelkie instrukcje i porady, którymi powinienem się kierować jeżeli chce przesmarować moją broń i jej GB, w taki sposób by nie miała problemów z pobieraniem kulek, które u niej ostatnio występują. Z góry dziękuje za wyrozumiałość i odpowiedzi ;)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

musisz odkrecic srubke i wyjac lock pin'a z plastikowej obejmy z tylu body - na tym zdjeciu widac pina, srobka jest po drugiej stronie... poczym sciagasz to plastikowe zakonczenie razem z kolba... czasem bardzo ciezko idzie... uwazaj bo pod prawa szyna kolby jest zapadka ze sprezynka, uwazaj zeby nie wyskoczyla i przy rozkladaniu zwroc uwage jak byla skierowana zebys poprawnie zlozyl

 

a przy okazji - MP5 nie ma kolby teleskopowej tylko suwana na szynach... teleskopowa ma np. M4

Link to post
Share on other sites

Pagorek, jak mniemam jestes poczatujacym uzytkownikiem AEGa i w takim przypadku SUGERUJE abys NIE OTWIERAL samodzielnie GEARBOXA! Tym bardziej, ze za pobieranie kulek odpowiada taka "czarna rurka" wystajaca z przedniej czesci gearboxa, ktorej prace latwo sprawdzic po rozlaczeniu czesci z raczka (i gearboxem) od metalowego body. Nalezy podlaczyc tylko akumulator do zlaczki.

 

Z doswiadczenia moge tylko dodac, ze wiekszosc problemow z podawaniem kulek dotyczylo raczej magazynkow niz samego guna.

Link to post
Share on other sites

Pikace to po ilu kulkach wystrzelonych mozna otworzyc GB? Kiedy jest sie "doswiadczonym uzytkownikiem AEGa"? ;) Przyznaje sam swojego nie rozbieralem ... i mam nadzieje ze nie bede musial :D ALe jezeli zajdzie potrzeba gdzie jest przeszkoda? Ze trzeba dzialac powoli i podejsc do problemu uzbrojonym w wiedze teoretyczna? Fakt, lepiej by bylo by ktos najpierw wszystko zademonstrowal ... Nie wiem czelu ale caly czas gnebi mnie takie pytanie: czy nie demonizuje sie za bardzo kwestii rozbierania GB?

Link to post
Share on other sites

Witam.

Kolego Pikace... rozumiem, że twoje rady miały mieć formę dobrych przestróg, jednak po czym wnosisz, że gearbox rozkładam sam i na dodatek, że jestem początkującym użytkownikiem AEG'a ? Po pierwsze AEG'a mam od ponad pół roku, nie rozbierałem go wcześniej coprawda, towarzyszyłem tylko przy rozbieraniu innej broni, z GB włącznie. Po drugie nie robie tego sam tylko właśnie z kumplem, który rozbierał swoje G36c i nie mieliśmy poprostu obaj pojęcia jak zdjąć tą kolbę, ponieważ jego jest składana na bok i ściąga się ją bardzo łatwo. I ostatnia sprawa ... posiadam trzy magazynki, jednego Hi Capa z CA, i dwa Low Capy (TM i CA) i wszystkie zachowują się podobnie przy mojej broni.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak juz napisalem problem z pobieraniem kulek raczej nie ma swojej genezy w gearboxie, a jesli faktycznie cos jest nie tak z tappet plate, to mozna to wstepnie stwierdzic bez rozbieranie gearboxa!

 

Rozebranie (i zlozenie) gearboxa to naprawda banalna sprawa, ale NIE ZA PIERWSZYM razem! Na tym forum opisywano juz wiele usterek spowodowanych niewlasciwym podejsciem do tematu... Czesci do AEGow sa realatywnie drogie, tak wiec jesli nie ma bezposredniej koniecznosci, to nie warto ryzykowac. O aspektach zwiazanych z ewentualna utrata gwarancji nie bede juz wspominal, bo bylo juz to pare razy walkowane.

 

Zreszta Wukasz, jak kiedys sam rozbierzesz swego geara do ostatniej srubki, zlozysz go, to pogodamy. Nawet jak bedzie dzialal, to i tak zawsze bedziesz sie po tym zastanawial, czy aby na pewno wszystko jest na swoim miejscu i zaraz przykladowo nie padnie, bo...

 

For Pagorek. Nie mialem zamiaru podwazac twojego przygotowania czy wiedzy, ale wybacz, zadane przez ciebie pytania swiadczyly raczej o niklej wiedzy na temat rozbiorki twojej broni, a to, ze nie zapoznales sie instrukcja serwisowa, gdzie krok po kroku jest wszystko dokladnie wyjasnione (i to w formie obrazkowej, heh), raczej nie rokuje dobrze procesowi rozbiorki guna... Ale obym sie mylil! ;-)

Link to post
Share on other sites

Zreszta Wukasz, jak kiedys sam rozbierzesz swego geara do ostatniej srubki, zlozysz go, to pogodamy. Nawet jak bedzie dzialal, to i tak zawsze bedziesz sie po tym zastanawial, czy aby na pewno wszystko jest na swoim miejscu i zaraz przykladowo nie padnie, bo...

Ale z ja sie w pelni z toba zgadzam!! Jasne ze bede sia obawial czy wszystko jest ok. To chyba normalne u kazdego maniaka nie bedacego "specem" od serwisu. Po prostu to ten "pierwszy raz" ;)

 

BTW. Wypraszam sobie sformulowanie

Nawet jak bedzie dzialal
. Bedzie dzialal :D Mam nadzieje jednak, ze moj egzemplarz XMa bedzie rownie solidny jak setki innych i, ze nigdy nie bede musial w nim grzebac :D
Link to post
Share on other sites
Jak juz napisalem problem z pobieraniem kulek raczej nie ma swojej genezy w gearboxie, a jesli faktycznie cos jest nie tak z tappet plate, to mozna to wstepnie stwierdzic bez rozbieranie gearboxa!

Ja słyszałem odmienne opinie. Jak, w takim razie, należy to sprawdzić bez rozbiórki Gearbox'a (naszczęście go jeszcze nie ruszyłem :)) ? Czy w takim razie moge "wpsiknąć" troche silikonu do GB nie rozkładając go, a jeżeli tak to którymi dziurami najlepiej tego dokonać ? Dodam jeszcze, że do niewiedzy w temacie przyznałem się na początku, a tak w ogóle to w każdej dziedzinie życia, musi być "ten pierwszy raz", bo od studiowania forum i wałkowania instrukcji nie naucze się zapobiegania usterką w moim AEGu. Jeżeli natomiast masz (lub macie oczywiście), jakąś ciekawą koncepcje, która okaże się skuteczna w tej sytuacji, to chętnie posłucham, bo wolalałbym GearBox'a zostawić w spokoju. Jak wspomniałem, sprawdzałem to na różnych magazynkach i problem się powtarza. Pozdrawiam i dziękuje za wszelkie wskazówki.

Link to post
Share on other sites

Za odpowiednia regulacje pobierania kulek odpowiada glownie taki popychacz zwany tappet plate. Napedza on taka rurke przez ktora jest wydmuchiwane powietrze z cylindra do lufy. Prace tej rurki (przod-tyl) latwo mozna zobaczyc nawet przez tulejke, ktora przechodza kulki z maga - wystarczy odwrocic guna gniazdem magiem do gory i oddac pusta seryjke. Jesli ta rurka plynnie chodzi, nie zacina sie itp, to tappet plate jest (raczej) OK.

 

Najlatwiej to sprawdzic w ICSach (jak to opisalem wyzej), bo z body mozna wyjac jako jedna czesc gearbox wraz z rekojescia i silnikiem, co bardzo ulatwia takie testy. Ty masz TM i tam to nie jest takie latwe...

 

Jesli tappet plate jest OK, to przyjrzyj sie zatrzaskowi magazynka i sprawdz czy reczne docisniecie maga nie reperuje przypadkiem problemu.

 

Jesli to nie pomoze to juz nie wiem, przyznaje sie bez bicia. :D

 

A smarowanie gearboxa bez rozbierania najlepiej zrobic wpsikujac aerozolowy silikon przez otwor silnikowy. Opisywalem to juz pare razy dokladnie na forum, jak chcesz to poszukaj.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

on ma SD, a nie A ;) . drobna różnica w nazwie- przy rozbieraniu wygląda na kosmiczna,ale suma sumarum równie proste ;) ...

 

 

od tyłu rozbierasz tak samo jak A: 1pin, przy składanej kolbie uważać na zapadkę blokującą.

 

z przodu- zsuwasz chwyt, i wykręcasz pierwszą największą srubkę od strony body. zsuwasz lufę. uwaga na kable ;).

 

 

reszta tak samo jak w A(wyjąć silnik,grip sciągnąć, 3śrubki trzymają body, zdjąć przełącznik ognia).

 

ps nieźle odświezony temat :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...