Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A4 BI-5581M BOYI/DBOYS


Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Niedługo będę wstawiał M130 do emki oraz tłok z metalowymi zębami i głowicę tłoka. Co byście dorzucili do tego setu, dodam, ze wcześniej wymienione silnik, gumka, prowadnica i łożyska. Zdaje mi się, że do wymiany powinna iść także dysza, ale za chiny nie wiem na jaką. Przemek, mógłbyś podać długość dyszy, którą przycinałeś?

Ta dysza się nada? :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam takie szybkie pytanko, tematu nowego nie ma sensu zakładać więc podepnę się pod /mniejwięcej/ odpowiadający:

Jaka jest najlepsza chińska replika M4 (nie M16) obecnie na rynku? Może być bez szyn RAS, ale body musi być metalowe! Chcę kupić bazę do dalszej rozbudowy ale troche nie na czasie jestem i widzę że sporo się pozmieniało. Kiedyś fullmetal BOYI M4RAS było niezłą zabawką ale teraz jest masa nowszych giwer.

Zależy mi na krótkiej M'ce do rozbudowy (w bebechach jakoś szczególnie grzebać nie zamierzam). Chcę kupić troche szpeju Knight's Arm. coby urealnić wygląd i na tym mi najbardziej zależy, toteż replika nie musi być über-dokładną, wierną kopią (byle body było dobre!).

Co polecicie? BOYI? JG? Coś innego? Konkretnie jaki model? Dlaczego ten?

Dzięki! Pzdr

Link to post
Share on other sites

dysza jak mierzyłem ma 21,2mm. dzis w giwerce kolegi bede montował: łożyska slizgi metalowe, prowadnicę łożyskowana DF, m120 guardera, silikonowa gumę guardera oraz tłok JBU policarbonowy z metalowymi zebami. ciekawe jak wydzie wszystko i jak szkielet to zniesie i zebatki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam kilka pytań odnośnie tego D/boya...

1.Podejdzie sprężyna m130 do tych zębatek (karabin od Krakmana...)?

2.Jak to w końcu jest z karabinami tej firmy? Bo oni podobno wzorowali się na G&P (chodzi tu o wymiary np. cylindrów) ,że są np. jakiś tam milimetr dłuższy/krótszy czy coś...

3. Nie doczytałem w tym temacie w końcu jak jest z dyszą? Niby wszystkie części kompatybilne ale był problem z dyszą? To można wstawić dyszę od m16 i będzie śmigać czy jak na chinola przystało znowu trzeba coś dłubać/przycinać/piłować/itd.?

4. Czy ktoś zauważył jakieś nierówności np. z chwytem pistoletowym? -W którymś karabinie był problem z źle odlanymi chwytami pistoletowymi co sprawiało ,że zębatka silnika wchodziła pod kątem do zębatek (w sensie pionowym)...

5. Czy wymieniał ktoś szkielet gb? Bo kiedyś w Gunfire mówili mi odnośnie któregoś karabinu (i ogółem całej fimy d/boy) ,że jest kłopot z dopasowaniem innych szkieletów gb.

6. Czy w stocku prócz krakmana z innych sklepów (gunfire/zbrojownia) są tam łożyska ślizgowe z plastyku? :-F

 

To chyba na razie tyle pytań jakie miałem...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam taki dziwny problem, otóż zamontowałem M130 systemy, tłok z metalowymi kłami z łożyskowaną głowicą, głowicę cylindra. Wcześniej siedziała łożyskowana prowadnica i łożyska. Po złożeniu do kupy silnik (JG IIIgen, kable modelarskie 1,5) nie ma siły naciagnąć tłoka. Został w tylnej pozycji. Bateria FFox 9,6V 2300mAh i 9,6V 1600mAh Sanyo RC nie dają rady. Elektrownia niczego sobie, a głupiego M130 nie chce ruszyć. Czego to może być wina?

Edited by Johann
Link to post
Share on other sites

mam nadzieję, że sprawdzileś zębatki 2 razy. W sensie podkładki na nich. Jeżeli z tym w porządku, to coś jest nie tak z silnikiem.

 

EDIT: Po przeczytaniu tego wątku mam pewność, że ta eMka jest fajna, tylko jak zwykle GB to jakiś epic fail. ja już boyi nie kupię, właśnie przez ich gb straciłem scara. Poszedł cały przód na komorę. Ta jest uszkodzona, nie da się regulować hu. Tzw. ślimaczek wypada. No trudno, jeszcze podejmuję decyzję, ale raczej padnie na famasa CG. Ludzie na pewno będą chcieli wiedzieć co jest w środku. V1 będzie dla mnie wyzwaniem.

Edited by decigner12
Link to post
Share on other sites

johann: zluzuj tłok i powinno pójść :) Złożyłem koledze tą replikę na: m120 guardera, silikon guarder przezroczysty, preca DF 6,02 509mm, bore up guarder, łożyska ślizgi metal 7mm, prowadnice Df łożyskowana z mosiądzu, kable silikon i wtyki deans. ( silnik stock) Replika strzela nawet na stockowej batce (choć brakuje jej rofa). Li-po załatwiło sprawę :P ale 9,6 ni-cd 2400mAh też załatwiło sprawę i strzela git :) zasieg bardzo dobry, komora doszczelniona, kolega ma uśmiech od ucha do ucha gdy z niej strzela :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...