Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG/1 co o nim wiecie?


Recommended Posts

Mam zamiar w niedalekiej (mam nadzieje przyszlosci) kupic sobie na 80% wlasnie g3sg/1. Co o nim wiecie?. Konkretnie interesuje mnie: czy ten gun sie nie "sypie", czy jest trwaly i czy oplaca sie go upgreadowac?

Czy ma rzeczewisci wieksze osiagi dzieki dlugiej lufie? Czy jest w miare (jak na karabin o dlugosci 104cm) wygodny w uzywaniu?

p.s.

Do moderatorow" wiem ze jest juz topic o G3 Sg/1, ale po pierwsze jest w nim malo informacji i po drugie jest on zamkniety.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

SG1 wykonany jest solidnie. Nie "sypie" sie jak to ladnie okresliles. Co do osiagow to ma on podobne do innych aeg`ow. Dluzsza lufa nie ma tu wiekszego znaczenia co do zwiekszenia zasiegu bo silnik i GB posiada standartowy TM.

Co do dlugosci to dokladnie ma 104,5 cm, co czyni go troche niewygodnym dla nizszych osob ale da sie do niego przyzwyczaic :)

Co do upgread`ow to mozna z nim zrobic naprawde duzo..... od zwiekszenia mocy do calkowitej zmiany wygladu ;)

Jest do niego strasznie duzo "klockow" na rynku (tylko szkoda ze nie na polskim :( )

Tak ogolnie jest to naprawde udany karabin TM.

 

PS. Szczegolnie ze jego cena spadla z 1700 do 1470 zeta :twisted:

Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o grzebanie w GB to niestety jest to nieuniknione :wink: szczegolnie jezeli chcesz poprawic osiagi.....

Upgrade mocy to jest jedna z tych nielicznych rzeczy jaka da ci naprawde duza frajde jezeli masz zamiar kupic tego typu karabin. Ja proponuje:

 

http://www.wargameclub.com/pcart/shopper.p...bc782be5acc6a5d

 

Pamietaj jedynie o tym ze taki upgrade to wielka odpowiedzialnosc :!: i jezeli to twoj pierwszy karabin to moze sobie go odpusc i postrzelaj sie jakis czas tym stock`owym...

 

No i przy takiej mocy to powienienes wymienic hop-up i kupic wzmocniony GB i lepszy silnik bo EG700 nie da sobie z ta sprezyna rady.......... do tego jeszcze przydalaby sie jakas lufa precyzyjna i masz pelen wypas :twisted:

 

Ale to wszystko jest spoko jezeli masz do wydania lekka reka jakies 4 tys, moze wiecej ...... :cry:

Link to post
Share on other sites

Zapomniałeś o baterii... polecam 12V 1200mAh... wymiarami zbliżona do stockowej.

No i oczywiście montaż + "Zielfernrohr" jak to się nazywa w orginale :)

A skoro g3 jest dość długi i zrobiony z ABSu przydałoby się usztywnić całą konstrukcję za pomocą metal body...

 

Podsumowując: G3sg1 to świetny karabin jeśli masz 5 paczek na zbyciu.

 

 

Jednak bez upgrejdu nie jest ogólnie skuteczniejszy niż mp5k :)

Link to post
Share on other sites
SG1 wykonany jest solidnie. Nie "sypie" sie jak to ladnie okresliles. Co do osiagow to ma on podobne do innych aeg`ow. Dluzsza lufa nie ma tu wiekszego znaczenia co do zwiekszenia zasiegu bo silnik i GB posiada standartowy TM.

Co do dlugosci to dokladnie ma 104,5 cm, co czyni go troche niewygodnym dla nizszych osob ale da sie do niego przyzwyczaic :)

Co do upgread`ow to mozna z nim zrobic naprawde duzo..... od zwiekszenia mocy do calkowitej zmiany wygladu ;)

Jest do niego strasznie duzo "klockow" na rynku (tylko szkoda ze nie na polskim :( )

Tak ogolnie jest to naprawde udany karabin TM.

 

PS. Szczegolnie ze jego cena spadla z 1700 do 1470 zeta :twisted:

 

co do SG1 byłem nieszczęśliwym posiadaczem, nieszczęśliwym pewnie dlatego bo mam krótkie ręce :lol: a to DUŻA broń.

sypać to sie sypie tak samo jak każdy inny TM - czyli raczej sie nie sypie

osiągi i tu sie nie zgodzę z przedmówcami:

-zauważalnie mniejsza prędkość kulki w porównaniu na przykład z AK z TM czy Sr16 z TM

- zauważalnie mniejsza szybkostrzelność no ale to sprawa silnika

- lufa dłuższa też coś daje, nie wiele ale daje, przy stosowaniu kulek 0,25g i porównując Sg1 i AK musze przyznać ze sg1 ma te 2-3 metry więcej "efektywnego" zasięgu.

- nie wiem co ma silnik i gerbox do zasięgu no ale niech będzie koledze shamanowi

- co do długości to nie mogłem sie przyzwyczaić, mam 180 wzrostu i cieszyłem sie jak dziecko jak udało mi sie go puścić w świat

- biopod nie regulowany sprawia ze w większości czasu sie go nie używa ponieważ dosyć nie wygodnie z niego celować leżąc <przynajmniej mi>

-solidne wykonanie fakt jak to w TM ale długie body trzeszczy w połowie jak cholera

- co do UPgrejdów to nie zrobisz z nim tak dosłownie wszystkiego, nie polecam zbyt mocnego tiuningu jakiegokolwiek modelu z TM chyba ze masz dostęp do kogoś kto za tanie pieniądze 300-600zł (albo i więcej) zrobi ci cyfrowe kopie (frezy) w dur aluminium.

- jest to jeden z niewielu karabinów których zakup powinno sie dokonać w sklepie, możliwość potrzymania, wzięcia w łapska przymierzenia sie

 

jeśli szukasz czegoś do lasu to jest OK jeśli ma być uniwersalny to nie polecam

Link to post
Share on other sites

Ja też swego czasu śliniłem się na tego elektryka. Ostanio miałem okazję się do niego przyłożyć i powiem że ślinić się przestałem.

Karabinek skrzypi i trzeszczy niemiłosiernie. Plastikowy selektor ognia (identyczny jak np w MC51) robi wredne wrażenie. Nie da się go obsługiwać nie zmieniający chwytu broni, przez co jest cholernie niepraktyczny ... Ciąży na lufę (dziwne bo bateria jest w kolbie a gearbox wiadomo) przy czym jest strasznie lekki jak na karabin o tych wymiarach. (chociaż tu może wyjść przyzwyczajenie do mojego ponad 4kg AUG'a). Bipod jest za niski, nadaje się tylko do strzelania z wysokiej pozycji w dół. W dodatku przy silniejszym wstrząsie potrafi zastukać o łoże :? a rozkłada się też nieciekawie.

Karabin jest na prawdę potężny i nawet do lasu bałbym się z nim wejść. Lufą od AUG'a potrafiłem w drzewo przypier***** i to zdrowo. Dla SG1 podejzewam że taka przygoda skonczyla by się marnie...

Z drugiej strony jest do niego multum dodatków, strzela dobrze i można go solidnie zupgradeować. No i rozmiar budzi respekt. Jak dasz do niego optykę 40 lub 50 to ludzie podejdą do ciebie z szacunkiem. Tylko nie wolno tego szacunku stracić poprzez nieumiejętne posługiwanie się bronią.

Zalet nie będę wymieniał bo już wszystko zostało powiedziane w tym temacie.

Ze swojej strony i tak polecam AUG'a. Jest cieższy, bardziej realistyczny i bardziej praktyczny :D

Link to post
Share on other sites

No SG1 fajna broń ale jak napisał to Kozi nie nadaje sie zabardzo dla ludzi niskich. Zbyt ciężki to on nie jak dla mnie, ma bardzo plastikowy wygląd. Jednak jak cie się podoba to nic ci nie będzie przeszkadzać będziesz zadowolony że go masz.

Link to post
Share on other sites

G3 SG1 - 3,200 g

AUG 3,400 + celownik 3-9x40 + bateria + pierścienie + pas taktyczny + tłumik daje ponad 4kg. Sporo ponad 4kg. W dodatku AUG jest bardziej zwarty i lepiej wyważony w związku z czym bardziej tą wagę czuć.

Nie wiem czy miałeś kontakt z AUGiem ale zaufaj mi że tak obwieszony AUG robi spore wrazenie poda względem wagi. I nie tylko wagi :twisted:

Link to post
Share on other sites

Witam

 

tak macałem Auga (nie raz - oba modele)

g3 - 3,4 kg ( dane ze strony) nie chce mi sie go ważyć

luneta - 0,5 kg

wyski montaż 0,14kg

pierścienie mocujące 0,07 kg

metal body - jeszcze nie wiem

 

Pozdrawiam

 

Johan_JK

 

ps

1.CyberKozA jaką długość ma Twój Aug ??

2. Przestańmy sie ścigac który ma wiekszą mase :)

Link to post
Share on other sites

- nie wiem co ma silnik i gerbox do zasięgu no ale niech będzie koledze shamanowi

 

Chodzilo mi o to ze ma "bebechy" identyczne jak inne stock`owe modele TM :P

 

jeśli szukasz czegoś do lasu to jest OK jeśli ma być uniwersalny to nie polecam

 

Tutaj w pelni sie zgadzam. Choc jestem dosyc wysoki i nie mialem problemow z dlugoscia karabinu w lasach to w jakich kolwiek zabudowaniach bardziej nieporeczne jest chyba tylko PSG1 (moja opinia wiec prosze o nieprzyczepianie sie do tej czesci wypowiedzi :) )

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

mam pytanie do posiadaczy tego modelu, a nie chcę zakładać nowego topicu :wink: :

 

czy ktoś już ten model z TM tuningował ?? jesli tak, to jaką kolejność "wzmacniania" polecacie ?? tzn. czy najpierw wygląd zewnętrzny czy siła ??

czy bardziej opłaca się majstrować przy gunie samemu czy lepiej wysłać go do sklepu ??

 

Wiem, że to pytania lepiej by było zadać w innym dziale, ale tu już jest topic o G3 to nie będe zaśmiecał innego działu :wink:

 

Pozdrawiam

Veto

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...