Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A4 BI-5581M BOYI/DBOYS


Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problem w tym, że tyle (mało) przyszło...

Widziałem replikę, wykonana nie najgorzej, mam porównanie do G&P i niestety grawerka na body jest dziwnie zrobiona (laserowo i jest lekko biała).

W porównaniu do tłoczonych G&P wygląda gorzej...

Aczkolwiek sama faktura jest ok, odcień body szarawy, imitujący anodyzowanie jest bardzo fajny.

Link to post
Share on other sites

Najbardziej interesuje mnie praca GB, czy świszczy-piszczy, czy może bojki poszły już w stronę poprawienia kultury GB. Zewnętrznie podoba mi się bardzo. :) Edit: Ebaybanned podaje, że batka w stocku to 9,6, natomiast Gunfire, że 8,4.

Edited by johny89
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Prośba do 0la, bo zbrojownia ma już na stanie te emki. Co możesz powiedzieć o bebechach? Co tam opłaca się wstawić, ew. wymienić, żeby miało to ręce i nogi, tak do 430-450. :) Jak silnik na tle innych chińskich, szczelność zestawu cylindra i komory HU. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
This is the best DBOY M16. Clone of VFC bolt lock system. Pull the charge handle, the bolt will be locked. Press Bolt release to hide the hop-up.

It comes with engraved FN marking metal body (not laser), very nice finishing like real steel, PEQ battery box, grip, Light FF rail, 7mm smooth gear box with one piece barrel.

http://www.crw-airsoft.com/m16a4-by-dboy-b...body-1390-p.asp

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

No to się pochwalę.

M16A4 zamówiłem na gunfire.pl, bo było tam najtaniej. Nawet nie patrzyłem na znikomą gwarancję w tym sklepie, bo i tak za moment będę rozbierał emkę i ją tuningował.

Wygląd zewnętrzny:

Lufa ma ładne oznaczenia takie jakie powinny być. Siedzi sztywno i pewnie. Tłumik ognia tylko nakręcany, brak imbusa kontrującego.

Szyny także są oznaczone, ale tylko patentem. Brak na nich oznaczeń KAC, a szkoda wielka. Olbrzymi plus. Mam porównanie z M16A4 M5 od G&P i uwaga siedzą pewniej niż tamte.

Body kolorem odstaje od reszty karabinka, trzeba malować, żeby wszystko było zgodne. Grawerka na body bardzo ładna. Delikatny minus za małą szparkę między górą i dołem komory zamkowej. Na pochwałę zasługuje patencik skopiowany z VFC i STAR'a, z działającym bolt catchem. Jednak wymaga przesmarowania, gdyż na 20 przeładowań tylko 5 może załapały, ale jak już trzyma to zdecydowanie ułatwia regulację HU. :P Magazynek standardowy siedzi pewnie w body. Reale PJ już trochę mniej, trzeba będzie delikatnie obkleić. Podają dobrze.

Kolba i rączka tworzywo, ale ładne. Obie te rzeczy wymagały przykręcenia u mnie, gdyż delikatnie miały luzy.

Chwyt transportowy ciężki, masywny, o wiele cięższy od G&P, delikatnie gorzej wykonany od tamtego. Chodzi tutaj o pokrętła nastawy przeziernika i oznaczenia na nich.

Praca GB, ładna, taka nie chińska. Nic nie piszczy i świszczy. Układ osiąga prędkość kulki 0.2 wg. sprzedawcy 360fps. Zasięg jest znośny, lecz na obecny polu airsoftowym 360 to już trochę mało. Silnik średniej mocy, nie to co JG III gen, ale podobny do tego stosowanego w G36 od JG. Łożyska plastikowe. Gumka kręci całkiem nieźle. Celność zadowalająca, choć precka byłaby tutaj idealnym rozwiązaniem. Po wyregulowania Aimpointa kulki idą całkiem nieźle w punkt. Niedługo M16 będzie miało wstawianą prowadnicę łożyskowaną, ślizgi CA oraz M120 Systemy. Baterię zmieniłem od razu na 9,6V 2300mAh Firefoxa. Reakcja na spust jest bez przesady celująca. Zasięgu nie mierzyłem.

Karabinek waży 3200g

Dodatki:

Puszka, tylko do wyglądu, plastik marnej jakości, naklejki w komplecie. Inaczej otwierana niż stara puszka AN/PEQ2 Boyi. Tylko na wcisk mocowana tylna klapka. Fajnie, że są naklejki. :)

Rączka jak rączka. Dobry kawałek plastiku, trzyma się dobrze.

Bateria na razie nie mogę o niej nic powiedzieć, gdyż nawet nie ładowałem.

Pas mocy, dobry pas 3punktowy.

O reszcie rzeczy typu ładowarka, wycior, który nie wystarczy na wyczyszczenie całej lufy nie mówię. :P

Zdjęcia wstawię w tym temacie później. W razie jakichkolwiek pytań walcie na PW, lub tutaj. :)

Edited by Johann
Link to post
Share on other sites

Na razie replika w boju nie była, tylko strzelanie do celu. Czekam teraz na łożyska i składam do kupy. Dzisiaj zobaczę jak będzie chodził GB z silnikiem JG III gen. Zdjęcia:

dsc00544v.th.jpg

dsc00562d.th.jpg

dsc00543m.th.jpg

Sorry za jakość zdjęć, ale robiłem je telefonem. :)

Link to post
Share on other sites

u mnie jest za 699zł :P

repliczka jest świetnie wykonana, body jest fajne, bolt nie zacinałsie ( kolega kupił u mnie i troszke sie nia bawiłem) kable jak to chińskie troche gówniane wiec wymienione zostały. bateria 8,4v moze byc po formacie na ładowarce mikroprocesorowej. piny troche wkurzaja że nie są ze śrubami. tworzywa łądnie wykonane dobrej jakości. oznaczenia są staranie wykonane nie są krzywe czy cos takiego, na lufie jest napis 5,56 :P i jest git :) atrapa lasera jak to kolega ujął : " dobre miejsce na baton" trochę upierdliwe jest przykręcanie tego ustrojstwa i materiał puszki raczej średniawy. ale ogólnie replika za niecałe 700zł to spoko sztuka :) wymaga lekkiego nakłądu finansowego ( z reszta jak kazdy chinol) ale wydając extra ok 150zł mamy wspaniałą repliczkę)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...