Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A4 BI-5581M BOYI/DBOYS


Recommended Posts

Na pewno ma 360. Krakman już po raz kolejny wprowadzając nową replikę do sklepu kopiuje opis. Zasięg w moim M16A4 był jak najbardziej odpowiadający 360 fps'om. Na tych częściach nie jest możliwe osiągnięcie 450fps. Dlaczego? Ano dlatego:

http://img213.imageshack.us/img213/7826/03072009460.jpg

Chrzanu dzisiaj rozbebeeszył moją eMkę i tak:

Sprężyna u góry to m120 Systemy o niejednakowych zwojach, ta niżej to stockowa- bardzo twarda i krótka, od razu do wymiany.

Prowadnica: straszna kicha. Podstawa metalowa, ale paluch plastikowy. Raczej jej nie ufam, ale o dziwo dwie podkładki, spełniają częściowo swoje zadanie umożliwiając obrót sprężyny wokół własnej osi przy oddawaniu strzału.

Zębatki w normie, powinny sporo wytrzymać, typowe XYT.

Sprężynka antireversala jest dosyć słaba, ale spełnia zadanie i ułatwia montaż.

Tłok jest z białego tworzywa, chyba z tego samego co popychacz, czyli bardziej elastyczne, niż kruche.

Nie wiem jak z wytrzymałością dyszy, która jest z jakiegoś częściowo przeźroczystego tworzywa, które wydaje się dosyć kruche.

Ślizgi raczej niskiej jakości. Jeden ze ślizgów miał już ułamany kawałek kołnierzyka. Podkładkowanie fabryczne było. Tyle można o nim powiedzieć, bo było chyba robione na chybił-trafił.

Szkielet wygląda na dosyć solidnie i powinien wytrzymać m130, może nawet więcej.

Zespół tłok-cylinder-głowica tworzy strzykawkę bardzo ładnie. Głowica tłoka kierunkowa.

Kable dosyć sztywne, raczej do wymiany.

Silnik bardzo słaby w porównaniu z magicznym JG 3gen. Przy batce Firefox 9,6 2300mAh rof raczej nieciekawy.

Po wymianie sprężyny zasięg i skupienie ładnie wzrosło, ciężko powiedzieć na oko, ale moim zdaniem jakieś 5-10 metrów.

Do tego wymienić gumkę HU i dystanser, a wzrośnie powtarzalność.

Edited by Johann
Link to post
Share on other sites
  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Johann planujesz go tuningować czy nie? Jeżeli nie to cię nie pocieszę. Elementy w GB są takie same jak w SCARZE od Boya. Do wywalenia masz na pewno:

1. Tłok (posiadam go jest świetny http://www.taiwangun.com/shop,show,476)

2. Prowadnica (ta wystarczy http://www.taiwangun.com/shop,show,80)

3. Łożyska (te są ok http://www.taiwangun.com/shop,show,957)

4. Głowicę cylindra i tłoka.

Ten GB różni się tylko dyszą, cylindrem, płytką selektora i okablowaniem. Przy stockowej sprężynie na tych elementach napewno będzie niezawodny. Mój przemielił już 6k kulek i nic cisza, a zębatki chodzą gładziutko.

Link to post
Share on other sites

stockowe części niestety są kiepskie.

 

Ta ? Poczytaj temat choćby o ich SPR . M130 to norma dla stoków a są ludzie śmigający na stokowym szkielecie , tłoku i zębatkach na M140 i 12V RC .

 

Pozatym chyba nikt nie pomyślał że krakmani mogą je lekko podkręcać u siebie tak jak robią z serią RK-xx tej samej firmy , choć wymieniają prowadnicę na łożyskowaną , sprężynę , głowicę tłoka , łożyska , prowadnicę sprężyny to nadal sprzedają pod marką boyja .

Link to post
Share on other sites

Witam,

Jak tam się sprawują wasze M16? Tak powoli się nad nią zastanawiam. Chcę ją kupić w taiwangunie, tam widze że wymieniają jakieś części. Ktoś już kupował z taiwana?

 

Jakie części GB trzeba by na starcie wymienić? Widziałem tutaj że łożyska, prowadnica sprężyny, tłok pewnie tez by się przydało zmienić tak żeby bezpiecznie używać auto? Chciałbym uzyskać takie stabilne 450 fpsów i zasilać to z batki lipo 7,4v

Link to post
Share on other sites

M120+bore up, bądź M130 i uszczelnienie. Do tego wstawiłbym preckę, oraz silnik i kable zmienił. Ten z Boyi potworem nie jest i M120+9,6V 2,3Ah już jest dla niego wyzwaniem. Tłok bym zostawił dopóki nie siądzie. Mi w G36k JG na M130 dłużej trzymał tłok stokowy niż wzmocniony systemy. :)

Co do mojego karabinku. Czekam na silnik od JG III gen. Pozostanie do wymiany guma HU, bo stokowa jest beznadziejna na M120 i w ogóle nie podkręca. Do tego kable, a potem precka i lunetka ACOG na grzbiet. W końcu muszę psiknąć body na czarno, bo strasznie to rzuca się w oczy, gdyż FNMI nie robił takich szarych jak Colt. :)

Link to post
Share on other sites

Silnik w GB V.2 wymienia się dziecinnie prosto. Odkręcasz dwie śrubki u spodu chwytu pistoletowego. Zdejmujesz klapkę, odłączasz przewody, wyciągasz silnik. Następnie układasz przewody, wkładasz silnik, podłączasz i przykręcasz wszystko dwiema śrubkami. Następnie płaskim śrubokrętem regulujesz docisk silnika na ucho.

Co do BU to wziąłbym Systemę, jednak dopiero jakby coś sypnęło. Poza tym jak chcesz brać karabin z Taiwanguna to zapytaj się czy ma oznaczenia FN. Bo ani na fotkach, ani w opisie nie jest to wyszczególnione.

Link to post
Share on other sites

No, rzeczywiście na zdjęciach z taiwana korpus jest czyściutki. W poniedziałek będę do nich dzwonić to im trochę głowę potruję. A co do silnika to ten PJ co dałem pociągnie to M120 lub M130 bo na te silniki systemy nie stać mnie. Ta regulacja docisku silnika na ucho jest jakaś trudna? jest jakiś sposób żeby wiedzieć "tak już wystarczy, teraz jest dobrze?"

Edited by Darg
Link to post
Share on other sites

No to moje problemy po części rozwiane, skoro ten silnik dobry to wtedy bym go kupil na taiwanie i by go zamontowali od razu. Tylko jeszcze w poniedziałek do nich dryndnę i wypytam o te oznaczenia. dzięki za pomoc Johann

Edited by Darg
Link to post
Share on other sites

Sorry za double posta, dzisiaj mailowałem z taiwangunem, piszą że oznaczenia na body są. Pisali też że boreup Classic Army nie wejdzie do tej repliki bo będą występowały problemy z dyszą i wstawiania borka CA nie zalecają. Może dlatego że nie mają odpowiedniej dyszy na stanie, bo widziałem że nie mieli dedykowanego do M16 zestawu.

Edited by Darg
Link to post
Share on other sites

Zapytaj się w taiwanie niech ci przymierzą, bo mimo w moim boyi'u(choć z opisu na stronie krakmanów pisze, że pasują) trzeba było magi nieźle opiłować żeby weszły do gniazda a o wypadaniu nawet nie ma co marzyć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...