Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lowe Alpine : Saracen vs. Stingray


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

Stanąłem przed trudnym wyborem i mam dylemat natury moralnej :-o WaHam się pomiędzy plecakami produkcji Lowe Alpine, model Saracen a Stingray. Tu pojawia się kilka moich pytań: który z nich jest wygodniejszy (APS 3, APS5 - nigdzie o tym nie piszą na stronie :roll: ), jak tam rozwiązanie wnętrza plecaka, czy pomysłowe rozwiązania (jak choćby obustronny suwak w kieszeni na klapie) występują tu i tu.

50+20 L to spora pojemność, jak dla mnie podejrzewam wystarczająca, 90+40 L to już za dużo szczęścia tylko czy (bo tak sobie pomyślałem) powiedzmy Stingray to nie jest 'uboższy' brat Saracen'a? Szczerze mówiąc bardziej kłaniam się w stronę Stingray'a, ale wolę spytać doświadczonych użytkowników obeznanych z wyrobami Lowe Alpine.

 

Linki do strony producenta:

 

STINGRAY

 

SARACEN

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Saracena używałem chwilę - kumple używają. Dobry plecak, choć system nośny mógłby być wygodniejszy (szersze i bardziej miękkie szelki), bo przy 30 kilowych obciążeniach juz daje się we znaki.

 

Ale generalnie zgadzam się z Superem - to są plecaki należące do różnych klas pojemności i ciężko je zestawiać. Jeśli potrzebujesz plecaka wyprawowego to raczej Saracen.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Rozumiem, że liderem (komfort, wytrzymałość, wygoda) jeśli chodzi o plecaki jest LA: Saracen.

 

Trafiłem ostatnio na plecaki Tasmanian Tiger'a:

Range Pack

Sniperski Range Pack

oraz

Raid Pack

 

Całkiem słuszna pojemność, z wyglądu O.K., patenty też w standardzie (kieszeń w klapie na zamek błyskawiczny, ruchoma klapa żeby coś pod nią wsunąć, możliwość wsunięcia czegoś pod boczne kieszenie), ale jak jest z wytrzymałością materiałów, wygodą noszenia, ergonomią, designem tak naprawdę? Mógłby się ktoś wypowiedzieć?

 

AceSpades!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...