Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A ja mam pytanko: wie ktoś może co się stało z tą poprzednią serią plecaków. O ile dobrze pamiętam były to kopie 3-day assault packa (takie z dwoma rzepami z tyłu, jeden chyba na flagę, a drugi ukośny na nazwisko?). Nigdzie ich nie widzę, ani na allegro, ani w żadnym sklepie.

Link to post
Share on other sites

Spierałbyś się z tym, że różni się detalami, czy że jest byle jaki?

 

Chodzi o to, że są to dwa inne plecaki, z innych materiałów, inne klamerki.

Miałem kiedyś jakiś chinolski plecak to materiał był ala cerata, klamerki pękały bo były sztywne. Mam też 3day z helikona i od pół roku noszę go codziennie do pracy. Klamerki są ok - nie pękają, są w miarę elastyczne - plastik inny niż w typowych chinolach - nawet lepszy niż w condorze.

Materiał jest nawet ok choć cieniutki, a szycia potrafią puszczać. Jako plecak grillowo-miastowo-piwakowy jest ok ale jak bym miał zabrać go na dłuższy wypad gdzie liczyła by się jakość to bym chyba nie zaryzykował. Widziałem 3day'a też helikon kolegi po tym jak go używał na strzelanki i milsimy - porwany, szwy popuszczały itp.

U mnie jak na razie puszczają tylko szwy w prawym ramiączku bo noszę go tylko na jednym, a czasami troszkę go obciążę zakupami plus notatniki itp z pracy.

Link to post
Share on other sites

Mówisz o strasznych wadach plecaka używając słowa "tylko".

 

Kpina.

Jak plecak się pruje i nadaje się na nic innego jak chodzenie przez pół roku do pracy, to można kupić rożnie gówniany, ale wygodniejszy ze względu na wykonanie pleców i ramiączek plecak Campusa.

 

Ogólnie szkoda się w to pchać...

Wiele firm robi 3day packi i w zależności od tego którego szukamy i jak ma być wykończony w detalu można zacząć poszukiwania od BHI, przez TT kończywszy na EI albo LBT. A helikon, no niestety nie ma ani wysokiej jakości materiałów, taśm, klamer, nici, a przedewszystkim szyty jest ze średnią dbałością.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że są to dwa inne plecaki, z innych materiałów, inne klamerki.

Miałem kiedyś jakiś chinolski plecak to materiał był ala cerata, klamerki pękały bo były sztywne. Mam też 3day z helikona i od pół roku noszę go codziennie do pracy. Klamerki są ok - nie pękają, są w miarę elastyczne - plastik inny niż w typowych chinolach - nawet lepszy niż w condorze.

Materiał jest nawet ok choć cieniutki, a szycia potrafią puszczać. Jako plecak grillowo-miastowo-piwakowy jest ok ale jak bym miał zabrać go na dłuższy wypad gdzie liczyła by się jakość to bym chyba nie zaryzykował. Widziałem 3day'a też helikon kolegi po tym jak go używał na strzelanki i milsimy - porwany, szwy popuszczały itp.

U mnie jak na razie puszczają tylko szwy w prawym ramiączku bo noszę go tylko na jednym, a czasami troszkę go obciążę zakupami plus notatniki itp z pracy.

W sumie nie mogłeś napisać nic lepszego by poprzeć moją teże o tym, że te plecaki to lipa. Dzięki. :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Podpisuje się po tym, co napisał Majkel. 3day Helikona jest stosunkowo słabym wyrobem. Jest bardzo duże ryzyko, że po spakowaniu go na jakiegoś milsima, czy inny, dłuższy wypad, po prostu się rozleci. Z resztą, u znajomego widziałem już zszywane ramiączka. Rozerwania, przetarcia materiału też nie są obce temu plecakowi. Gnój straszny, nadaje się tylko do przenoszenia browarków na sobotnią imprezę ;)

Chociaż i z tym miałbym wątpliwości... :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...